Kars Ani Çıldır Gölü Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Mevsime göre sizi sıcak tutacak kıyafetler getirmeniz tavsiye edilir.
 1. 1. Gün KARS ANİ ÇILDIR TURU
  KARS ANİ ÇILDIR GEZİ PROGRAMI

  Erzurumdan sabah erkende yola çıkıyoruz yaklaşık 2 saat 30 dk sonra Kars Merkezdeyiz. Rehberimizle buluştuktan sonra Kars gezimize başlıyoruz.

  -Kars Kalesi
  1153 yılında Selçuklular tarafından inşa edilen Kars Kalesi, tarihi boyunca birkaç kez yıkılıp tekrar inşa edilmiş. Kars manzaralarının başrol oyuncusu Kars Kalesi, 20. yy’den beri şehrin en gözde turistik noktalarından. Kars gezisinde mutlaka görülmeli.

  -Öğle yemeği için mola veriyoruz daha sonra kaldığımız yerden devam ediyoruz.

  -Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi)
  Pakraduni Hanedanlığı döneminde Kral Abbas tarafından 10. yy’de yaptırılan Kümbet Camii, o zamanlar 12 Havariler Kilisesi olarak da bilinir. Heybetli olduğu kadar ürkütücü de görünen bu yapı, Kars’ın gezilecek tarihi yerlerinden biri.

  -Ebu’l Hasan Harakani Türbesi ve Camii
  1033 yılında şehit düşen Ebu’l Hasan Harakani adına, Kars’ın 1061’de Alpaslan tarafından fethedilmesinin ardından inşa ettirilen bu türbe, mutlaka görülmesi gereken Kars’ın tarihi yerlerinden bir diğeri. Tarihe geçmiş kişilerin mezarlarının bulunduğu Ebu’l Hasan Hara Kani Türbesi’nde, Osmanlı zamanlarının izlerini de takip edebilirsiniz.

  - Çay ve Kahve molası

  -Fethiye Camii (Eski Kilise)
  16. yy civarında Ruslar tarafından yaptırılan bir kilise olan Fethiye Camii, Kars içerisinde görülebilecek en ilginç mimariye sahip dini yapılardan biri. Dış mimarisi Rus ve Baltık anlayışıyla tasarlanan, iç mekan tasarımı ise İslam mimarisine uygun şekilde düzenlenen Fethiye Camii, Kars gezi rehberi içerisine ilginç görünümüyle girmeye hak kazanıyor.
  -Kars müzesi
  - Akşam yemeğinde yöresel yemeklerden tadabileceğimiz restoranımıza geçiyoruz burada Kafkas dans gurubu gösteri sunuyor.
  -Yemek den sonra otele gidiyoruz.
 2. 2. Gün KARS ANİ ÇILDIR TURU
  Otelde Kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz:
  Ani harabelerine doğru yol alıyoruz
  -Ani Ören Yeri ya da Ani Tarihi Kenti olarak da anılan bu eski yerleşim merkezi, Kars’tan yaklaşık 40 km’lik bir yolculukla ulaşılabilen, zamana meydan okumuş surları ve artık bir harabe görünümündeki yaşam alanlarıyla Kars gezi rehberi içeriğinin en turistik noktası. Orta Çağ kentlerinin nasıl göründüğünü insanın gözünde canlandırmasına yardımcı olan Ani Antik Kenti, zaman içerisinde birçok kültüre yuva olmuş.

  -Çıldır Gölü: İl merkezine 45 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 1956 metre yükseklikte ve 25 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Çıldır Gölü'nde kışlar çok soğuk olduğu için kasım ayı sonlarında donmakta ve buz derinliği 1 metreyi aşmaktadır. Gölün buzları nisan ayı başlarına kadar çözülmez. Çıldır gölünde kışları buzlar delinerek balık avı yapılmaktadır. Çıldır Gölü dışında, Aktaş ve Aygır gölleri ile Posof Çayı’nda da sportif olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Atlı kızak yapılabilir balık tutabilir.
  - ve dönüş başlıyor akşam Erzuruma dönüyoruz


Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • İçecekler

 • Konaklama

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Yemekler

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 1 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik
 • Cuma Eyl 24, 2021 (A) 2 Gün Cumartesi Eyl 25, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cumartesi Eyl 25, 2021 (A) 2 Gün Pazar Eyl 26, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazar Eyl 26, 2021 (A) 2 Gün Pazartesi Eyl 27, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Eyl 27, 2021 (A) 2 Gün Salı Eyl 28, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Eyl 28, 2021 (A) 2 Gün Çarşamba Eyl 29, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Eyl 29, 2021 (A) 2 Gün Perşembe Eyl 30, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Eyl 30, 2021 (A) 2 Gün Cuma Eki 01, 2021 Varış : Erzurum
   
  10+ kişi kaldı! 2956,92 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (3-11): Hareket Şehri: 07:30 - pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​04.08.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Mice Mudo Travel
TRUMP TOWERS AVM KAT B4 NO:42 MECİDİYEKÖY Şişli / İstanbul
Türsab Belge No : 5887
Türsab Rota