Batı ve Orta Karadeniz Amasra Safranbolu Kastamonu Sinop Samsun Amasya Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Batı ve Orta Karadeniz Amasra Safranbolu Kastamonu Sinop Samsun Amasya Turu
  Bartın, Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun ve Amasya'dan oluşan Batı ve Orta Karadeniz'i Hafta sonunu değerlendirmek doğa ve tarihi içi içine yaşamaya davet ediyoruz.
  Batı ve Orta Karadeniz Karadeniz Turu
  Bartın Amasra Safranbolu
  Kastamonu Sinop Amasya
 1. 1. Gün İstanbul, Gebze, İzmit, Sakarya, Düzce
  ROYAL TUR Araç Kalkış Noktaları

  22:00 Beylikdüzü Migros Önü
  22:15 Avcılar Otobüs Durakları
  23:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  23:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
  24:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  00:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
  00:30 Çayırova Mc Donalds Önü
  01:15 İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı)
  02:15 Sakarya Otogar Önü
  03:00 Düzce T7 Petrol Durağı
  03:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi

  Konaklama: Gece Yolculuğu
 2. 2. Gün Bartın Amasra Kemere Köprüsü, Kale İçi Evleri, Safranbolu, İmren Lokumları, Cinci Han ve Hamamı, Hükümet Konağı, Hıdırlık Teperi, Saat Kulesi, Akçasu Kanyonu, Kastamonu, Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Kastamonu Kalesi, Nasrullah Camii ve Köprüsü
  Cuma Günü Merhabalar Sizlerle yukarıda belirtilen saatlerde buluşmamızın ardın yönümüzü Bartın İlimiz Amasra'ya gidiyoruz burada sabah alacağımız ekstra kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz ve Amasra Kalesi̇, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kale İçi̇ Evleri̇, Fati̇h Cami̇i̇, Küçük Ki̇li̇se, Kemere Köprüsü, Çeki̇ci̇ler Çarşısını gezikten sonra Batı Karadenizimizin en kıymetli ilçelerinin başında yer alan ve UNESCO’nun koruma altına aldığı, Osmanlı ve Rum ortak hayatının izlerini koruyan müze kent Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bolu Kaynaşlı Türsan Dinlenme tesislerinde vereceğimiz molanın ardından tarihi Kent Safranbolu varıyoruz. Burada ilk olarak Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi’ni panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Buradan hiçbir evin diğerinin görüşünü engellemediğini ve muhteşem bir şekilde konumlandırıldığını net bir şekilde görebiliyoruz. Rehberimizin anlatımını bitirmesinin ardından, fotoğraflarımızı çekiyor ve Safranbolu’yu bizlere yaşatan, Arnavut kaldırımlı sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, İzzet Mehmet Paşa Camii’ni, Akçasu Kanyonu’nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati’ni geziyoruz. Konakları ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da, en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur İmren Lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken, aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Yemeniciler Arastasında vereceğimiz alışveriş molasını takiben Safranbolu Tarihi Çarşı gezimizi tamamlıyor Öğlen yemeğimizi serbest olarak (ekstra) aldıktan sonra kurtuluş savaşının baş mimarlarından olan Şerife bacıyı ziyaret etmek üzere Kastamonu'ya doğru hareket ediyoruz. burada Nasrullah Camii, Nasrullah Köprüsü, Şeri Bacı Anıtı gezimizi tamamlıyor şehrin saat kulesini ve kalesini, Anadoludaki ilk düz lise olan Abdurrahman Paşa lisesini ve Şapka devriminin yapıldığı Hükümet Konağını panaromik olarak görüyoruz, Kastamonu ilimizin Meşhur Pastırması, Sucuğu Sarımsak ve çekme Helvasını almak için Sepetçioğlu Yöresel ürünlerine gidiyoruz alış verişimizi tamamladıktan konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı için otelimize gidiyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Amasra'da Ekstra Olarak Alınacaktır.
  Öğlen Yemeği : Safranbolu'da Ekstra Olarak Alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir.
  Konaklama : Mütevelli Otel, Dedeman Otel, Gün Otel vb...

  Konaklama: Kastamonu Otelleri
 3. 3. Gün Sinop, Erfelek Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Diyojen’in Heykeli, Sinop Kalesi, Sinop Tarihi Cezaevi, Sinop Tekne Turu, Örnek Mantı, Gerze, Alaçam, Samsun, Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Tütün İskelesi
  Cumartesi Günü Sabah Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Türkiye'nin en kuzey noktasında olan Sinop ilimizi gezmeye ve yaşamaya gidiyoruz, doğal güzelliğini koruyan tarihi bir liman kenttir, Sinop gezimize muhteşem görüntüleri ve eşsiz doğası ile Erfelek Tatlıca Şelaleleri gezimiz ile başlıyoruz Sinop'un Erfelek ilçesine bağlı Tatlıca köyü yakınlarındaki sıra şelalelerdir. Tatlıca irili ufaklı 28 ayrı şelale barındırmaktadır. Sinop’ta ilk olarak Büyük İskender’e “Gölge etme, başka ihsan istemem” sözüyle tanınan, ünlü Filozof Diyojen’in Heykeli bizleri karşılıyor. Ardından yapacağımız Tarihi Sinop Cezaevi gezimizde, hem tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğiz hem de ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. (Sinop Cezaevi, 15 Ocak 2021 Tarihi itibariyle tadilata alınmıştır. Gezi tarihinde henüz açılmamışsa, sadece dışarıdan fotoğrafı alınacaktır.) Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Cezaevi gezisinin ardından ise, Sinop Limanı’na ulaşacağız. Not: Sinop Gezimize Karadeniz'e gelmişken tekne turu olmazsa olmazımız dedik ve son olarak tekne turu düzenliyoruz (Ekstra). Meşhur Sinop mantısı yemek üzere Örnek mantıya gidiyoruz serbest öğlen yemeği molamızın ardın dan yönümüzü Sinop Samsun Karadeniz sahil yolundan Gerze ilçesini ve Alaçam ilçelerini panaromik görüyor ve Samsun varıyoruz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Milli Mücadeleyi başlattığı Samsun geziyoruz.. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz ve ardından Bandırma vapurundan ilk indikleri yer olan olan Tütün iskelesine gidiyoruz. Samsun Belediye Parkında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalya' lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir.
  Öğlen Yemeği : Sinop Örnek Mantı Ekstra Olarak Alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir.
  Konaklama : Simisso Otel, Konaks Otel vb...

  Konaklama: Samsun Otelleri
 4. 4. Gün Amasya, Yeşil Irmak, Mumya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Saat Kulesi, Şehzadeler Gezi Yolu, Hazeranlar Konağı, Ferhat İle Şirin, Kral Kaya Mezarları, Tosta, Gerede, Türsan Dinlenme Tesisleri
  Pazar Günü Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra turumuzun son günü gezimize başlamak üzere Amasya'ya doğru hareket ediyoruz. gezimize ilk olarak Şirine olan aşkı uğruna Ferhat’ın deldiği dağ olarak bilinen Ferhat ile Şirin su kanalını görüp hikayelerini tekrar dinleyip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Etnografya ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri , Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını panoramik görüp fotoğraflayıp Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi yemek üzere Yeşil Irmak Kenarında bulunan Lalehan Restaurantımıza gidiyoruz ve açık büfe yöresel yemeklerimizi yiyoruz (Ekstra). Dileyen misafirlerimiz yeşil ırmak üzerinde yer alan tekneler ile gezinti yapabilirler (Ekstra). Amasya da gezimizi tamamladıktan İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz Tosya Onur Park ve Kaynaşlı Türsan Dinlenme tesislerinde vereceğimiz molaların ardından siz değerli misafirlerimiz ile bir başka ROYALtur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyor sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz, ROYALTUR Operasyon ve Satış ekibi olarak bizleri tercih ettiğiniz için Teşekkür ediyoruz Saygılarımızla.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir.
  Öğlen Yemeği : Amasya Lalehan Yöresel Yemek Ekstadır.
  Akşam Yemeği : Türsan Dinlenme Tesisleri Serbest Menü Ekstra.
  Konaklama : Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.

  Konaklama: Dikkat Bu Gece Konaklama Yoktur.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • 1 Gece Kastamonu Otellerinde Konaklama
   1 Gece Samsun Otellerinde Konaklama
 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
   Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
   Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
 • Yemekler

  • Otellerde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı
   Otellerde Alınacak 2 Akşam Yemeği

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Yemekler

  • Tüm Öğle Yemekleri
   Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
   İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği

Müsaitlik


 • Perşembe Eki 05, 2023 (A) 4 Gün Pazar Eki 08, 2023 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 2790,15 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 00:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 00:15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı, 00:30 - Çayırova Mc Donalds Önü, 01:15 - İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı), 02:15 - Sakarya Otogar Önü, 03:00 - Düzce T7 Petrol Durağı, 03:45 - Kaynaşlı Türsan Park Tesisi, 22:00 - Beylikdüzü Migros Önü, 22:15 - Avcılar Otobüs Durakları, 23:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü, 23:30 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Eki 12, 2023 (A) 4 Gün Pazar Eki 15, 2023 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 2790,15 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 00:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 00:15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı, 00:30 - Çayırova Mc Donalds Önü, 01:15 - İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı), 02:15 - Sakarya Otogar Önü, 03:00 - Düzce T7 Petrol Durağı, 03:45 - Kaynaşlı Türsan Park Tesisi, 22:00 - Beylikdüzü Migros Önü, 22:15 - Avcılar Otobüs Durakları, 23:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü, 23:30 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Eki 19, 2023 (A) 4 Gün Pazar Eki 22, 2023 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 2790,15 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 00:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 00:15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı, 00:30 - Çayırova Mc Donalds Önü, 01:15 - İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı), 02:15 - Sakarya Otogar Önü, 03:00 - Düzce T7 Petrol Durağı, 03:45 - Kaynaşlı Türsan Park Tesisi, 22:00 - Beylikdüzü Migros Önü, 22:15 - Avcılar Otobüs Durakları, 23:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü, 23:30 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü Ücretsiz iptal edilebilir.
 • Perşembe Eki 26, 2023 (A) 4 Gün Pazar Eki 29, 2023 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 2790,15 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-5): Hareket Şehri: 00:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 00:15 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı, 00:30 - Çayırova Mc Donalds Önü, 01:15 - İzmit Otogar Önü (Otogar-2 Durağı), 02:15 - Sakarya Otogar Önü, 03:00 - Düzce T7 Petrol Durağı, 03:45 - Kaynaşlı Türsan Park Tesisi, 22:00 - Beylikdüzü Migros Önü, 22:15 - Avcılar Otobüs Durakları, 23:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü, 23:30 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​29.06.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

HCWS Sağlık Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/B Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota