Ağrı Dağı Tırmanış Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Ağrı Dağı Tırmanışı Turu

  Ağrı Dağı, Ülkemizin ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Bu nedenle birçok dağcının Ağrı Dağının zirvesine çıkmak hayallerini süslemektedir. Bunun yanında Nuh'un gemisi tarihine ev sahipliği yaptığından çok merak edilen bir yerdir . Geniş bir platoda gökyüzüne uzanan dağ, bu enfes görüntüsüyle herkesi büyülüyor. İçinde bulunduğumuz yüz yılın başından itibaren tırmanılmaya başlanmış bir dağdır.
  Macereyı sevenler şimdi tam zamanı
 1. 1. Gün 1.Gün

  1. Gün - Van'da havalimanında buluşma ve Doğubayazıt'a transfer.

  Doğubeyazıt'taki dağ rehberinizle tanışacağınız, akşam yemeği ve geceleme Doğubeyzit'te karşılanacak ve otelinize veya kamp alanınıza getirileceksiniz. Doğubayazıt yolunda güzel şelaleleri ziyaret etmek ve bir bardak çay içmek için Muradiye'de kısa bir mola vereceğiz. Geceleri ekipmanımızı kontrol etmek ve soruları cevaplamak için grup olarak bir toplantı yapacağız.
 2. 2. Gün 2.Gün
  2. gün

  Erken bir kahvaltının ardından, en yüksek kamyon durağına (yaklaşık 2000 metre / 6562 ft) kadar gideceğiz. Bu noktadan sonra, taşıyıcılarımız bagajınızı atlara yükleyecek ve Base Camp 1'e yaklaşık 1100 metre yükselen 4-5 saatlik bir yürüyüşe başlayacağız (yaklaşık yükseklik 3100 metre / 10,170 ft.) Mesafe yaklaşık 8-10 km. Ana Kamp 1, çadırları rüzgardan korumak için taş duvarlara sahip yeşil bir otlaktır. Çadırınızda akşam yemeği ve geceleme.
  - Yürüyüşümüz olduğunda öğle yemeği yolda olacak. Yemek kaplarımızda meyve suyu, çikolata, kek, meyve ve su olacak.
  -Yemek vakti, sıcak yemek ve içeceklerimiz var.
 3. 3. Gün 3.Gün
  3. Gün - Yüksek irtifa alışma günü

  İklimlendirme 4200 metreye yürüyüş ve kamp alanına iniş. Ana Kamp 1'de akşam yemeği ve geceleme.
  Yürüyüş sırasında öğle yemeği kapları yanınızda olacak.
 4. 4. Gün 4.Gün

  4. Gün

  Base Camp 2'ye altı saatlik daha dik bir yürüyüş (yaklaşık 4200 metre / 13.780 ft). Mesafe 10 km'dir. Kayalar arasındaki dairesel açıklıklar çadır alanlarımıza doğal bir ön cam sağlar. Eritilmiş buzul suyu kamp alanının yakınında serbestçe akıyor — akşam yemeği ve geceleme çadırınızda.
  Atlar bagajımızı taşıyacak. Çadırlarımızı ve geceleyin.

  -Kamp alanında kahvaltı
  -Öğle yemeği kapları yanınızda olacak
  - Base Camp 2'de Akşam Yemeği
  - Ortalama 5 saat yürüyüş
 5. 5. Gün 5.Gün


  5. Gün

  Base Camp 2'den zirveye tırmanış. Gece yarısından sonra saat 1 civarında kalkıp erken kahvaltı yapacağız ve kahvaltıdan sonra Anadolu'nun ve Türkiye'nin zirvesindeki Ağrı'nın zirvesine (5137 metre / 16,854 fit yükseklik) yürüyüş yapacağız. Zirveye toplam yürüyüş 6/7 saat sürebilir. Bu tırmanışa genellikle sabah 2: 00'de başlarız. Çıkışın son saati için krampon ve buz baltası gerekebilir. Zirvenin fotoğraf ve videolarını çektikten sonra 4200 metredeki yüksek kampa inip bir şeyler yiyip dinleneceğiz. Çoğu insan, saat 11: 00'de Ana Kamp 2'ye geri döner, paketlenir ve 3300 metrede Ana Kamp 1'e iner. Atlarımız bagajınızı 1. Kampa transfer edecek.
  Çadırda hafif akşam yemeği ve geceleme.
 6. 6. Gün 6.Gün
  6. Gün

  Ana Kamp 1'den, aracımızın bekleyeceği Cevirme köyüne 4 saatlik bir iniş ve ardından Doğubeyazıt'taki pansiyonlara dönüş ve o yorgun kasları gevşetmek için hak edilmiş bir hamam ziyareti. Şehrin yakınındaki eski Osmanlı Sarayını ziyaret etmek için gideceğiz. 17. yüzyıldan kalma tüm Türk sarayları ve kale tarzlarının mimarisinin bir karışımıdır. İshak Paşa Sarayı'nın harika bir Doğubayazıt manzarası var.Son olarak akşam yemeği ve başarılarınızı yansıtma fırsatı yakalayacağız.
 7. 7. Gün 7. Gün
  Bugün gezimizin son günü. Uçak saatinize göre Doğubayazıt'ta çevre gezileri yapabiliriz. Ardından dönüş programınıza göre sizleri yolcu ediyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • İçecekler

 • Konaklama

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Profesyonel rehberlik

 • Ulaşım

  • Hava Limanı Transferler
   Ağrı Dağına malzemelerin atlar ile taşınması
 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 3 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik

 • Pazartesi Haz 28, 2021 (A) 7 Gün Pazar Tem 04, 2021 Varış : Doğubayazıt
   
  10+ kişi kaldı! 7575,91 TL Yetişkin (18-50): Hareket Şehri: 11:00 - Van hava limanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​15.01.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Hcws Turizm
Zümrütevler Mah. Koç Sok. No:26/b Maltepe İstanbul Maltepe / İstanbul
Türsab Belge No : 11168
Türsab Rota