Kapadokya & Konya Turu 29 Haziran - 01 Temmuz 2023 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Kapadokya & Konya Turu - Van Çıkışlı
 1. 1. Gün Van – Bitlis – Diyarbakır – Ş. Urfa – G.Aantep – Adana
  Van’da Saat 18.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak, Bitlis – Diyarbakır – Ş.Urfa – Adana güzergahında Konya’ya Hareket
  Mola Tesisleri : Bitlis de Buzlu Pınar Tesisleri – Ziyaret ( Hz. Veysel Karani ) – Yol Üstü Tesis Molası
  Rota : VAN – BİTLİS ( 165 km ) BİTLİS – DİYARBAKIR ( 215 km ) DİYARBAKIR – URFA ( 200 km ) URFA – G.ANTEP ( 100 km ) G.ANTEP – ADANA ( 200 km ) ADANA – KONYA ( 345 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1225 km
 2. 2. Gün Konya – Mevlana Müzesi – Alaeddin Tepesi - Sems-i Tebrizi – Meram Bağları – Sille Koyu
  Sabah yolda alınan kahvaltı sonrası Konya’ya giriş yapıyoruz saat : 12.00 Otelimize yerleşiyoruz. istirahat ve Serbest Zaman. Otelden Saat 14.00 de Hareket. Konya Turumuza Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise 'Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile 'Seb-i Arûs' havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeği Yemekte Konya mutfağının meşhur yemeği Etli Ekmek olacak. Yemeğimizin ardından. Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz’i Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Alâeddin Tepesi ve Alâeddin Tepesi’nde bulunan Alâeddin Camisi’ni geziyoruz. Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu Tavus Baba ( Tuzcu Baba ) esas ismi Muhammed El-bini Türbesini geziyoruz. Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu güzel kasabamızda, beldenin tarihi kilisesini gezip, tarihi sokaklarda yürüyüş yapacağız. Konya'nın mesire yerlerinden Meram Bağları Gezisi. Serbest zaman.
  Konya'da Öz Kaymak otel 5* Otel de Akşam Yemeği ve Konaklama.
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan yolda alınan sabah kahvaltısı
  Öğlen yemeği : Konya’da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Konya mutfağının meşhur yemeği Etli Ekmek )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  Konaklama : Öz Kaymak otel 5* / Konya
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km
 3. 3. Gün Ihlara Vadisi – Güvercinlik Vadisi – Derin Kuyu – Kaymaklı Yer Altı Şehri
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Ihlara Vadisine varıyoruz. Bu vadide bulunan kiliselerden Ağaç altı Kilisesi , Yılanlı Kilisesi ve Karanlık Kiliseleri Gezisi. Yüzlerce Kişinin Aylarca Yaşayabileceği Mühendislik Harikası Olan. Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri Gezisi. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. veya ( Temel amacı savunma ve normalde 8 katlı, 5000 kişinin yaşayabileceği büyüklükte olan Kaymaklı Yeraltı şehrine Gezisi.) Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ). Bölgenin en önemli savunma noktası ve büyük yapısı olan Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Kale gezisi sonrası Ünlü Coğrafyacı Strabon’ un Geografika adlı kitabında sık sık bahsettiği adını güvercinlerden alan Güvercinlik Vadisi’ ne giderek burada vadiyi izliyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Serbest zaman.
  Kapadokya'da ........... Otelde Akşam Yemeği ve Konaklama
  Geleneksel Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi. ( Ekstra )
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Kapadokya mutfağının meşhur yemeği Testi Kebap )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. ( Türk Gecesi : Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesine katılabilirler. Ekstra. )
  Konaklama : Otel / Kapadokya
  Rota : Konya - Kapadokya ( 150 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 150 km
 4. 4. Gün Uç Hisar Kalesi – Güvercinlik Vadisi - Çanak Çömlek Atölyesi - Ürgüp Paşabağ Vadisi – Göreme Açık Hava Müzesi - Üç Güzeller Peri Bacaları
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. ( Sabah 05.00'da dileyen misafirlerimiz için kapadokyayı muhteşem görüntüsü ile tepeden izlemek için ekstra balon turu ) Gezimize Güzel Atlar Ülkesi olarak adlandırılan Kapadokya bölgesinde Göreme Açıkhava Müzesini Geziyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini gezisi. Ürgüp’ün Simgesi Olan Üç Güzeller diye adlandırılan Ana, Baba, Çocuk peri bacalarını Paşabağ’ı gezdikten sonra, Paşabağları Vadisi ve değişik peribacaları ile dikkat çeken Dervent Vadisinde fotoğraf molası vererek devam ediyoruz. Öğlen yemeği için verilen mola sonrası ( ekstra ).Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatları merkezi olan Avanos’ taki toprağın sanata dönüştüğü Çömlek Atölyelerinde alışveriş için serbest zaman. Bu gezimizin ardından Van’a hareket ediyoruz.
  Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak. ( Kayseri – Malatya – Elazığ – Bingöl - Muş Güzergâhı )
  Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 06 .00’da. ( siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz. ) Hoş çakalın..
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Sabah 05.00’da Dileyen Misafirlerimiz İçin Kapadokya’yı Muhteşem Görüntüsü İle Tepeden İzlemek İçin Balon Turu ( Ekstra )
  Öğlen yemeği : Kapadokya'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra. )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( Ekstra. )
  Mola Tesisleri : ...... Tesis Molası
  Rota : : Nevşehir - Kayseri ( 80 ) Kayseri - Malatya ( 330 km ) Malatya – Elâzığ ( 100 km) - Elazığ – Bingöl ( 140 km ) Bingöl – Muş ( 110 km ) Muş – Bitlis ( 80 km ) Bitlis – Van ( 170 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 1.010 km
  Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Konaklama ( H.B ) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Kişi sayısına bağlı olarak Ulaşım ( Mercedes Midibüs - Minibüs - Otobüs )

Ücrete Neler Dahil Değil ?

Müsaitlik

 • Çarşamba Haz 28, 2023 (A) 4 Gün Cumartesi Tem 01, 2023 Varış : Van
   
  10 kişi kaldı! 2294,20 TL Yetişkin (13-80): Hareket Şehri: 18:00 - Van Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​23.01.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota