13 Günlük Karadeniz Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  13 Günlük Karadeniz Turu
  Samsun Ordu Giresun Trabzon Rize Artvin şehirlerini içine alır Karadenizin doğası ile iç içe sosyal aktiviteleri ile leziz yemekleri ile Karadenizi yeniden tanıyalım.
 1. 1. Gün SAMSUN 1
  Misafirlerimizi hava limanında karşılayarak başlıyoruz. Burası buram buram tarih kokuyor gezimize kurtuluş yolu ile başlıyoruz burada yürürken ecdadımızın yaşadıklarını hatırlıcaz tabiki tecrübeli rehberimiz eşiliğinde buradan tütün iskelesine gidiyoruz burada fotograf çekimi yapabiliriz ve burayla ilgili rehberimiz bilgilendirme yapıyor buradan sonraBurası neresi? Baruthane Mahallesi’nde yer alan Amisos Tepesi, bir diğer adıyla da bilinen Baruthane Tepesi, M.Ö 3. yüzyıla ait olup, 1995 yılında keşfedilmiş. Tümülüslerde yapılan kazı çalışmaları sonucunda Helenistik döneme ait izler ve Amisos Hazinesi olarak adlandırılan bazı gömütler bulunmuş. Aynı zamanda tepenin sit alanı incelenirken, birçok mezarla karşılaşılmış ve bazılarının Pontus Krallığı’nın üst düzey konumundaki insanlarına ve onların ailelerine ait olduğu anlaşılmış. Samsun gezilecek yerler listesinde kesinlikle olması gereken Amisos Tepesi’nde, tüm çalışmalar tamamlanmış ve 2008 yılında hizmete açılmış. öğle yemeği molası verdikten sonra Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi kahve molasında sonra Gazi Müzesi ziyaret ediyoruz akşam yemeğinden sonra oteldeyiz
 2. 2. Gün SAMSUN 2
  Kahvaltıdan sonra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri Samsun-Bafra'da bulunan Akalan Şelaleleri, aynı ismi taşıdığı Akalan Köyü sınırları içerisindedir. Büyüklü küçüklü tam 18 şelaleden oluşmaktadır ve çevresinin güzelliğiyle farklı bir dünyanın kapılarını aralar misafirlerine. Şelaleler 15 metre yükseklikten düşmektedir. ve öğle yemeği molası sonrasında Vezirköprü Şahinkaya Kanyonuna doğru gidiyoruz burada tekne turu ve foto safari yapıyoruz buradan Ordu şehrine gidiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için otelimizdeyiz.
 3. 3. Gün ORDU 1
  Kahvaltıdan sonra Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi, Ters Ev iş ziyaret ediyor foto çekim yapıyoruz rehberimizden bilgiler alıyoruz ve ögele yemeği molasından sonra Ordu Sahili, Bilal Köyden Açık Yaşayan Kültürel Miras Müzesi (Ünye Müze Ev),Taşbaşı Kültür Merkezi (Eski Cezaevi-Kilise) Yason Kilisesi,ason Burnu yarımadası, doğal görünüme sahip bir yarımadadır.

  Eski Ordu-Samsun karayolu üzerindedir. Şimdiki sahil yolu (Bolaman-Efirli 42 km, Kaynak: Türkiye Karayolları Yol Haritası) 10 Ocak 2008'den itibaren Turizme açılmıştır.

  Yason Burnu'nun yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiği ve en çok turist çeken bölgelerden biri olduğunu yerel gazetelerde belirten Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Günay, gecen yıl Yason Burnu'nu 90 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ettiğini söyledi. Önümüzdeki yıl bu sayının iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Fakat hala Turizm bölgesi olmadığı için bu bölgeye yatırım yapmanın olanaksız olduğu söyleniyor.

  Ordu - Giresun Havalimanına 42 km, Ordu'ya 35 km, Perşembe'ye 20 'dir. Yason burnunun önü taşlık olmakla beraber, burada gemiler durabilmektedir. Yason adı, Argonotlar'la beraber burada karaya çıkan Yason’dan kalmıştır. Burunun alt tarafında 'Panaya' adında eski manastır/kilise vardır. Çaytepe sınırları içinde olan yarımada üzerindeki kilisenin adı Jason's Church diye de bilinir ve Çivisiz cami ziyaret edip foto çekim rehberimizden bilgi aldıktan sonra ve akşam yemeği sonra otelimize geçiyoruz.
 4. 4. Gün ORDU 2
  Sabah kahvaltımızdan sonra Ordu Boztepe, Karadeniz’in ve Ordu’nun tüm güzelliğini gözler önüne seriyor diyebiliriz. Ordu’nun panoramik manzarasını seyredeceğiniz Boztepe’de, özellikle akşam saatlerinde, harika zamanlar geçireceksiniz. Buraya hem kara yoluyla hem de teleferikle ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Yalnız teleferikle çıkmanın meşhur olduğunu söyleyelim. aşağı inince öğle yemeği molası veriyoruz ve tekrar devam ediyoruz Ulu göle doğru gidiyoruz.
  ULUGÖL eşsiz manzarası ve huzuru içinde barındırır Gölköy ilçesinde, Haruniye Köyü ve Süleymaniye Köyü arasında kalan Ulugöl, Ordu merkeze 74 km, Gölköy ilçe merkezine ise 17 km uzaklıktadır. Yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’nin en temiz havasının burada bulunduğunu ve aynı zamanda Ordu’nun en büyük gölü olma özelliğine sahip olduğunu belirtelim.
  akşam yemeğinden sonra oteldeyiz.
 5. 5. Gün GİRESUN
  Giresun da Mavi Göl e gidiyoruz burası mükemmel bir yer suyu şifalı olduğu söyleniyor öğle yemeğinden sonra Kale cami Meryem Ana tapınağı Giresun İli Sultanselim Mahallesi'nde yer alan kilise Giresun Kalesi'nin batı tarafında, limana bakan kısımda yoldan 2-3 metre yükseklikte kaya içerisine oyulmuş küçük bir mağara şeklindedir. Önceleri küçük bir mağara olan bu yapının genişletilerek M.S 4'üncü veya 5'inci yüzyılda kiliseye dönüştürüldüğü tahmin edilmektedir. Kilise olarak kullanılan bu mağaraya Osmanlı Dönemi'nde yapılmış tek gözlü küçük bir taş kemer köprü ile ulaşılmaktadır. Yapının çevresi bir atriumla çevrelenmiştir. Kilisenin avluya bakan tarafında denizcilerin su aldığı ve kiliseye gelenlerin kullandığı kutsal sayılan ayazma niteliğinde bir çeşme yer almaktadır. Şebinkarahisar kalesi
  Giresun akşam yemeğinden sonra Trabzona ilerliyoruz
 6. 6. Gün TRABZON 1
  Sabah kahvaltıdan sonra Trabzon kalesi OrtaHisar Cami (Virgin Kilisesi) Hagios Kilisesi Osmaneli ilçe merkezindeki yapı, doğu ve batı sanatının işlendiği üç nefli, haç planlı kubbeli bazilika tarzında bir yapıdır. Ortadaki küçük kubbesi ve çatı örtüsü yıkılmıştır. Kubbe dışında kalan çatı örtüsünün tonozla örtülü olduğu anlaşılmaktadır. Ön cephenin iki köşesinde birer çan kulesi yükselmektedir. Bina, Ortaçağ kiliselerinin XIX. y.y. sonlarına doğru yapılmış bir taklididir.geziyoruz öğle molası veriyoruz . yemekten sonra Ayasofya kilisesi Kızlar manastırı. Bedesten gezimiz rehberimiz eşiliğinde devam ediyor akşam yemeğinden sonra oteldeyiz.
 7. 7. Gün TRABZON 2
  Trabzonda 2. gün Sümela manastırla başlıyor öğleye kadar buradayız Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Meryem Ana adına kurulan manastırın "Sümela" adını "siyah" anlamına gelen "melas" sözcüğünden aldığı söylenmektedir. Bu ismin manastırın kurulduğu koyu renkli Karadağlar’ dan geldiği düşünülmekte ise de Sümela kelimesi buradaki Meryem tasvirinin siyah rengine bağlanabilmektedir. da öğle yemeğinden sonra Trabzon merkezde kaldımız yerden devam Atatürk köşkü, merkez müze gezimizle devam ediyoruz. merkezdeki tarihi cami ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için mola verip otelimize geçiyoruz.
 8. 8. Gün TARBZON 3
  Bugun Uzun göldeyiz Uzungöl’de yapılacaklar listesinin ilkinde tabiî ki de muhteşem doğayı keşfetmek olacaktır. Bu esnada doğayı keşfedip istediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz. İstiyorsanız doğa yürüyüşleri dilerseniz de jeep Safariyle doğayı keşfe çıkabilirsiniz. Buraya geldiğiniz zaman mutlaka yanınızda çözünürlüğü yüksek olan bir fotoğraf makinesi olması gerekir yoksa bu güzellikleri çekemediğiniz için üzülebilirsiniz. Uzungöl’ün yaylalarına çıkmadan da olmaz. Buraya geldiyseniz mutlaka bir yayla turu yapmanızı öneririm. Uzungöl’de bulunan yaylalar Haldizen Yaylası, Garester Yaylası, Şekersu Yaylası Taşpınar yaylası başlıca gezebileceğiniz yaylalardır. Ve Uzungöl’de olta balıkçılığı, kamp, tırmanış gibi doğal aktiviteler yapacaz.
  burada yöresel lezzetlerden tadacaz.
 9. 9. Gün TRABZON 4
  Bugun tamamen sosyal aktivite dolu bir gün olacak neler yapacaz sepet örecez fındık toplıcaz horon tepecez çikolata yapacaz kahvaltımız yemeğimiz buradayız
  fındık ocağındayız www.findikocagı.com
 10. 10. Gün RİZE 1
  Şehir merkezinden bir kaç kilometre tepede olan Rize kalesi, şehrin tüm güzelliklerini ayaklarınızın altına seriyor.
  Bize göre dünyada içebileceğiniz en güzel çay Rize’ dedir. Rize’de içebileceğiniz en güzel çayda burada yer alıyor. Ziraat çay bahçesi de merkezden bir kaç kilometre uzaklıktadır. Kendinize bir demlik söyleyin ve sohbetin dibine vurun. Ayrıca sevdiklerinize hediyelik Çaykur çayalabilirsiniz
  Şahin Tepesi / Dağmaran: Rize’nin eşsiz deniz manzarasını en güzel gören tepesi Şahin tepesidir. Burada yöresel lezzetleri tadabilir, şehrin ışıklı manzarasını kahvenizi içerken seyredebilirsiniz. Canlı müzik hizmetleri de verilen mekanların birinde Mıhlama yemenizi şiddetle öneriyoruz. Şehir merkezine 3-4 kilometre uzaklıktadır. öğle yemeği için mola veriyoruz sonra
  Kıble Dağı Camisi muhteşem manzarasıyla listeye girme hakkını yakalıyor. Gerek konumu gerekse mimarı yapısı olarak büyüleyici bir görsele sahiptir. Yaklaşık 1130 takımlı olan Kıble Dağı son zamanlarda oldukça fazla ilgi görüyor ögle yemeğinden sonra devam ediyoruz Rize Müzesi Rize Atatürk Evi merkezde 1 sat serbest zaman veriyoruz akşam yemeği için yöresel yemeklerin olduğu restoranı tercih ediyoruz yemekten sonra oteldeyiz.
 11. 11. Gün RİZE 2
  Çamlı Hemşin Ayder yaylasındayız buralar tam bir kafa dinlemek için mükemmel bir yer
  ZİL KALE
  Yapılış tarihi belli olmayan bu sisli kalenin mazisi çok derindir. buranın mazisini yerinde öğreniyoruz
  harika bir yerde biraz ilerisinde şelale var oraya gidiyoruz, burdan sonra Ayder yaylasına çıkıyoruz.


  AYDER YAYLASI
  İsmini muhakkak duyduğunuz ve Rize’nin en meşhur yaylası olan Ayder. Çamlıhemşin’e bağlıdır ve 1300’lü yıllarda Halalılar tarafından keşfedilmiştir. Ayder Yaylası’nda konaklama yapabilir, yöresel lezzetleri tadabilir, Kamp kurabilir, Teleferiğe binebiliriz.20 km mesafe uzaklıktadır. Bölgenin en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir.
  burada kaplıca var girilebilir yürüyüş yapılabilir tabiki yöresel yemeklerden tatmayı unutmayalım.
  kaplıcası ile de dinlemek için iyi bir tercih akşam tabiki buradayız
 12. 12. Gün ARTVİN 1

  Sabah Artvin turumuz İşhan Kilisesi ile başlıyor bu bölgede eski bir çok kilise var Tek kale Kilisesi, Tibet Kilisesi, Şavşat Karagöl ,Arhavi Men çuna Şelalesi birçok yeri ziyaret ediyoruz.camlı terasta foto safari tur yapacaz Artvin Çarşısında gezecez Artvin'de öğle ve akşam yemeklerinde yöresel yemeklerden tadıyoruz. neler yiyecez akşamda artvinin en güze manzaralı otelinde küçücük bir eğlencemiz var ve gezimizin son gecesini değerlendiriyoruz.

  Yöresel Tadlar
  Kuymak.
  Laz Böreği.
  Mısır Ekmeği.
  Kaygana.
  Hamsili Pilav.
  Karalahana Sarması
  Turşu Kavurması
  Hamsili Ekmek.
 13. 13. Gün ARTVİN 2
  Kahvaltıdan sonra misafirlerimizi Trabzon Hava limanına götürüyoruz bizi tercih ettiniz için teşekkürler.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Profesyonel rehberlik

 • Tekne Turu

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 7 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik
 • Cuma May 21, 2021 (A) 10 15 20 25 kiişilik kontenjanlarımız mevcut 13 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Haz 02, 2021 Varış : Trabzon
   
  10 kişi kaldı! 12373,89 TL Yetişkin (12-70): Hareket Şehri: 09:00 - samsun Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi May 24, 2021 (A) 10 15 20 25 kiişilik kontenjanlarımız mevcut 13 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Haz 05, 2021 Varış : Trabzon
   
  10 kişi kaldı! 12373,89 TL Yetişkin (12-70): Hareket Şehri: 09:00 - samsun Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma May 28, 2021 (A) 10 15 20 25 kiişilik kontenjanlarımız mevcut 13 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Haz 09, 2021 Varış : Trabzon
   
  10 kişi kaldı! 12373,89 TL Yetişkin (12-70): Hareket Şehri: 09:00 - samsun Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi May 31, 2021 (A) 10 15 20 25 kiişilik kontenjanlarımız mevcut 13 Gün
  Kesin Hareket
  Cumartesi Haz 12, 2021 Varış : Trabzon
   
  10 kişi kaldı! 12373,89 TL Yetişkin (12-70): Hareket Şehri: 09:00 - samsun Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​05.03.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Kaliru Turizm
ATATÜRK MAHALLESİ 3. SOKAK LALE PASAJI NO:3 HALİLİYE ŞANLIURFA Haliliye / Şanlıurfa
Türsab Belge No : 1493
Türsab Rota