Kapadokya Turu (1 Gece Konaklama) / İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara Çıkış

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Kapadokya Turu (1 Gece Konaklama) / İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara Çıkış
 1. 1. Gün Gece Yolculuğu (İstanbul, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Ankara)
  20:00 Beylikdüzü Migros Önü
  20:15 Avcılar Metrobüs Durağı Yanı
  20:20 Sefaköy Metrobüs Durağı Yanı
  20:30 İncirli Metrobüs Durağı
  20:45 Mecidiyeköy Mado Önü
  21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  21:15 Bostancı Köprüsü
  21:30 Kartal ve Pendik Köprü
  21:50 GebzeCenter Avm Önü
  22:30 İzmit Halk Evi
  23:30 Sakarya Alpet Benzinlik Terminal Sapağı
  03:30 Ankara Armada

  Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Tatilmil ile Kapadokya Turu için gece yolculuğuna başlıyoruz.
 2. 2. Gün Kapadokya - Ihlara Vadisi - Melendiz Irmağı - Derinkuyu Yer Altı Şehri - Testi Kebabı - Avanos - Paşabağ - Develi Vadi - Dervent Vadisi - Ürgüp - Asmalı Konak - Üç Güzeller Peri Bacaları - Şarap Mahzeni - Türk Gecesi
  Sabah erken saatlerde kahvaltı molası veriyor ve Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Melendiz Irmağı’nın oluşturduğu ve 14 km uzunluğa sahip olan Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız kısa yürüyüş esnasında, vadideki toplam 105 ibadethaneden ayakta kalanlardan birisi olan Ağaçaltı Kilisesi’ni ve Hz. İsa'nın Bağdaş Kurmuş olarak resimlendiği tek kilise olan Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Ihlara Vadisi’nin ardından İkinci durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği büyüklükte ve aynı zamanda bir mühendislik harikası olan Yeraltı Şehri (Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri Gezilebilir) olacak. Yeraltı Şehri gezimizin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’ta bulunan kayaya oyulmuş özel tasarım restoranımızda ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Kızılırmak’ın eski yatağından alınan kırmızı toprak ile yapılan Çanak-Çömlekler hakkında bilgi alıp, yapımını izledikten sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ’da (Aziz Simeon Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bu yol bizi Kapadokya’nın en önemli noktalarından olan Ürgüp’e çıkaracak. Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağın önünden geçerek, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Şarap Mahzenleri ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz, akşam yemeği sonrası Kapadokya’nın olmazsa olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (Ekstra) Katılabilirler.

  *Türk Gecesi: Yaşar Baba da gerçekleşmektedir. 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir.

  Kahvaltı: Mola Tesisimizde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Öğle Yemeği: Avanos - Evronos -Uranos Restoran / Testi Kebabı Menü. Tur Ücretine Dahil Değildir
  Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: KAPADOKYA PLUS, MONARK Otel, ALTINÖZ Kapadokya Otel, Safir Otel, Zümrüt Otel vb.
 3. 3. Gün Balon Turu - Balon İzleme Turu - Atv Safari - At Safari - Onyx Taş Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Aziz Basil Kilisesi - Elmalı Kilise - Yılanlı Kilise - Yemekhane - Güvercinlik Vadisi
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni güne başlıyoruz. Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu (Ekstra) veya Balon kalkışlarını izlemeye ve balon turuna gidiyoruz, Balon izleme (Ekstra), Balon Turu (Ekstra), At Binme Turu (Ekstra) organizasyonlarımıza katılabilirler. İlk olarak Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesi ziyaretimizin ardından, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni, rehberimizin anlatımları eşliğinde gezeceğiz. Rehberimizin anlatımlarının ardından vereceğimiz molada, Kaya Kiliselerini (Aziz Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise), Yemekhaneyi, Mutfak ve Kileri gezebilirsiniz. Ziyaretimizin bitiminde vereceğimiz ekstra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında ise bölgenin en güzel vadilerinden olan Güvercinlik Vadisi’ni ziyaret edeceğiz. Güvercin yuvalarını fotoğraflayıp, Kapadokya’nın meşhur kuruyemişlerinden aldıktan sonra, Kapadokya’dan ayrılarak, sAAT 15.00 saatlerinde, güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp, 00.00 da siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki Tatilmil organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Han Restorant yada Uçhisar - Tandır Evi Restoran / Açık Büfe Olarak Alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. (Ekstra)
  Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.

  Son durak 01.00'da son misafirimiz bırakılmış olmaktadır.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Otelde 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Otobüs ile Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • Yemekler

  • 1 Sabah kahvaltısı
   1 Akşam yemeği

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

 • İçecekler

  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze Kart

  • Müze Kart (Turizm bakanlığına bağlı müzeler için gereklidir)
 • Yemekler

İptal Koşulları

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

Müsaitlik

 • Cuma Ara 02, 2022 (A) 3 Gün Pazar Ara 04, 2022 Varış : Kapadokya
   
  10 kişi kaldı! 1273,60 TL Yetişkin (0-80): Hareket Şehri: 20:00 - Beylikdüzü Migros Önü Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ara 09, 2022 (A) 3 Gün Pazar Ara 11, 2022 Varış : Kapadokya
   
  10 kişi kaldı! 1273,60 TL Yetişkin (0-80): Hareket Şehri: 20:00 - Beylikdüzü Migros Önü Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ara 16, 2022 (A) 3 Gün Pazar Ara 18, 2022 Varış : Kapadokya
   
  10 kişi kaldı! 1273,60 TL Yetişkin (0-80): Hareket Şehri: 20:00 - Beylikdüzü Migros Önü Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​02.11.2022​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota