Karadeniz Rüyası- Batum 5 Gece 6 Gün

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  5 gece 6 gün Batum'lu Karadeniz Rüyası
 1. 1. Gün Trabzon Buluşma, Maçka, Zigana Dağı,
  Siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanında ekibimizle karşılıyor ve aracımızda ki yerlerimizi aldıktan sonra vakit kaybetmede doğanın kalbine doğru hareket ediyoruz. İlk ziyaret noktamız Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezeceğiz. Dünya miras listesinde ki manastırımızın hemen yanında Aya Varvara kilisesini de gezeceğiz. Ardından Zigana Dağına tırmanarak Gümüşhane Torul ilçesinde ki Karaca mağarasını ziyaret edeceğiz. Bölge lezzetlerinden olan pestil’in tadına bakma ve hediyeliklerimizin arasına ekleme şansımız olacak. Öğle yemeğimizi bölgede aldıktan sonra Torul ilçesini kuşbakışı izlemek ve birazda heyecan yaşamak için Cam Teras ziyareti yapacağız. Tekrar Zigana dağı zirvesine tırmanarak ve çok eski İpekyolu, cumhuriyet döneminde İran transit ticaret yolu olarak kullanılan ve doğanın verdiği zenginlikle fotoğraf karelerine eklenen güzellikleri takip ederek Sütlaç’ ın memleketi Hamsiköy’e ulaşıyoruz. Burada meşhur sütlaçın tadına bakacak ve köy kahvesinden çay içeceğiz. Birazda köyde yürüyüş yapacak ve köyün doğal güzelliğini resmedeceğiz. Ardından aracımızda ki yerlerimizi alıp dönüşe geçiyoruz. Şehir merkezimize ulaşınca akşam yemeğimizi deniz kenarında meşhur Akçaabat köftesi ile yedikten sonra geceleme için otelimize ulaşıyoruz.
  Konaklama: TRABZON MERKEZDE 4* HOTEL
  Günün ÖĞLE yemeği restoranı ve lezzeti: Zigana Dağı Tesisleri / Menü ( Barbekü Et Pirzola, piyaz, Sütlaç
 2. 2. Gün Giresun ,Kuzalan Şelalesi, Mavigöl, Kümbet Yaylası,
  Otelde aldığımız sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. İl ziyaret noktamız sahil yolundan ulaştığımız Görele’de Kemençe Müzesini gezeceğiz. Daha sonra Giresun sınırları içinde bulunan Kuzalan Şelalesi ve Mavigöl ziyaretlerini yaparak Karadeniz’in doğa harikası yaylarından Kümbet yaylasına ulaşacağız. Burada meşhur Giresun pidesi eşliğinde öğle yemeğimizi alacak ve yaylanın temiz havasında ve coğrafyasında gezmek için 2 saatlik serbest zaman veriyoruz. Dönüş yolunda Giresun kalesi ve kurtuluş savasında kahramanlıkları ile tanınan Topal Osman Ağanın kabrini ziyaret ettikten sonra Trabzon otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Zigana Yörük Çadırında Canlı Müzik keyfi yaşamak için otelimizden ayrılıyoruz. Horonun ve kemençenin keyfini çıkardıktan sonra geceleme için otelimize dönüyoruz.

  Konaklama: TRABZON MERKEZDE 4* HOTEL
  Günün ÖĞLE yemeği restoranı ve lezzeti: Kümbet Yaylası Pide Salonu / Karadeniz Pidesi

 3. 3. Gün Sürmene,Uzungöl,Ayder Yaylası,Fırtına Vadisi
  Otelde aldığımız sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Sürmene Çay fabrikası ve çayın dalından soframıza geliş serüvenini yerinde yetkililerinde dinleyeceksiniz. Burada hediyelik çaylarınızı almayı unutmayın. Ardından meşhur Sürmene Bıçaklarının sergilendiği Bıçak reyon ziyareti yapacağız. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra UZUNGÖL’ e ulaşıyor ve mini bir bölge gezisi yaparak 1 saatlik serbest zaman tanıyoruz. Tekrar aracımızda ki yerlerimizi alıyor ve AYDER yaylamıza doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde tarihi Laz Giysilerinin dokuma ve sergilendiği atölye gezisini yaparak öğle yemeğimizi Çayelin’ de meşhur kuru fasülye ve Rize kavurması yiyeceğiz. Daha sonra dünyaca ünlü raftingçilerin vazgeçilmez noktası FIRTINA vadisine ulaşıyoruz burada Zipline ve Rafting yapmak isteyen ve çay bahçelerinde çay toplamak isteyen misafirlerimiz içinde olanak sunuyoruz. Ardından yaylamıza ulaşıyor ve öncelikle konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimize kadar serbest zaman veriyor ve yaylamızın manzarasının tadını çıkarma fırsatı yakalayacağız. Akşam yemeğimizi yöre çalgısı tulum ve horon gösterisi ile alacağız. Geceleme otelimizde.

