Orta Anadolu Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Konya – Adana – Gaziantep – Malatya – Divriği – Sivas – Tokat – Amasya – Çorum – Ankara – Beypazarı
 1. 1. Gün İstanbul – Konya
  Siz değerli misafirlerimizle saat 22:00 Yenibosna Kültür Üniversitesi Yanı, (Yeni Bosna Metrobüs Durağı Yanı) - 23:00 Harbiye Avni Pub önü (Eski MNG Turizm Harbiye ofisi yanı) - 24:00 Kadıköy Yeni Salıpazarı Otoparkı - 00:30 Çayırova Mc Donaalds önünden aracımıza biniş.
 2. 2. Gün Konya – Adana
  Sabah yol üzerinde alacağımız serbest kahvaltı sonrası Konya’ya varışımızla Aziziye ve Selimiye Camileri’ni ve Konya Mevlana Müzesi’ni, Derviş Hücreleri ve Mevlevi Hamuşanı, Üçler Mezarlığı, İstiklal Harbi Şehitliği, Şems-i Tebrizi Türbesi, İplikçi Cami, Şerafettin Cami, Alaeddin Cami ve Tepesi, Karatay ve İnce Minare Müzeleri, Sırçalı Medrese gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezililerimiz sonrası Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelde
 3. 3. Gün Adana – Gaziantep
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sorası Adana Garı, Taş Köprü, Kuruköprü Mahallesi, Tahtalı Camisi, Kemeraltı Camisi, Yeni Cami, Bebekli Kilise, Yağ Camisi, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesi, Akça Mescit, Anadolu’nun ilk Türk eczanesi Gülek Eczanesi, tarihi Tepebağ Evleri, Büyük ve Küçük Saat Meydanları, eski bedesten ve çarşı bölgesi gezilerini gerçekleştireceğiz. Gezilerimiz sonrası Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla Zeugma Mozaik ve Kültür Merkezi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında Zincirli Bedesten ve Elmacı pazarında serbest zaman veriyoruz. Sedef atölyelerini gördükten sonra Tahmis kahvesinde kısa bir mola veriyoruz ve otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 4. 4. Gün Gaziantep – Malatya
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza biniş gerçekleştirerek yaklaşık 3 saatlik yolculuk Malatya’ya gidiyoruz. Varışımızla Malatya’nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen Arslantepe Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Alanda yapılan kazılarda MÖ.5000’li yıllara tarihlenen bir tapınak ve MÖ.3000-3300 yıllarına tarihlenen bir kerpiç saray ortaya çıkarılmıştır. Arslantepe gezimiz sonrasında Malatya Müzesi’ne gidiyoruz. Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği müzede MÖ.8000 yılında kireçtaşından yapılmış olan heykelcikleri, MÖ.3200 yıllarına ait bronzdan yapılmış gümüş kakmalı kılıç ve mızrak uçları gibi birçok eseri göreceğiz. Ardından Eski Malatya’ya (Battal Gazi ilçesine) gidiyoruz. Tarihi ilçede; Alaaddin Keykubat tarafından 1224 yılında yaptırılmış olan Ulu Cami’yi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Şehir surlarını görüyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 5. 5. Gün Divriği – Sivas – Tokat
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza biniş gerçekleştirerek Divriği’ye hareket ediyoruz. Varışımızla Mengücekoğullarından hükümdar Süleyman Şahoğlu Ahmed Şah tarafından 1228 yılında yaptırılmış Divriği Ulu Cami'yi görüp büyüleneceğiz. Sonrasında Divriği Kalesi'ni gördükten sonra Sivas Kalesi'ne hareket ediyoruz ve sonrasında Anadolu Selçuklu Medeniyeti'nin önemli eserlerinden biri olan Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Mederese'yi (Sahibiye Medresesi), Danışmendi dönem eseri olarak kabul edilen Ulu Cami'yi, İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüneyvi tarafından 1271 yılında yaptırılmış olan Çifte Minerali Medrese'yi ve Selçuklu Sultanı II.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yapılan muhteşem taç kapısıyla bizi karşılayan Buruciye Medresesi’ni gördükten sonra Tokat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 6. 6. Gün Tokat – Ballıca Mağarası – Zile – Amasya – Çorum
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Gökmedrese ve Tokat Kalesi gezilerimizden sonra Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarası’nı geziyoruz. Gezimiz sonrasında Zile'ye gidiyoruz. Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro ve Eski Evleri görerek Nasuh Paşa Camisi’ni geziyoruz, ardından Şehzadeler Şehri Amasya'ya hareket ediyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya Arkeoloji Müzesi ile başlıyoruz. Ardından İlhanlılar döneminden kalan mumyaların sergilendiği Mumyalar Müzesi'ni görüyoruz. Meşhur Yalı Boyu evlerini görüp, Hazeranlar Konağını gezdikten sonra Amasya’da yetişen, tahta çıkan ve çıkamayan şehzadelerin büstlerinin sergilendiği ayrıca Ferhat ile Şirin’in de anıtlarının bulunduğu Şehzadeler Parkı'nı göreceğiz. Bayezid Külliyesi, Burmalı Minare, Fethiye Camisi, Çelebi Mehmet Camisi, Saat Kulesi, Dar-ül Şifa, Gök Medrese gibi birçok yapıyı gezdikten sonra, Çorum’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.
 7. 7. Gün Alacahöyük – Hattuşaş Antik Kenti – Yazılıkaya – Ankara
  Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası şehir merkezinde Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Alacahöyük‘te bulunan kent kalıntıları geziyoruz. Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Firigler, Roma ve Bizans’lara ev sahipliği yapmış olan Hitit İmparatorluğu’nun başkenti Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru hareket ediyoruz. M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihe dayanan bu antik kentte ilk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Aslına uygun olarak inşa edilen ve Dünyada ilk olan Hitit Surlarını, Büyükkale, Nişantaşı, Hiyeroglifli oda, Güneykale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yerkapı, Sfensklikapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra, M.Ö. 13.yüzyılda Hitit Tapınağı olan, Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’da, Teşup ve karısı Hepat’ında kabartmalarını görerek Ankara’ya hareket ediyoruz. Varışımızla otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 8. 8. Gün Ankara – Beypazarı – İstanbul
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, şehrin simgesi olan Ankara Kalesi ile başlıyoruz başkentimizi gezmeye. Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği müze dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Eski Meclis’e (1. Meclis Binası) geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I.Meclis Binası ve I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını görüyoruz. Sonrasında Anıtkabir'e gidip Atamızı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Beypazarı’na hareket ediyoruz. Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı'na varışımızla, şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor ve şehrin panoramasını gördükten sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarın’da gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Cami, İncirli Camisini dışarıdan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan'da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Sonrasında Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Cami ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde varışımızla bir başka programdan buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • 3* - 4* Otellerde yarım pansiyon 6 gece konaklama
 • Profesyonel rehberlik

  • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Sigorta

  • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Ulaşım

  • Lux turizm otobüsü ile programda belirtilen tüm geziler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

  • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze Ören Yeri Girişleri

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yemekler

  • Tüm öğlen yemekleri
 • Yemekler

  • Öğlen ve akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Yemekler

  • İlk gün sabah kahvaltısı

İptal Koşulları

Tüketicinin mücbir sebep halleri dışında kalan iptal durumlarında; ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri
yasal yükümlülüklerden doğan masraflar, iadesi mümkün olmayan bedeller (ilgili hava yolları genel iptal koşulları, promosyon bilet vb.) hariç olmak üzere tesise giriş ve turun başlamasından en az 30 gün önce bildirilmesi halinde herhangi bir kesinti yapılmaksızın ödenen bedel Tüketiciye 14 gün içerisinde iade edilir. Tesise giriş ve turun başlamasından 29-15 gün önce iptal talep etmesi halinde, konaklama bedelinin %35’ini, 14 günden az süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını MNG Turizm’e ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Müsaitlik • Pazar Tem 18, 2021 (A) 3* ve 4* otellerde yarım pansiyon konaklama 8 Gün Pazar Tem 25, 2021 Varış : Beypazarı
   
  10+ kişi kaldı! 3828,43 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (2-11): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 00:30 - Çayırova Mc Donaalds önü, 22:00 - Yenibosna Shell Benzin istasyonu, 23:00 - Harbiye Avni Pub önü (Eski MNG Turizm Harbiye ofisi yanı), 24:00 - Kadıköy Yeni Salıpazarı Otoparkı 3 Temmuz 2021 Cumartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %35 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​20.01.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Hcws Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/b Maltepe İstanbul Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota