İda Dağı - Kazdağları - Ayvalık - Cunda Adası Turu (1 Gece Konaklama)

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  ✓Edremit, İda Dağı, Kazdağları, Yeşilyurt Köyü
  ✓Adatepe Köyü, Zeytinyağı Müzesi
  ✓Assos, Behramkale, Çanakkale, Bozcaada
  ✓Taş Mektep, Zeus Altarı, Sütüven Şelalesi, Hasanboğuldu Şelalesi

  Gezilecek Yerler
  Edremit, İda Dağları, Ayvalık, Adatepe Köyü, Taş Mektep, Zeus Altarı, Cunda Adası, Taksiyarhis Kilisesi, Saatli Camii, Şeytan Sofrası
 1. 1. Gün Gece Yolculuğu
  Araç Kalkış Noktaları:

  22:00 Beylikdüzü Migros Önü
  22:15 Avcılar Otobüs Duraklar
  23:00 İncirli Doğtaş Mobilya
  23:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
  23:45 Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Önü
  00:20 Kartal Köprüsü Altı
  00:40 Çayırova Mc Donald’s
  01:00 Yalova Ramada Otel Önü
  02:15 Bursa Almira Otel Önü
 2. 2. Gün Edremit, İda Dağı - Kazdağları - Yeşilyurt Köyü - Adatepe Köyü - Zeytinyağı Müzesi - Taş Mektep - Zeus Altarı - Sütüven Şelalesi - Hasanboğuldu Şelalesi
  Yolda vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde Edremit’e varmış oluyoruz. Edremit’te, doğanın bizlere sunduğu organik zeytin, zeytinyağı ve köy ürünleriyle zenginleştirilmiş yöresel ekstra köy kahvaltımızı alıyoruz. Edremit'teki kahvaltımızın sonrasında dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’na doğru hareket ediyoruz. Gezimize, Kazdağı eteklerinde yer alan, geçmişte Anadolu’ya yerleşen Çepni Boyu’nun kardeş olan iki beyi tarafından iki ayrı yamaca kurulan Yeşilyurt ile başlıyoruz. Uzun yıllar boyunca Türkler ve Rumların birlikte, huzur içerisinde yaşadığı köy, Lozan Antlaşması’nın ardından gerçekleşen mübadele ile Rum nüfusunu Girit ve Midilli adalarına uğurlamış. Her iki adadan gelen Türklerin yerleştiği yer olan Yeşilyurt’ta bölgeye has mimarisi ve ekolojik ev ürünlerinin satıldığı köy pazarlarını ziyaret ediyoruz. Burada sizlere vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bölgedeki fırınlardan köy ekmeklerini alıp zeytin ve zeytinyağının tadına bakabilirler. Serbest zamanımızın ardından, Sinema filmleri "Devlerin Öcü, Kuyucaklı Yusuf ve İpekçe", "Yılan Hikayesi ve Karadağlar" gibi televizyon dizileri adını duyurmuş tipik bir Ege köyü olan Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Zeus ile Hera’nın aşkına da şahit olan bu köy, İlyada’da şöyle anlatılır: “Hera, dosdoğru yürüdü Gargaran doruğuna, İda’nın en yüksek tepesiydi bu. Bulutları devşiren Zeus, onu gördü. Görür görmez aşk sardı düşünceli kafasını ”Ve Hera, Zeus’un dokuz eşinin birincisi olduğu mitolojisinin geçtiği Zeus Altarı’nı (sunağı) görüyoruz. Bölgenin simgeleri olan Taş Mektep’i ve Zeytinyağı Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, zeytin ağaçlarının ve körfezin berrak denizini takip ederek ekstra öğle yemeğimizi almak üzere Altınoluk’a hareket ediyoruz. Altınoluk’ta alacağımız öğlen yemeği sonrasında Kazdağları‘nın ormanlarının, suyla buluştuğu noktalardan Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu‘ya varıyor ve sizlere doğayla iç içe kısa bir yürüyüş için serbest vakit veriyoruz. Bu molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Edremit’te Serpme Kahvaltı Şeklinde Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Öğle Yemeği: Altınolukta Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Bölge Otelleri
 3. 3. Gün Ayvalık - Cunda Adası - Taksiyarhis Kilisesi - Saatli Camii - Şeytan Sofrası - Taş Kahve
  Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Kuzey Ege’nin yıldızı Ayvalık’a hareket ediyoruz. Buradaki ilk durağımız merkezdeki Saatli Cami oluyor. Kesin olmamakla birlikte 1850 dolaylarında Agai İanni Kilisesi olarak Ayvalık'ta inşa edilen bu kilisenin ve Cumhuriyetin ilanına müteakip birinci mübadele kapsamında yöreye yerleşen halkın ihtiyaçlarına binaen camiye çevrilme hikayesini birde rehberimizden dinliyoruz. Buradaki anlatımın ardından, tenekeciler sokağından geçerek Ayvalık merkezde yöresel damla sakızlı kurabiye, türk kahvesi ve tatlı alışverişi için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda çayınızı ve kahvenizi keyifle yudumlayıp gün ortasında kısa bir soluklanma fırsatını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Not: Bölgenin meşhur ada çayının da tadına bakmanızı kesinlikle öneriyoruz. Bu keyifli molamızın ardından, bölgenin bir diğer kalbi olan Cunda Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Adayı, Ayvalık’a bağlayan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda’ya ulaşıyoruz. Cunda’da rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından, sizlere verilen serbest zamanda misafirlerimiz birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilir, Rahmi Koç Vakfı tarafından dönem oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni görebilirler. Kısa yürüyüşlerin ardından da, neoklasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerini yudumlayıp, sakızlı dondurmasının, ada çayının ve lokmasının tadına bakabilirler. Cunda’daki gezimizin sonrasında aracımıza binerek rivayete göre şeytanın ayak izinin bulunduğu Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Rehberimizin kısa bilgilendirmelerinin ardından burada Ayvalık’ın yeşil ve mavinin aşkını seyre dalıyoruz. Buradaki kısa molamızın sonrasında, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Güzel bir hafta sonu tatilini geride bırakıp siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp, bir sonraki Tatilmil turunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
  Öğle Yemeği: Cunda Adası’nda Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Akşam Yemeği: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Otellerde 1 Gece Konaklama
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Ulaşım

  • Araç İçi Su İkramı
   Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Yemekler

  • Otellerde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı - 1 Akşam Yemeği

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

 • İçecekler

  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Yemekler

  • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
   Tüm Öğle Yemekleri

Müsaitlik


 • Cuma Eyl 29, 2023 (A) 3 Gün Pazar Eki 01, 2023 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 1599,15 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 00:20 - Kartal Köprüsü Altı, 00:40 - Çayırova Mc Donald’s, 01:00 - Yalova Ramada Otel Önü, 02:15 - Bursa Almira Otel Önü, 22:00 - Beylikdüzü Migros Önü, 22:15 - Avcılar Otobüs Duraklar, 23:00 - İncirli Doğtaş Mobilya, 23:30 - Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü), 23:45 - Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Önü Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​01.07.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota