Adana Hatay Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  İki büyük ve tarihi şehir burada müzeler, doğa harikaları kültürel zenginliğin yanı sıra yöresel lezzetleri tatma fırsatımız olacak tecrübeli rehberimiz ve konforlu aracımızla Adana ve Hatay turuna bekliyoruz.
 1. 1. Gün Adana
  Misafirlerimizle buluştuktan sonra Adana yı gezmeye başlıyoruz; Bügün ziyaret edeceğimiz yerler,Taş Köprü, Adana Seyhan Nehri üzerinde şehri ikiye ayıran eski adıyla Justinianus Köprüsü olarak bilinen Taş Köprü’nün 4. yüzyılda Mimar Auxentios tarafından yapıldığına dair resmi belgelerin yer aldığı bilgiler Adana Müzesi’ndeki kitabe yer almaktadır Saat Kulesi Kesme taşlardan yapılan Saat Kulesi, 32 metre uzunluğunda olup 1881 senesinde Ziya Paşa’nın valilik görevine olduğu dönemlerde başlanmış ve bir sonraki yıl Abidin Paşa’nın görev aldığı dönemde tamamlanmıştır. İlk yapıldığı dönemde her saat başında her yerden duyulacak şekilde ses çıkartarak, halkı saat konusunda bilgilendirmek amacını taşımaktaymış. Oldukça sağlam temelleri üzerine inşa edilen kule, 1998 yılında yaşanan Adana depreminde onca yıkıma rağmen sapasağlam kalmayı başarabilmiş.Sabancı Türkiye Diyanet Vakfı ile Sabancı Vakfı’nın ortak çalışması ile inşa edilen Sabancı Merkez Cami, bölgenin en fazla ziyaret edilen noktalarından biridir. Mülk hakkı Adana Diyanet İşleri Vakfı’da olan caminin yapımı 1998 yılında başlamış olup tam 10 yıl süren çalışmalar sonucu hizmete açılabilmiştir. Adana’nın sembolik yapısı haline dönüşen bu caminin totelde 6 minarelidir ve her yerden görülebilecek yüksekliğe sahiptir.öğle yemeği molasından sonra devam ediyoruzÇukurova’ya giriş kapısı olarak da kabul gören Adana festivalleri ve kültürel etkinlikleri ile de ziyaretçilerine farklı deneyimler yaşatıyor. 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan Adana, Türkiye’nin gastronomi başkentlerinden biri olduğu kadar aynı zamanda da tam bir sanat şehri. Altın Koza Film Festivali başta olmak üzere sinema, tiyatro ve diğer sanat dallarının ön planda olduğu etkinliklerin düzenlendiği Adana’da Sinema Müzesi’nin olmasına da şaşmamak gerek haliyle.sonra Mozaik müzesi 1959 yılından itibaren hizmet veren Misis Mozaik Müzesi, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Misis’de bulunmaktadır. Müzede; Misis Kenti’nden kalma 4. yy sonlarındaki tapınağın zemin mozaikleri sergilenmektedir. Yapılan araştırmaların ışığında müzedeki moziklerin Genç Roma Dönemi’ne ait olduğu öğrenilmiştir.akşam yemeğinden sonra oteldeyiz
 2. 2. Gün Adana
  Sabah kahvaltıdan sonraAdana Seyhan’da yer alan Çakmak Caddesi ve Mısır Çarşısı da diğer alışveriş yapabileceğiniz yerler. Özellikle Mısır Çarşısı’na giderseniz, Adana’nın meşhur şalgam suyu ve cezerye tatlısının da tadına bakmayı unutmuyoruz. daha sonra Çoban Dede ile ilgili anlatılan rivayetlerden biri de; toprak temin etmek maksadıyla Çoban Dede’nin mezarının bulunduğu noktaya iş makinaları gider. Tepeye vurulan kepçeler kırılıyor, makinalar bir türlü çalışmıyor. Belirli bir sür sonra mezar bulunur ve türbeye dönüştürülür Kapuzbaşı Şelalesi, Adana’nın Aladağ ilçesine 45 kilometre uzaklıkta konumlanıyor olup, dünya üzerinde dağın ortasında patlayan en büyük yüksekliğe sahip şelaleler arasında yerini almaktadır.Bahçecik Şelalesi, Adana’nın ve ülkemizin henüz çok fazla bilinmeyen güzelliklerinden bir tanesi. Hatta internette araştırma yaptığınızda burası ile ilgili çok fazla bilgiye ulaşamıyorsunuz. Biz de Adana’nın Karaisalı ilçesinde bulunan bu bakir güzelliği ziyaret ettik ve keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz bir yazı yazmak için hemen kolları sıvadık şimdi Hatay yolundayız.
 3. 3. Gün Hatay
  Sabah kahvaltıdan sonra ilk olarak Musa Ağacı, Hatay yöresinde en fazla ziyaret edilen yer olup geçmişi oldukça köklüdür. 3 bin yıldır hayatta olduğu düşünülen ağaç, Hıdırbey Köyü’nün turizminin gelişmesine oldukça katkı sağlamaktadır. Anlatılan efsaneye göre denilen o ki; Hz. Hızır ve Hz. Musa ile beraber Musa Dağı’na çıkacaklarmış. Asi Nehri ile Habib-i Neccar Dağı arasında konumlanan Kuruluş Caddesi ve etrafındaki bu evler, yaklaşık olarak 350’ye yakın sayıdadır. Bu yer eski Antakya Evleri olarak tanımlanmaktadır. Dar sokaklarda bütün evler birbiri ardına inşa edilmiş olup sokaklarda avlu duvarlarının arkasına gizlenmiş şekilde kendine has dünyaya sahiptirler. ögle yemekten sonra devam ediyoruz. Mitolojik izlerini üzerinde bugün bile taşımaya devam eden eserler, ihtişamlı yıllarından günümüze kadar ulaşarak Antakya Mozaik Müzesi’nde yerini almıştır. Müzede sergilenen mozaiklerin gerek sayısı gerekse kalitesi yönünden dünyanın en zengin ikinci mozaik müzesi olarak nitelendirilmektedir. Mozaiklerin üzerilerine işlenen mitolojik simgeler, 1932 senesinde yapılmış olan kazıların sonucunda tekrardan gün yüzüne çıkarılmıştır. Ulu Önderimiz Atatürk’ün “Denizciliği Türk’ün Büyük Ülküsü Yapmak” sözünden hareketle açılan müze, İstanbul ve Çanakkale’den sonra açılan üçüncü deniz müzesi olma niteliğine sahiptir. 1930 senesinde malikane olarak yapılan bu bine 1942 senesinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nca satın alınarak Karargah Binası ve Satınalma ve Muayene Komisyonu olarak kullanılmıştır. 2008 senesinde binanın müzeye dönüştürülmesine karar verilmiş olup ona uygun olarak restore edilmiş ve 2009 senesinde ise ihtişamlı bir tören eşliğinde Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç tarafından faaliyete açılmıştır.akşam yemekten sonra oteldeyiz.
 4. 4. Gün Hatay
  Sabah kahvaltıdan sonra Hatay şehrinin zengin bitki örtüsünü gelen ziyaretçilerine tanıtmak gayesiyle hizmete açılan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, modern tıbba ek olarak alternatif bitkileri sergilemek amacıyla kurulmuştur. 215 metrekarelik bir alanı kaplayan yapı müzeye dönüştürülmeden önce çok farklı amaçlar için kullanılmıştır. Şehitler Mahallesi’nde yer alan 100 yıllık bu yapı toplam 12 odalı eski bir Antakya Evi’nin restore edilmesiyle müzeye çevrilmiştir. İlk olarak 2013 senesinde kullanıma açılan müzede merdivenlerden üst kata çıkarak açık sergi salonundaki panolara ulaşabilirsiniz. Toplamda 280 farklı türdeki bitkinin yakından çekilmiş görselleriyle isimleri yer alıyor. Hatay 2 bin üzerinde endemik bitkisiyle Türkiye’nin şifalı bitki ihtiyacının %20’sini karşılayarak adından epey bir söz ettirmektedir. Aynı zamanda zaman zaman şifalı bitkiler ile tadım etkinlikleri yapılabilmektedir.Cami, kilise ve havra üçlüsünün arasında kalan önemli bir hoşgörü merkezi olan Uzun Çarşı Caddesi’nin tarihi en az kent kadar eski olup geleneksel el işçiliğinden yemeklere giyimden teneke işçiliğine kadar her mesleğin icrasına burada rastlayabilirsiniz. Atatürk Heykeli’nin yer aldığı Belediye Meydanı’na kadar devam eden ediyor olup bağlandığı sokakla bir uyum oluşturmaktadır. Her bir sokak ayrı bir meslek grubuna ayrılmış durumda. Belirli iş kolları, farklı inanç ve kökenden gelen Antakyalılar tarafından sürdürülmeye devam etmektedir. Osmanlı Dönemi’nden lonca örgütlenmesini anımsatan bu iş bölümü ile gelen misafirler kunduracılar çarşısından çıkıp el işi çarşısına yönelebilir. Oradan tüccarlar çarşısına ve dokumacılar çarşısına geçebilirsiniz. Buraya gelmişken; nar ekşisi, biber salçası, domates salçası, kırma yeşil zeytin, tuzlu yoğurt, Antakya peynirleri (yassı, dil, örgü, çökelek), taze kekik almadan dönmeyin ögle yemekten sonraHatay’ın ikonu haline gelen şelale, son zamanlarda ziyaret edenlerin hayallerini suya düşürmektedir. Birkaç sene önceki gürültü ve ihtişamla akan şelale günümüzde işletmelerim ticari amaçları uğruna ne yazık ki harap edilmiş durumda. Doğanın kucağına inşa edilen yapılar her ne kadar gölge güzelliğine gölge düşürse de mutlaka ziyaret edip geriye kalanları görmenizde fayda varSamandağı’na 22 kilometre uzaklıkta bulunan Vakıflı Köyü, Türkiye sınırları içerisindeki son Ermeni Köyü olma özelliğine sahip olup, huzurlu ortamı ve temizliği ile adından söz ettiriyor. Köyü ziyaretiniz sırasında gözünüze çarpan temiz yolları, evler ve sokaklar hemen dikkatinizi çekecek. insanların birbiri ile olan hoşgörülü iletişimine bayılacaksınız. Emekli hayatınızı burada geçirmeyi bile düşünebilirsiniz. sahip olduğu organik gıdalarından elde edilen ürünlerden satın almadan dönmeyin derim .Ve böylece turumuz son buluyor.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Müze Ören Yeri Girişleri

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 3 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik

 • Pazar Ağu 07, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Ağu 10, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Ağu 08, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Ağu 11, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Ağu 09, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cuma Ağu 12, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Ağu 10, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Ağu 13, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Ağu 11, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Ağu 14, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ağu 12, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazartesi Ağu 15, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cumartesi Ağu 13, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Salı Ağu 16, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazar Ağu 14, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Ağu 17, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Ağu 15, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Ağu 18, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Ağu 16, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cuma Ağu 19, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Ağu 17, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Ağu 20, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Ağu 18, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Ağu 21, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ağu 19, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazartesi Ağu 22, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cumartesi Ağu 20, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Salı Ağu 23, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazar Ağu 21, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Ağu 24, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Ağu 22, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Ağu 25, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Ağu 23, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cuma Ağu 26, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Ağu 24, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Ağu 27, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Ağu 25, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Ağu 28, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ağu 26, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazartesi Ağu 29, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cumartesi Ağu 27, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Salı Ağu 30, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazar Ağu 28, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Ağu 31, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Ağu 29, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Eyl 01, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Ağu 30, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cuma Eyl 02, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Ağu 31, 2022 (A) 5 10 15 20 4 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Eyl 03, 2022 Varış : Hatay
   
  10+ kişi kaldı! 6963,86 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Adana Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​20.04.2022​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Profession Turizm
BALMUMCU KARAHASAN SOK. ÖZEROL APT.NO:5/7 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL Beşiktaş / İstanbul
Türsab Belge No : 3130
Türsab Rota