Uçaklı Doğu Ekspresi Butik Kars Erzurum Turu (Uçak Gidiş Dönüş) - Kış Dönemi

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Doğunun İncilerini Görmeye Gidiyoruz Gidiş Dönüş Uçak ile Olup Erzurum Kars Arası Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu Yapıyoruz. Kars Ani Harabelerini Görüyoruz Çıldır Gölünde Atlı Kızaklara Biniyoruz. Erzurum'da Çifte Minareli medreseyi Görüyoruz ve Cağ Kebabı Yiyoruz.

  Pegasus Hy / Gidiş : 06:50 Sabiha Gökçen - Erzurum
  Pegasus Hy / Dönüş : 22:00 Erzurum - Sabiha Gökçen
  Kars Erzurum Arası Doğu Ekspresi Tren Gezisi Dahil.
  Kafkas Gecesi ve Aşık Atışması Heyacanı Sizi Bekliyor.
  Her Hafta Cuma Sabah Gidiş Pazar Akşamı Dönüş

  Not: Turumuzda Erzurum - Kars veya Kars - Sarıkamış Arası Tren Yolculuğu Yapılacaktır.
 1. 1. Gün Çifte Minareli Medrese - Erzurum Kongre Binası - Erzurum Kalesi - Taş Han - Erzurum Çağ Kebabı - Pasinler - Çobandede Köprüsü - Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu
  Uçaklı Doğu Ekspresi Butik Kars Erzurum Turumuzun 1. Gününde, Misafirlerimiz ile Sabah Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa Havalimanı Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile THY, Pegasus, Anadolujet, SunEkspress Erzurum Uçuşu için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından, Erzurum Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltı molasından sonra 1517 tarihinde Yavuz Sultan Selim’in Osmanlı’ya bağladığı, Anadolu'ya giriş kapısı konumundaki Erzurum'a ulaşıyoruz. Alaattin Keykubat'ın kızı Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medrese'yi dışarıdan görüyoruz. 1179 yılında Saltuklu Melik Nasirüddin Muhammed Bey'in döneminde inşa edilmiş Ulu Camii'yi ziyaret ediyoruz. 1561 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı ve aynı zamanda damadı olan Rüstem Paşa tarafından inşa ettirilmiş Taş Han'da verilecek molada, romatizma ağrılarına iyi geldiği bilinen, sinir sistemlerini önemli oranda güçlendiren Oltu Taşı alışverişi, Öğle Yemeği Molası (Ekstra) ve Tarihi Erzurum Kongre Binası Ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak Erzurum kalesini görüyoruz ve Erzurum’dan ayrılarak, Doğu Ekspresi Treni ile Erzurum – Kars arası Tren yolculuğu, yaklaşık beş saat sürecek keyifli bir yolculuk sonrası saat 19:00 gibi Kars tren garında bizi bekleyen aracımıza binerek Kars'taki otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizdedir.
  Kahvaltı: Erzurum - Babunec Kahvaltı / Kahvaltı Tabağı (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Erzurum'da Cağ Kebap Menü Serbest Olarak Alınacaktır (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır Fiyatlarımıza Dahildir.
  Konaklama: Kars - Sapran Otel vb...
 2. 2. Gün Kars - Ani Harabeleri - Kanlı Tabya - Kafkas Cephesi Harp Müzesi - Menuçehr Camii - Çıldır Gölü - Atlı Kızak Keyfi - Kars Kaşarı Alış Verişi - Kafkas Gecesi
  Uçaklı Doğu Ekspresi Butik Kars Erzurum Turumuzun, 2. Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra 1918'de Bolşevik İhtilali'nin ardından yapılan Brest-Litovsk Antlaşması ile Osmanlı'ya bırakılan Kars'tan ayrılarak Ermeni Hanedanlığı'nın başkenti olmuş, Sultan Alparslan tarafından 1064 yılında 25 günlük bir kuşatmadan sonra fethedilen Ani Harabeleri'ne ulaşıyoruz. 