İstanbul Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Bir tarafında Karadeniz, diğer tarafında Marmara Denizine kıyısı olması, bir Akdeniz şehri olmamasına rağmen her anlamda kendisini bir deniz şehri olarak tanıtmasına yeter de artar bile. Nüfusu yaklaşık olarak 20 milyona ulaşan İstanbul, nüfus sayısı ile de Avrupa’nın hatta dünyanın önde gelen büyük şehirleri listesinde yerini alıyor. Asya ve Avrupa arasında köprü özelliği taşıyan İstanbul, tarih boyunca hep çekim noktası olmayı da başarmıştır. Bütün bu güzellikleri tecrübeli rehberimiz ile görmeye ne dersiniz?
 1. 1. Gün Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı
  Sabah kahvaltısından sonra İstanbul gezimize başlıyoruz;
  İstanbul’un tarihi yerleri arasında ilk sırada Ayasofya yer alıyor. Bu baş döndüren yapı, Bizans İmparatorlarından Justinianus tarafından 532-537 yılları arasında inşa edilmiştir. İstanbul’da tarihi yarımadada bulunan en eski ve en önemli eserlerden biridir.
  Bir diğer adı Blue Mosque olan Sultan Ahmet Camii, İstanbul’da en çok ziyaret edilen tarihi yerlerin başında gelir. İç mimarisinde kullanılan İznik çinileri sebebiyle yabancı turistler tarafından Blue Mosque olarak bilinen Sultan Ahmet Camii, Mimar Sinan’ın öğrencisi Sedefkar Mehmet Ağa tarafından 1609-1617 yıllarında padişah I. Ahmed’in emir ile inşa edilmiştir.
  öğle yemeği molası ile devam ediyoruz;
  İstanbul’un Sarayburnu semtinde yer alan, ihtişamlı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Topkapı Sarayı, Osmanlı imparatorluğundan kalma en önemli yapılardan biridir. 400 yılı aşkın süre Osmanlı devleti bu görkemli yapı içerisinde idare edilmiştir. İslam dünyası içinde önemli bir yeri bulunan Topkapı sarayı bu özelliğini ise içerisinde Hz.Muhammed’in hırkası, sakalı ve ayak izlerinin yanında Hz.İbrahim’in tenceresi, Hz.Musa’nın asası, Hz.Davud’un kılıcı ve Hz.Yusuf’un cübbesi gibi önemli emanetlerin bulunduğu Kutsal Emanetler Dairesinden alır. İstanbul’un hatta Avrupa’nın en eski ve en büyük kapalı sarnıcı özelliğini taşıyan bu yapı, Ayasofya müzesinin hemen yanı başında yer alır. Gizemli görünüşü ve ormanı andıran sütunları ile ziyaretçilerini şaşırtan bu yapı, içerisinde Medusa heykeli gibi önemli bir anıtı da barındırıyor. Akşam yemeği ve otelimize dönüş yapıyoruz.
 2. 2. Gün Büyükada
  Bügün feribotla Büyük Adaya geçiyoruz tüm gün adadayız. Büyükada’da Neler Yapılır? Geziler Yemekler Eğlenceler
  İstanbul’dan dilediğiniz an kaçabileceğiniz, hafta sonunuzu ya da bir gününüzü geçirebileceğiniz birçok yer var. Ancak bunlardan en iyi, hem yakın hem de uzak bir seçenek: Büyükada. Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, yani tüm Prens adaları birbirinden güzel ancak Prens adalarının incisi Büyükada hepsinden daha güzel. İstanbul’dan şehir hatları, özel motorlar ve deniz taksileri ile kolayca ulaşabileceğiniz Büyükada, muhteşem doğası ve tarihi ile sizleri bekliyor. Büyükada’da yapılacak şeyler, gezilecek yerler, dinlenilecek mekanlar bitmiyor.
  Özellikle yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen tarihi mekanlardan biri de Aya Yorgi Manastırıdır. İstanbul’a ait olan Prens adalarının en büyüğü olan Büyük Ada’da yer alan yapı ilk olarak 1751 yılında küçük bir şapel olarak inşa edilmiştir. akşam yemeğinden sonra oteldeyiz.
 3. 3. Gün Kapalı Çarşı, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı
  Yerli ve yabancı turistlerin en sevdiği şeylerden biri de alışveriş yapmaktır. Kapalı Çarşı dünyadaki en eski alışveriş merkezlerinden biri olma özelliği ile hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerinin akınına uğrar. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kapalı Çarşı, sonrasında diğer padişah ve önemli devlet adamları tarafından sürekli genişletilerek günümüzdeki halini almıştır. Kahve molasından sonra ; İstanbul’un simgelerinden biri haline gelmiş, dünyanın en eski kulelerinden olan Galata Kulesi, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında inşa ettirilmiştir. Önceleri deniz araçlarına fener kulesi olarak hizmet eden bu devasa kule, Osmanlı döneminde yüksekliği ve şehrin tamamını kuş bakışı görmesinden dolayı yangın gözlem yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. öğle yemeğinden sonra devam ediyoruz.
  İstanbul boğazında beyaz renkte yapısı ile bir inci gibi duran Dolmabahçe Sarayı, son dönem Osmanlı padişahlarından Abdülmecid tarafından 1839 yılında inşa ettirilmiştir. Hem içindeki hem de dış yapısındaki eşsiz süslemeleri, içerisindeki paha biçilemeyen tabloları ve diğer nadide eserleri bu sarayı ziyaret etmeniz için başlıca nedenlerden.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 1 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik


 • Pazar Kas 27, 2022 (A) 3 Gün
  Kesin Hareket
  Salı Kas 29, 2022 Varış : İstanbul Arkeoloji Müzesi
   
  10+ kişi kaldı! 7631,68 TL Yetişkin (12-77): Hareket Şehri: 09:00 - Ayasofya Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Pazartesi Kas 28, 2022 (A) 3 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Kas 30, 2022 Varış : İstanbul Arkeoloji Müzesi
   
  10+ kişi kaldı! 7631,68 TL Yetişkin (12-77): Hareket Şehri: 09:00 - Ayasofya Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Salı Kas 29, 2022 (A) 3 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Ara 01, 2022 Varış : İstanbul Arkeoloji Müzesi
   
  10+ kişi kaldı! 7631,68 TL Yetişkin (12-77): Hareket Şehri: 09:00 - Ayasofya Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Çarşamba Kas 30, 2022 (A) 3 Gün
  Kesin Hareket
  Cuma Ara 02, 2022 Varış : İstanbul Arkeoloji Müzesi
   
  10+ kişi kaldı! 7631,68 TL Yetişkin (12-77): Hareket Şehri: 09:00 - Ayasofya Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​20.04.2022​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota