Göbeklitepe Nemrut

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin iki eşsiz tarih ve kültür noktasının ayrıntılı görülmesi yanında diğer bilinmeyen ama görülmesi gereken noktaları da içeren özel tur.
 1. 1. Gün CUMA: ADIYAMAN / KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ / CENDERE KÖPRÜSÜ / NEMRUT DAĞI
  Uçak ile Adıyaman veya Gaziantep’e ulaşım. (Tavsiye uçak detayları için iletişime geçiniz)

  Havalimanına iniş sonrası rehber ve kaptan ile buluşma ve tanışma ardından aracımıza binerek turumuza başlıyoruz.
  Öğlen Yemeği: Faik Usta Restoran: Çorba – Lebeniye – Bostana – Yeşil Salata – İçli Köfte – Kebap Çeşitleri – Dövmeç Kebabı – Peynir Tatlısı – Baklava – Şöbiyet – Dondurma (Alakart – Menü fiyatları geçerlidir.) Yemek sonrası minibüsler ile hareket ederek turumuza başlıyoruz.
  Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale – Eski Kahta – Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.
  Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp 45 dk. – 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde 2100 metre yükseklikten Gün Batışını izleyeceğiz. Batış sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.
  Not: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.
  Konaklama: Antiochos Otel – White Star Otel
  Akşam Yemeği: Konaklama otelinde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır. Set menü olması durumunda menü bilgisi tur içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.
 2. 2. Gün CUMARTESİ: ŞANLIURFA / ATATÜRK BARAJI / GÖBEKLİTEPE / ŞANLIURFA MÜZELERİ / BALIKLIGÖL
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız. Adıyaman – Bozova – Şanlıurfa güzergahından devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Fırat’ın doğal yatağı üzerinden geçerek barajın başkenti diye tabir edilen Bozova’dan önce ulaşacağımız Atatürk Barajı Seyir Terası olacak.
  Atatürk Barajı: GAP Projesinin en önemli ayağı olup Fırat üzerinde bulunan 5 tane incinin en değerlisidir. Enerji amacının yanısıra sulama, sosyal gelişim vb. projelerin kalbi ve yönetim merkezidir. 817 km’2 olan göl alanı ile Van Gölü’nden sonra ikinci büyük su havzamız olan barajı seyir terasından izleyerek gerekli bilgilerimizi rehberimizden alacağız. Ardından ise Şanlıurfa’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.
  Göbeklitepe: Şu ana kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.
  Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri (Alakart – Menü Fiyatları Geçerlidir.)
  Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.
  Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.
  Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak.
  Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz. Verilen zaman sonrası lobide buluşma sonrası yemekli Sıra Gecemiz başlayacak.
  Sıra Gecesi(talebe göre yapılabilir): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 Saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz.
  Not: Sıra Gecesi : Yemekli veya yemeksiz olabilir.
  Konaklama: Manici Butik Otel
  Akşam Yemeği: Sıra Gecesi sırasında yukarıda yazılmış olan menü alınacaktır.
 3. 3. Gün ŞANLIURFA ÇEVRESİ / HARRAN / EYYÜB NEBİ SABIR MAKAMI / GÜMRÜK HANI
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.
  Şanlıurfa çevresini kapsayan bu günkü turumuzda ilk olarak;
  Eyyüb Nebi Sabır Mekânı: Sabrın timsali olarak bilinen Eyyüb Peygamber; Tüm malının mülkünün alınması, ailesinin tamamen yok olmasına rağmen inancından vazgeçmeyip, sınanmasına rağmen sabrederek daha fazlasına sahip olmuştur. Sabır mekânı bugün yerel halkında en fazla ziyaret ettiği mekanlardan birisidir.
  Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.
  Program bitimi sonrası Şanlıurfa’ya geri döneceğiz. Otantik Kapalıçarşılar ve Gümrük Han’da vereceğimiz zaman sonrasında Şanlıurfa Havalimanı’na giderek turumuzu sonlandıracağız.
  Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.
  Program bitimi sonrası belirlenen saatte buluşma ardından havalimanına hareket ve tur sonu.

  Tavsiye edilen dönüş uçak detayları ve havalimanları bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

  • Butik Klas ve 4*-5* otellerde konaklama
 • Profesyonel rehberlik

  • Resmi, ülkesel lisansa sahip , bölgeye son derece hakim profesyonel rehberlerle gerçekleştirilmektedir.
 • Sigorta

 • Ulaşım

  • 17+1 Kişilik D2 BELGELİ , Turizm operasyonları için dizayn edilmiş minibüsler ile ulaşım.
 • Yemekler

  • Otellerde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyata dahildir. Program yarım pansiyon olarak organize edilmiştir. Öğlen yemekleri hariçtir.

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

  • Şanlıurfa'da yapılacak olan Sıra Gecesi isteğe bağlı ve ekstradır. Fiyat ve paket detayı rehber tarafından öncesinde paylaşılmaktadır.
 • İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Müze Kart

 • Tekne Turu

 • Uçuşlar

Müsaitlik

 • Cuma May 14, 2021 (A) 3 Gün Pazar May 16, 2021 Varış : Şanlıurfa
   
  10+ kişi kaldı! 1275,73 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-12): Kucakta Çocuk (0-6): Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​17.11.2020​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Kaliru Turizm
ATATÜRK MAHALLESİ 3. SOKAK LALE PASAJI NO:3 HALİLİYE ŞANLIURFA Haliliye / Şanlıurfa
Türsab Belge No : 1493
Türsab Rota