Batum Turu Anadolujet Havayolları ile 2 Gece Ankara Çıkışlı

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Batum Turu 2 Gece Anadolujet İle Ankara Çıkışlı
  Kesin Hareketli
 1. 1. Gün Ankara - Trabzon - Batum
  Anadolujet Havayolları - TK7060
  08:00 - Ankara, (ESB-Esenboga)
  09:15 - Trabzon (TZX)

  Batum'a Geçiş Kuralları;

  18 Yaş altı misafirlerimizin Anne - Baba Olmadan geçişleri için Muvafakatname almaları gerekmektedir.
  Kimliklerin Yeni olması zorunludur (Çipli Kimlik) Yada pasaportları ile geçiş yapabilirler.
  Tüm Misafirlerimiz için Bebek dahil kimliklerinin yeni tip olması ve Resim olması zorunludur.

  Sabah Trabzon havalimanında transfer aracımızla buluştuktan sonra Gürcistan’a hareket ediyoruz. Yapacağımız yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sarp sınır kapısında geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bulunan otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden faydalanırken dileyen misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde Batum’un görkemli meydanlarını gezmeye çıkabilirler. Piazza Meydanı görenlere Venedik St. Sebastian meydanını hatırlatır özellikler taşırken içerisinde yer alan cafe-pub ve hediyelik eşyacılarda alış veriş yapıp yorgunluğumuzu atma imkanı buluyoruz. Piazza Meydanı sonrasında Yunan Mitolojisinde Altın Postun Aranışı hikâyesinde konu edilmiş olan Medea Heykelini ve etrafında yer alan tarihi binaları ile Avrupa Meydanını görmekten çok keyif alacaksınız. Birbirinden güzel fotoğraflar çekme fırsatı bulup hikayelerini dinledikten sonra Tiyatro ve Opera binasının bulunduğu ve orjinali İtalya’nın Bologna şehrinde yer alan Poseidon çeşmesini görebileceğimiz Tiyatro Meydanına geçiyoruz. Tiyatro Meydanından sonra Sahil kısmında yer alan ve Gürcülerin en meşhur Aşk hikayelerinden birisini anlatan Ali İle Nino heykelini görmek için kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ali ve Nino heykeli sonrasında Otelimize geri dönüyoruz.
 2. 2. Gün Batum
  Sabah kahvaltımızın ardından erken saatte olmamak kaydıyla dileyen misafirlerimizle Batum Botanik Park’a hareket ediyoruz. Botanik Park 1948 yılında Joseph Stalin’in ilaç temininde kullanılmak amacıyla diktirdiği, Japonya’dan Kuzey Amerikaya, Uzak Asya’dan Avustralya’ya kadar dünyanın birçok bölgesinden temin edilmiş ağaç türlerini içerisinde barındırır ve Dünyada el ile dikilmiş en büyük ikinci Botanik Park olma özelliği taşır. Botanik Park’a giriş ( EKSTRA) yaptıktan sonra içerisinde yapacağımız kısa bir orman içi yürüyüş, kuş sesleri eşliğinde büyük şehirlerin stresinden tamamen uzaklaşma imkanı sunacak sizlere. Daha sonrasında Makhuntseti Şelalesine ulaşacağız. Tamamen doğayla iç içe olacağımız bu gezimizde su sesinin yaratacağı dinginlik hissine bayılacaksınız. Makhuntseti Şelalesi sonrası Gürcistan’ın dünyaca ünlü şaraplarını tatma imkanı bulacağımız Adjara Wine House’a geçiyoruz. Dünya üzerinde bulunan 31 iklim çeşidinden 29una ev sahipliği yapan Gürcistan’da birbirinden farklı üzüm türleri yetişmektedir ve her birinden elde edilen Şarap çeşitleri farklı tat ve lezzetlerde misafirlerin (EKSTRA) tadımına sunulur. Ücreti mukabilinde tadım imkanı sunulan Adjara Wine House’da tadım yapan misafirlerimiz, diledikleri şaraplardan alma imkanı da bulacaklardır. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz (EKSTRA) Kafkas Dans gösterileri eşliğinde Akşam yemeği almak ve Gürcü lezzetlerini tatmak için Rehberimizin organize edeceği bir restorana gidebilirler.
 3. 3. Gün Batum - Trabzon - Ankara
  Anadolujet Havayolları - TK7067
  21:50 - Trabzon (TZX)
  23:10 - Ankara, (ESB-Esenboga)

  Sabah kahvaltımızın ardından Batum şehir merkezinde Alışveriş yapabilmek için serbest zamanımız oluyor, serbest zamanımız sonrasında Batum şehrini tepeden kuşbakışı görmemizi sağlayacak olan (EKSTRA) Batum Teleferiğine geçiyoruz. Bir baştan bir başa bütün şehri ayaklarımızın altında göreceğimiz Teleferik yolculuğundan hem heyecan hem de keyif duyacaksınız. Teleferik gezimizin ardından uçak saatimize bağlı olmak kaydı ile Trabzon havalimanına ulaşmak için Rehberimizin belirleyeceği saatte Batum’dan Türkiye’ye hareket ediyoruz. Sınır Kapısı işlemlerimizi tamamladıktan sonra Free Shop alışverişi yapma imkanıda bulduktan sonra Trabzon Havalimanına ulaşıyoruz. Varışımızla bir başka programda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Otellerde 2 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Sigorta

 • Uçuşlar

  • Gidiş – Dönüş Uçak Bileti
 • Ulaşım

  • Lüks Araçlar İle Ulaşım - Kişi sayısına göre araç verilir.
   Çevre Gezileri
   Havalimanı Servisi
   Otobüs içi İkramları
   Batum Turu
 • Yemekler

  • Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Müze Kart

 • Yemekler

  • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
   Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
   Öğle yemekleri

İptal Koşulları

Genel şartlar ‘Tur Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
· Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur iptalinin bildirim tarihi tur kalkışından 20 gün öncesidir.
· Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda MNG Turizm misafirleri MNG Turizm sorumluluğundadır.
· Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
· 3 kişilik odalarda ilave yatak, standart yatak boyutundan daha küçüktür.
· Çocuk indirimleri sadece iki yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
· Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
· Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü kesinlikle verilmez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.
· Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.
· Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan MNG Turizm sorumlu değildir.
· Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.
· Haftalık turlarda (4 gece ve üzeri) oturma düzeni önden arkaya sıra atlanılarak değiştirilir. Bu uygulama rehber tarafından organize edilir.
· Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Müsaitlik


 • Cuma Şub 10, 2023 (A) İberia Otel Konaklama 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Şub 12, 2023 Varış : Ankara
   
  10+ kişi kaldı! 5097,01 TL Yetişkin (12-99): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (2-6): Hareket Şehri: 08:00 - Esenboğa Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Şub 17, 2023 (A) İberia Otel Konaklama 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Şub 19, 2023 Varış : Ankara
   
  10+ kişi kaldı! 5097,01 TL Yetişkin (12-99): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (2-6): Hareket Şehri: 08:00 - Esenboğa Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Şub 24, 2023 (A) İberia Otel Konaklama 3 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Şub 26, 2023 Varış : Ankara
   
  10+ kişi kaldı! 5097,01 TL Yetişkin (12-99): Çocuk (7-11): Kucakta Çocuk (2-6): Hareket Şehri: 08:00 - Esenboğa Havalimanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​16.01.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota