Güneydoğu ( Gap ) Turu 11 - 13 Kasım 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - 1.Yarıyıl Tatil Dönemi - Gaziantep Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Güneydoğu ( Gap ) Turu 11 - 13 Kasım 2022 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı - 1.Yarıyıl Tatil Dönemi - Gaziantep Turu
 1. 1. Gün Van - Bitlis - Diyarbakır
  Van’da Saat 23.00'de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak bitlis güzergahında Diyarbakır’a hareket.
  Mola Tesisleri : Buzlu Pınar tesisleri ( Bitlis ) – Veysel Karanide Yol Üstü Tesis Molası
  Rota : Van - Diyarbakır ( 360 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 360 km
 2. 2. Gün Diyarbakır - Gaziantep
  Veysel Karanı Hazretleri Türbesi Ziyareti. Sabah Diyarbakır da 450 yıllık Tarihi Hasan Paşa Hanında Meşhur Kahvaltıcı Kadri’de ve ya Tarihi Diyarbakır evinde Kahvaltı yaptıktan sonra Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Hasan Paşa Hani, Sülüklü Han ,Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır Müzesi ve Hazreti Süleyman Camii Gezileri. Mardin Kapı, Yeni Kapı ,Urfa Kapı, Saray Kapı gibi Önemli yerleri Panoramik olarak gördükten sonra yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını ve en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü Gezisi. Hevsel Bahçeleri seyrinden sonra Antep’e hareket ediyoruz. Siverek’te Öğle yemeği. Gaziantep’te sular altında kalan Zeugma antik kentin mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi Gezisi, Gaziantep Kalesi Gezisi. Yöresel alışverişlerimiz .( Bakırcılar, Yemeniciler, Baharatçılar ve Fıstıkçı çarşılarında ).Panoramik Antep şehir gezisi ve serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. G.Antep Safir 4* Otelde . Akşam yemeği ve konaklama
  Gaziantep’te Safir 4* Otel’de Akşam Yemeği ve Konaklama.
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah Kahvaltısı
  Öğle yemeği : Siverek veya Şanlıurfa'da serbest olarak alınıyor. Ekstra
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  Konaklama : Safir 4* Otel / Gaziantep
  Mola Tesisleri : …… Yol Üstü Tesis Molası
  Rota : Diyarbakır – Gaziantep ( 310 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 310 km
 3. 3. Gün Gaziantep – Halfeti – Ş.Urfa – Balıklıgöl – Göbeklitepe - Mardin
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz.Halfeti’ye hareket. Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Burada tekne Turu yaparak Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rum Kale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da 14 peygamber kabrinden en önemlisi olan Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü gördükten sonra. Urfa’nın birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da Serbest zaman.( İs otçular, Demirciler, Bakırcılar, Dokumalar çarşılarında alış veriş) .Dileyenler rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrük Han’a yürüyebilirler. Handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler, dileyenler ise serbest alışveriş yapabilirler. Öğle yemeği. Şanlıurfa’da son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbekli tepe Gezisi. Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı 12 bin yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen ve üzeri çatı ile kapatılıp canlandırma merkezi yapılan Göbekli tepe. 01 Temmuz 2018 UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne dahil edildi. Mardin’e hareket
  * Mardin Yay Grand 4* Otel’de akşam yemeği ve konaklama.
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Öğle yemeği : Urfa’da serbest olarak alınıyor. Ekstra
  Akşam yemeği :Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  Konaklama : Mardin Yay Grand 4* / Mardin
  Mola Tesisleri : …… Yol Üstü Tesis Molası
  Rota : Gaziantep - Halfeti ( 100 km ). Halfeti – Urfa ( 50 km ) Urfa – Mardin ( 180 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 330 km
 4. 4. Gün Mardin – Dayrul Zafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Dara Antik Kent - Midyat - Hasankeyf - Van
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Mardin’de ilk durağımız 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Muhteşem Mezopotamya manzarası seyri. Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Eski Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman Ana caddeyi, bazen dar sokaklarda yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane ( Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi ( eski askeriye ) Müzesi’ni gördükten sonra bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Dara Antik Kenti gezisi Mardin'in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü'nde yer almaktadır. Kültürel açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan dara Antik Kenti zengin tarihi dokulara sahiptir. Mezopotamya kültürüne ait kadim bir kent . Mezopotamya'nın Efes'i Dara Antik Kenti Üç Farklı Dinin Ortak Nekropolü; Süryaniler, Zerdüştler ve Türk Kümbetleri. Antik Kenti, ziyaret edenler için muhteşem bir tarihi gezi imkânı bulacaklardır. Midyat’a hareket ediyoruz. Öğlen yemeği. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman Alışveriş. Hasankeyf’e hareket ediyoruz., Ilısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf’e varıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olmasından dolayı Hasankeyf’te; Artuklu, Eyyubi ve Osmanlı izlerini görmek için yeni köprünün yanında fotoğraf molası veriyoruz. Buradan Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf’i seyrettikten sonra. Türkiye’de ilk petrol kuyularının bulunduğu yerlerin seyri ve Batman’ı panoramik Şehir Turu Yapıyoruz. Bu gezimizin ardından Van’a hareket ediyoruz.
  * Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak. ( Bitlis – Tatvan Güzergâhında )
  Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da.
  Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Öğlen yemeği : Mardin’de Serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( Ekstra )
  Mola Tesisleri : Ziyaret Veysel Karani – Buzlupınar tesisi
  Rota : Mardin – Midyat ( 65 ) Midyat – Batman ( 80 km ) Batman – Bitlis ( 135 km ) Bitlis – Van ( 170 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 450 km
  Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Konaklama Yarım Pansiyon (H.B) - ( Oda kahvaltı ve akşam yemeği )
 • Profesyonel rehberlik

  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Minibüs - Midibüs - Otobüs )
 • Yemekler

  • 1.Gün Diyarbakır'da sabah kahvaltısı

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Müze Ören Yeri Girişleri

  • Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tekne Turu

  • Halfeti tekne ücreti
 • Yemekler

  • Öğle Yemekleri
   Dönüş Son Gece Akşam Yemeği

Müsaitlik

 • Cuma Kas 10, 2023 (A) 4 Gün Pazartesi Kas 13, 2023 Varış : Van
   
  10 kişi kaldı! 2000,15 TL Yetişkin (12-99): Çocuk (0-11): Hareket Şehri: 23:00 - Van Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​25.01.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

İlara Turizm
Foça mah. 1024 Sok. Uğur Sitesi 37/b Fethiye / Muğla
Türsab Belge No : 11468
Türsab Rota