  Konaklama: AYDER YAYLASINDA SUİT HOTEL
  Öğle yemeği restoranı ve lezzeti: HÜSREV RESTORAN / Kuru fasulye – Rize kavurması
 4. 4. Gün Karagöl,Şenyuvam Köyü, Zil Kale
  Sabah kahvaltısının ardından yeşilin oksijenin zirve yaptığı ve Karadeniz tanıtımlarında fotoğraflarının sembol olarak kullanıldığı en bakir yerlerden biri KARAGÖL için yola çıkıyoruz. Sırasıyla usta şoförlerin yetiştiği Cankurtaran zorlu yollarından geçerek Muratlı Barajını görerek doğa harikası Karagöl’e ulaşacağız. Ziyaretimizin ardından Saç kavurmanın ün yaptığı bölgede öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yemeğin ardından Karadeniz dizilerinin çekildiği Çamlıhemşin Şenyuvam köyü, Rum Pontus zamanında gözetleme kulesi Zil kale gezisi yapacağız. Gezilerin ardından Ayder yaylasına dönüş yapacak ve serbest zaman vereceğiz.

  Konaklama: AYDER YAYLASINDA SUİT HOTEL
  Günün ÖĞLE yemeği restoranı ve lezzeti: SAL / sucuklu yumurta – saç kavurma sütlaç

 5. 5. Gün Batum,Gonio Kalesi, Avrupa Meydanı ,Saat Kulesi, Osmanlı Orta Camii,Ali & Nino heykeli ve Botanik
  Sabah erken kahvaltının hemen ardından 07: 30 gibi otelden ayrılıyoruz. Bugün Gürcistan Batum şehrini gezmek için Sarp Sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır işlemlerinin ardından karşı tarafta bizi bekleyen tur aracımız da ki yerimizi alıyor ve farklı ülke aynı bölge olan Batum’u gezmeye ilk Gonio Kalesini gezerek başlıyoruz. Daha sonra Avrupa Meydanı – Saat Kulesi, Osmanlı Orta Camii ziyareti ardından şehir merkezinde rezervasyonumuz olan Türk restoranında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinin ardından Ali & Nino heykeli ve Botanik Bahçesini ziyaret edip merkezde serbest zaman vereceğiz. Dönüş için araçlarımızda ki yerimizi alacak ve Sarp sınır kapısında ki işlemleri tamamlayıp otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme için otele ulaşım ve günümüzü tamamlıyoruz.

  Konaklama: AYDER YAYLASINDA SUİT HOTEL
  Günün ÖĞLE yemeği restoranı ve lezzeti: Batum Türk Restoran – Armut Suyu ve Haçapuri

 6. 6. Gün Rize Kalesi,Trabzon, Atatürk Köşkü
  Otelde aldığımız geç sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Rize kalesinden şehri kuşbakışı izleyecek ve çayın memleketinde çayın tadını çıkaracağız. Ardından Trabzon’a ulaşıyor ve Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Köşkün hemen yanında bulunan atölyede Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini ustasından dinleyecek ve görme fırsatı bulacağız. Daha sonra sırasıyla 2 yıl önce yapılan Trabzon Botanik Bahçesini ardından şehri fotoğraflamak için Boztepe’ye ulaşıyoruz. Daha sonra Rum Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Son olarak bölgenin set göllerinden Sera Gölüne ulaşıyoruz ve göl üzerinde ki restoranda akşam yemeğimizi alacak ve uçak saatimize göre havalimanına transferimizi gerçekleştirecek ve siz değerli misafirlerimizle tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşacağız.


Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Bölgenin otantik tesislerinde 5 gece konaklama
 • Profesyonel rehberlik

 • Ulaşım

 • Yemekler

 • Yemekler

  • - Otellerde alınacak sabah kahvaltıları

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Yemekler

  • - Tur ücretine öğle ve akşam yemekleri dahil değildir.

İptal Koşulları

7 gün öncesine kadar kesintisiz iptal, 3 güne öncesine kadar % 50 kesintiyle iade edilir. 3 gün içindeki iptaller de iade yapılmaz.

Müsaitlik

 • Salı Haz 15, 2021 (A) 5 gece konaklamalı Karadeniz Batum 6 Gün Pazar Haz 20, 2021 Varış : Trabzon
   
  10+ kişi kaldı! 3222,37 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (0-6): Hareket Şehri: 09:00 - Trabzon Havaalnı 11 Haziran 2021 Cuma 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %100 kesinti uygulanır.
 • Salı Haz 22, 2021 (A) 5 gece konaklamalı Karadeniz Batum 6 Gün Pazar Haz 27, 2021 Varış : Trabzon
   
  10+ kişi kaldı! 3222,37 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (0-6): Hareket Şehri: 09:00 - Trabzon Havaalnı 18 Haziran 2021 Cuma 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %100 kesinti uygulanır.
 • Salı Haz 29, 2021 (A) 5 gece konaklamalı Karadeniz Batum 6 Gün Pazar Tem 04, 2021 Varış : Trabzon
   
  10+ kişi kaldı! 3222,37 TL Yetişkin (12-70): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (0-6): Hareket Şehri: 09:00 - Trabzon Havaalnı 25 Haziran 2021 Cuma 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %100 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​08.03.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Mice Mudo Travel
TRUMP TOWERS AVM KAT B4 NO:42 MECİDİYEKÖY Şişli / İstanbul
Türsab Belge No : 5887
Türsab Rota