1215 yılında Anili bir tüccar olan Tigran Honents tarafından inşa ettirilmiş Resimli Kilise, temelleri Bagrat Kralı II. Sembat tarafından M.S. 990 yılında atılmış ancak Kral öldükten sonra eşi kraliçe Katranide tarafından 1001 yılında bitirilmiş Büyük Katedral, 1072 yılında Ebû'l Menuçehr Bey tarafından yaptırılan ve Anadolu'daki ilk Türk Camisi olma özelliğini taşıyan Menuçehr Camii gezilerimizi bitirdikten sonra Kars'a ulaşıp, 1803'te Padişah III. Selim Döneminde "Yeni Tabya" ismiyle yapılmış, 1828'deki Rus saldırısının püskürtülmesi, 1855'teki Kars Zaferi'nin kazanılması ve 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında savunma amaçlı kullanılmış Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi'ni gezdikten sonra Arpaçay istikameti ile Türkiye - Ermenistan sınırını teşkil eden, Aras nehrinin önemli kolu olan, toplam 186 km uzunluğunda Arpa Çay boyunca yol alarak doğduğu Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip en derin noktası 42 m. olan, lâv akıntısı ile meydana gelmiş bir doğal set gölü muhteşem doğası ile kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyetteki Çıldır Gölü’nde dileyen konuklarımız atlı kızakla gezinti yapabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars'taki Otelimize Ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Kars'ın Olmazsa Olmazı Kafkas Gecesi’ne katılıyoruz. Bu Akşam Yapacağımız Konaklamada Akşam Yemeği Tur Ücretine Dahil Değildir. Kafkas Gecesi'ne Katılmak İstemeyen Misafirlerimiz Akşam Yemeği'ni Kendi İmkanları ile Yiyebileceklerdir.
  Kafkas Gecesi: Kale Kafe'de, Kafkas Gösterisi, Aşık Atışması, Canlı Müzik; Meyve Tabağı, Kabuklu Fıstık, Fırında Gartol; Piti (Bozbaş), Yöresel Çorba, Yoğurt, Pancar Turşusu, Salata, Çeçil Peyniri, Yöresel Helva (Ekstra)
  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
  Öğle Yemeği: Kars Merkezde Yöresel Yemek Alınacaktır (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Kars - Kale Restoran Piti Menü /Kafkas Gecesi Dahil(Ekstra)
  Konaklama: Kars - Sapran Otel vb...
 3. 3. Gün Kars Kalesi - Taş Köprü - Hasan Harakani Türbesi - Kümbet Camii - Sarıkamış Şehitliği - Sarıkamış Kayak Merkezi - Erzurum Havalimanı
  Uçaklı Doğu Ekspresi Butik Kars Erzurum Turumuzun, 3 Gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra 1877-1878 yılları arasında yaşanan ve 93 Harbi olarak bilinen savaşın ardından 40 yıl kadar Rusya'nın kontrolünde kalan Kars'ta Şehir Turu'muza başlıyoruz. 963-1033 yılları arasında yaşayan, Yahni Dağının eteğinde Bizans ordusu ile yapılan bir savaşta yaralanarak Kars'ta şehit olmuş Hasan Harakani Türbesi, Bagratlı Kralı Abbas tarafından MS 932-937 yılları arasında yaptırılmış, 1993 yılından bu yana Cami olarak kullanılan Kümbet Camii ve 1579 yılında Osmanlı Padişahı III. Murat’ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü'yü görüp, 1152 yılında Sultan Melik İzzetin’in emri ile Veziri Firuz Akay tarafından yaptırılmış Kars Kalesi'ni Panoramik izledikten sonra Kars Alışverişimizi tamamlıyor ve yönümüzü dünyaca ünlü kayak merkezlerinin arasında bulunan Sarıkamış Kayak merkezine çeviriyoruz. Sarıkamış kayak merkezine gelmeden önce Sarıkamış Şehitliğini ziyarete gidiyoruz, Osmanlı İmparatorluğu ile Rus Çarının karşı karşıya geldiği Sarıkamış Harekatı, işgal altındaki Kars, Ardahan ve Batum’u vatan topraklarına geri kazandırmak amacıyla, Enver Paşa komutanlığında 22 aralık 1914 yılında başlar. 1. Dünya Savaşı dönemidir ve Almanya’nın desteği ile başlatılan Sarıkamış Harekatı, Osmanlı ordusunun en ağır yenilgilerinden biri olarak tarihe geçer. Sarıkamış’ın bilançosu resmi rakamlarla Osmanlı arşivlerine şöyle işlenir: donarak ölen asker sayısı 60 bin, toplam kayıp 78 bin asker. Osmanlı ordusunun en büyük askeri kayıplarından biridir. da sonra kayak merkezine ulaşıyor ve karın keyfini yaşıyoruz dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir veya teleferiklere binebilirler. Keyifli bir günümüzü tamamlıyor ve Erzurum havalimanına doğru hareket ediyoruz. Erzurum – Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve siz değerli misafirlerimizle bir başka SSC TUR organizasyonunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır.
  Öğle Yemeği: Han-ı Hanedan Restoran Yöresel Yemek Alınacaktır (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Erzurumda Serbest Olarak Alınacaktır.

  Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Otellerde 2 Gece Konaklama
 • Profesyonel rehberlik

  • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
 • Ulaşım

  • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
   Feribot, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
   Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
   Erzurum - Kars Arası Pulman (Koltuklu) Tren Bileti
   İstanbul / Erzurum - Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
   Erzurum / İstanbul - Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti
 • Yemekler

  • Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
   Kars Kafkas Gecesi & Aşık Atışması 700 TL
 • Kişisel Harcamalar

  • Tüm Özel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri

  • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemekler

  • Tüm Öğle Yemekleri
   Kars’ta 1 Akşam Yemeği
   Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
   İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

İptal Koşulları

Tur Şartnamesi
Turumuzun süresi 2 Gece 3 Gündür. Otel konaklaması 2 Gece olarak gerçekleşmektedir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda SSC Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerin de SSC Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda SSC Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, SSC Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili SSC Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
Erzurum Kars arası yapılacak olan Doğu Ekspresi seyahatinde Pulman (Yataksız) vagon kullanılacaktır. Yoğunluğa göre güzergah değişikliği yapılabilir.
Kars Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
SSC Tur Kars Turlarında düzenlenecek olan Kafkas Gecesi için bölgedeki yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan SSC Tur’un sorumluluğu yoktur.
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı SSC Tur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda SSC Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
SSC Tur yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan SSC Tur sorumlu değildir.
Uçaklı Programlar da havayolu tarafından iptali yapılamadığı için iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Zorunlu Seyahat Sigortası

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)
Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter
Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Müsaitlik


 • Cuma Mar 08, 2024 (A) Kış Dönemi 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Mar 10, 2024 Varış : İstanbul
   
  4 kişi kaldı! 9263,42 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 06:50 - Sabiha Gökçen Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Mar 15, 2024 (A) Kış Dönemi 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Mar 17, 2024 Varış : İstanbul
   
  4 kişi kaldı! 9263,42 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 06:50 - Sabiha Gökçen Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Mar 22, 2024 (A) Kış Dönemi 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Mar 24, 2024 Varış : İstanbul
   
  4 kişi kaldı! 9263,42 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 06:50 - Sabiha Gökçen Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Mar 29, 2024 (A) Kış Dönemi 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Mar 31, 2024 Varış : İstanbul
   
  4 kişi kaldı! 9263,42 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 06:50 - Sabiha Gökçen Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​22.01.2024​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota