İstanbul-Ankara-İzmir Hareketli Uçaklı 5 Gece 6 Gün Doğu Karadeniz Yaylalar Programı

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  İstanbul Sabiha Gökçen , İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa Havalimanı hareketle Trabzon Havalimanı karşılamalı olan 5 gece 6 günlük uçaklı Doğu Karadeniz Yaylalar programımız 18.05.2021-31.10.2021 tarihleri arasında her ay belirlenen tarihlerde kesin kalkışlı olarak planlanmıştır. Turumuzda özellikle Rize ve Artvin bölgesinde önemli yaylaların tümü tur programımıza dahil edilmiştir.
 1. 1. Gün Trabzon – Rize , Fırtına Vadisi , Zilkale , Palovit Şelalesi , Pokut-Sal Yaylası Programı
  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından sabah 07.50 kalkışlı PC2814 uçuş kodlu Pegasus uçuşu ,
  Ankara Esenboğa Havalimanından sabah 07.55 kalkışlı TK7060 uçuş kodlu Anadolujet uçuşu ve İzmir Adnan Menderes Havalimanından sabah 07.45 kalkışlı PC3240 uçuş kodlu Pegasus uçuşu ile Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. 09.35 Trabzon havalimanı inişinde rehberiniz ve aracınız sizleri beklemektedir. Karşılamanın ardından Doğu karadenizin eşsiz doğası gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan ve bir çok çay reklamı çekimleri yapılan Haremtepe(çeçeva) köyünü ziyaret ederek set halinde özenle dikilen çay bahçesinin harikasını fotoğraflıyoruz. Bu eşsiz manzarayı fotoğrafladık sonra yolumuza devam edip Fırtına Vadisine ulaşıyoruz. Fırtına vadisinin içerisinden doğanın güzelliğini izleyerek geçerken siz değerli misafirlerimize adrenalin dolu zipline ve salıncak keyfi yapmak isteyen misafirlerimiz için tarihi kemer köprülerden biri olan Timisvat Köprüsünde mola veriyoruz. Türkiye’nin debisi en fazla olan şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 20-25 dk yolculuğumuzdan sonra Palovit Şelalesi’nin muhteşem görüntüsü almak için burada mola verdikten sonra Türkiye’nin en görkemli kalesi olan Zil kaleye doğru yolumuza devam ediyoruz. Burada tarihi bir mola verip, turumuzun tarih ve doğayla birleşen kalemizi karadeniz hatıralarımıza ekledikten sonra artık dünden iki tık rakımımızı artırarak Pokut Yaylasına doğru yolumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 1.5-2 saat sürecek yolculuğumuzda tur boyunca olduğu gibi karadeniz müzikleriyle bi anda doğayı seyrederek bi yandan da araç içinde eğlenerek pokut yaylasına ulaşıyoruz. Burada yaklaşık 1-1.5 pokutun huzur veren doğasını tulum eşliğinde siz değerli misafirlerimizle zaman geçiriyoruz. Tabiki de karadenize gelipte horan oynamadan olmaz. Bilmiyorum diye kesinlikle bir bahane kabul etmiyoruz. Çünkü tur boyunca size eşlik eden tur görevlimiz size 5 dakikada horon oynamayı öğretiyor. Horonumuzu oynadıktan ve güzel bir akşam yemeğinden sonra küçük bir eğlence yapıp yarına yeni yayla yolculuğunda dinç olmak için istirahate çekiliyoruz.

  • Kahvaltı: Serender Restoran Sürmene ( Ekstra )
  • Öğle Yemeği: Çinçiva Kahve ( Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Otelimizde alınmaktadır.
  • Konaklama: Pokut Yaylası Orion Hotel
 2. 2. Gün Rize, Pokut Sal Yaylası, Ayder Yaylası, Tar Şelalesi, Avusor ve Huser Yaylası Programı
  Pokut yaylasının muhteşem kahvaltısıyla enerjimizi depoladıktan sonra Sal yaylasına doğa yürüyüşüyle ulaşıyoruz , fotoğraf molası ve manzarayı gördükten sonra yolumuza koyuluyoruz. Biliyorum şuanda buradan ayrılmak istemiyorsunuz fakat akşam huser yaylasındaki sis denizindeki günün batışını izlerken bir nebzede olsa üzüntünüz gidecektir. Bugün ilk önce Türkiye’nin en uzun şelalesi olan Tar Deresi Bulut Şelalesine yolumuza koyuluyoruz. Yaklaşık yine 1-1.30 saatlik yolumuz dururken araçta eğlencemiz tüm hızıyla devam ederken sonunda Tar Deresine varıyoruz. Burada yaklaşık 20-25 dk tar deresi boyunca doğanın eşsiz güzelliği ve derenin verdiği şırıltı sesinin huzuru eşliğini sonucunda Bulut şelalesine ulaşıyoruz. Burada karadenizdeki şelalerimizdeki görüntülerden birinin daha ekledikten sonra Ayder Yaylasına doğru yolumuza koyuluyor ve yaklaşık 20 dk sonra Ayder Yaylasına varıyoruz. Burada yemek yiyip gezintimizi yaptıktan sonra rakımları dünden bugüne dahada artırarak yaklaşık 1 saatlık yolculuğumuzun sonunda Avusor Yalasına varıyoruz. Burada bizleri Kaçkar, Altıparmak ve Marsis dağları muhteşem doğası ve görkemiyle bizleri karşılıyor. Bizde onlara tulum ve horanla geldiğimizi haykırıyoruz. Horonumuzu oynayıp, doğaya karşı çaylarımızı içtiğimize göre artık Huser yaylasına doğru yola çıkıyor ve 45 dakıkalık yolculuğumuz sonunda yaylamıza varıyoruz. Artık burada siz denizi oluşumu bekeleyip günü güzel bir manzarayla batırdık sonra fırtına vadisi konaklayacağımız otelimize doğru dönüşümüze başlayabiliriz. Yaklaşık 2 saatlik yolcuğumuzdan sonra otelimize varıp akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimizin personelleri tulum ve horon keyfine zamanımızı ayırabiliriz.

  • Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Öğle Yemeği: Eylül Restoran. (Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Konaklama: Kaçkar Resort Otel Ayder Vb.
 3. 3. Gün Artvin , Borçka Karagöl , Maral Şelalesi , Maçahel Programı
  Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik yolculukla varacağımız Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz.1450 rakımlı bölgede bulunan ve 19.yy da toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önü kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle göl etrafında tam tur bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşe katılmayan misafirlerimizde göl kenarında bulunan Çay ocağından aldığı semaveri muhteşem göl manzarasında yudumlayabilir. Kargöl’de yapılan yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından Maçahele geçmek için yola koyuluyoruz. Macahel’e vardığımızda İremit Pansiyon’da öğle yemeğimiz hazırlanmış oluyor ve öğle yemeğimizi alıp biraz dinlendikten sonra Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanına sahip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 10 dakikalık patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin muhteşem görüntüsüne kavuşmuş oluyoruz. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 15 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilirler (suya girmek için mayonuzu ve şortunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayalım aksi taktirde giysilerinizle girmek zorunda kalacaksınız). Girmek istemeyenler şelale manzarası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkardıktan sonra adeta doğanın tam merkezinde kurulu olan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelde aldıktan sonra dinlenmeye çekiliyoruz.
  • Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Öğle Yemeği: İremit Pansiyon & Restoran (Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Konaklama: Maçahel Green Roof Otel
 4. 4. Gün Artvin , Şavşat , Tibet Kilisesi , Yavuzköy , Düzköy , Fırtına Vadisi Programı
  Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası rotamızı Şavşat’a çeviriyoruz Şavşat’ın en önemli özelliği merkezden hangi yöne giderseniz gidin veya rastgele bir yolu takip edin mutlaka hoşunuza gidecek, doğal veya yerel özellikleri ile sizi büyüleyecek bir yere ulaşmanızdır. Şavşat’ı ufakça gezindikten sonra ancak yazılı kaynaklardan edinilen bilgilere göre; 899-914 yılları arasında, bölgede egemen olan Bagratlı prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılmış olan Tibeti kilisesine gidiyoruz. Burada rehberimiz tarafından alacağımız bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından. Şavşatın doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmak için doğa fotoğrafçılarınında uğrak yeri olan Yavuzköy ve Düzköy köyleri ne doğru turumuza devam ediyoruz. Yavuzköy seyir terasında verilecek fotoğraf molasının ardından bölgede öğlen yemeği alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Yöresel lezzetleri tadacağımız bu restoranda mola süremizin ardından turumuza Cehennemdere Kanyonu’na gidiyoruz. Dünyanın en derin kanyolarından biri olarak geçen Cehennemdere Kanyonunda vereceğimiz molanın ardından kelebekler vadisi yaylasında serbest zamanın ardından Şavşat’ta konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz , akşam yemeği otelimizde alınmaktadır.
  • Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Öğle Yemeği: Meroli Restoran Vb. (Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Konaklama: Maçahel Green Roof Otel Vb.
 5. 5. Gün Fırtına Vadisi , Elevit Yaylası , Çiçekli Yaylası , Rafting ve Zipline Programı
  Sabah Otelde alınan kahvaltı Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Şimşir ormanlarının içerisinden geçerek Elevit yaylasına doğru yolumuza çıkıyoruz ve iki dere çatımı arasında olan Elevit yaylası bizi çam ağaçlarının içinde eşsiz güzelliğiyle karşılıyor.Yaylanın tafteni mahallesinde yürüyüşümüze başlıyoruz ve ser mahallesinden devam ederek meşhur köprünün olduğu yere geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz dere içine girip serinleyebilir, dileyen misafirlerimiz köprüde fotoğraf çekimi yapabilirler. Yaklaşık olarak yaylada 1 buçuk saat mola verdikten sonra Çat çilanç köprüsüne doğru yola çıkıyoruz ve köprüye vardığımız zaman köprüde ve köprünün diğer tarafında bulunan yeşillik alanda gezerek bir diğer doğa harikası olan ve yüzlerce çiçek çeşidiyle nam salmış Çiçekli yaylasına hareket ediyoruz. İki yayla arasında bulunan ve otantik bir restoran olan Cancik Pansiyon da öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Çiçekli yaylasına çıkıyoruz. Yaylada geçirilen zamanın ardından bulut denizini görüyor ve fırtına vadisinde ekstrem spor severler için bir mola veriyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz fırtına vadisinde , kaçkarlardan gelen ve debisiyle ünlü olan Çamlıhemşin Fırtına Deresinde Rafting yapmaları için zaman veriyor , dileyen misafirlerimize ise bölgeye özgü olarak bilinen zipline aktivitesi için serbest zaman veriyoruz.Günümüzü bu eğlenceler ile tamamlayıp akşam yemeğimizi almak üzere Fırtına Vadisi üzerinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrası dinlenmeye çekiliyoruz.
  • Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Öğle Yemeği: Cancik Pansiyon Vb. (Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Konaklama: Bahri Hotels Çamlıhemşin
 6. 6. Gün Trabzon , Uzungöl , Sürmene , Sümela Manastırı , Programı
  Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde yer alan Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of – Çaykara –Taşkıran güzergâhından Salah Deresi'nin heyelan nedeni ile önünün kapanması ile oluşan Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir burada alacağımız öğlen yemeği ile yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Uzungöl gezisinin ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Akifusta Sürmene Bıçakçısı'na gidiyoruz. Molamızın ardından Altın Dere Milli Parkı'nın içinde bulunan Sümela Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı'nın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Uçuş saatimizin yaklaşmasıyla başka turlarımız da Görüşmek Dileğiyle sizleri Havaalanına transfer ediyoruz. Trabzon Havalimanından Saat;20.50 kalkışlı PC2819 Uçuş kodlu Pegasus hava yolları uçağı ile Sabiha Gökçen , Saat;21.45 kalkışlı TK7067 Uçuş kodlu Anadolujet hava yolları uçağı ile Ankara Esenboğa ve Saat;20.05 kalkışlı XQ9271 Uçuş kodlu Sunexpress hava yolları uçağı ile İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

  • Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.
  • Öğle Yemeği: Uzungöl’de seçilecek restoranda (Ekstra )
  • Akşam Yemeği: Bu gün akşam yemeği bulunmamaktadır.
  • Konaklama: Bu gün konaklama bulunmamaktadır.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

  • Tur programında belirtilen destinasyonlarda 4 gece 5 gün yarım pansiyon konaklama hizmeti.
 • Profesyonel rehberlik

  • Tur süresi boyunca profesyonel rehberlik hizmeti.
 • Sigorta

 • Uçuşlar

  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - Trabzon Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti.
 • Ulaşım

  • Trabzon Havalimanı Karşılamasıyla başlayacak olan Trabzon - Rize -Artvin bölgelerinde tur programında belirtilen tüm çevre ve yayla gezileri.
 • Yemekler

  • Otellerde alınacak olan 5 gün sabah ve 5 gece akşam yemeği.

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • İçecekler

  • Otellerde yarım pansiyon konsepti dışında kalan soft içecekler harici tüm içecekler ekstra.
 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Kart

 • Yemekler

  • İlk gün sabah kahvaltısı
   Tur süresi boyunca tüm öğlen yemekleri.
   Son gün akşam yemeği

İptal Koşulları

Tüm iptal ve değişiklik ücretlerinde %50 bilet bedeline no Show uygulanır kalan ücret son 24 saate kadar yapılan iptal bildirimlerinde iade edilecektir.

Müsaitlik


 • Salı May 18, 2021 (A) Kesin Kalkışlıdır. 6 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar May 23, 2021 Varış : Trabzon
   
  10+ kişi kaldı! 2735,71 TL Yetişkin (0-70): Çocuk (2-6): Çocuk (7-12): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 07:45 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı, 07:50 - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 07:55 - Ankara Esenboğa Havalimanı

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​18.01.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Kaliru Turizm
ATATÜRK MAHALLESİ 3. SOKAK LALE PASAJI NO:3 HALİLİYE ŞANLIURFA Haliliye / Şanlıurfa
Türsab Belge No : 1493
Türsab Rota