Kapadokya Turu 1 Gece Otel Konaklamalı

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yer Altı Şehri Paşa Bağ Peribacaları Hayal Vadisi Çanak Çömlek Yapım Atölyesi Göreme Vadisi Aşk Vadisi Uçhisar Kalesi Güvercinlik Vadisi Yöresel Ürünler Mağazası Avanos Kızılırmak
 1. 1. Gün İSTANBUL- KAPADOKYA
  19:30: Beylikdüzü Migros Önü
  20:15: İncirli Ömür Durağı Doğtaş Mobilya
  20:45: Mecidiyeköy Simitsarayı Önü
  21:15: Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  21:45: Kartal Köprüsü
  22:15: Çayırova Mc Donalds
  23:00: İzmit Halk Evi Önü ( Adapazarı- Ankara İstikametinden)
 2. 2. Gün IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – PAŞABAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI – ÇANAK – ÇÖMLEK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ – PANORAMİK TUZ GÖLÜ
  Otobüs içi ikramları eşliğinde İstanbul-Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerininde bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi de görüyoruz. İkinci durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri). İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’nin fotoğrafını çekip öğle yemeğimiz için kaya oyma bir mekâna varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik mekânda alacağımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Günün sonunda ise Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Zamanın kısıtlılığı ve programdaki yoğunluk nedeniyle otele akşam 18.30 civarı girilecektir. Bu nedenle kıymetli konuklarımızın bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır konaklama otelimizde. Dileyenler ile bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra 100 TL )
 3. 3. Gün BALON TURU – ATV TURU - ASMALI KONAK - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ – HACI BEKTAŞ-İ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ
  Değerli misafirlerimiz, otelde alacağımız (Kahvaltı öncesi BALON TURU , ATV TURU veya Deve Turu Ekstra) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Profesyonel rehberlik

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Sigorta

İptal Koşulları

COVİD- 19 KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

Gerçekleşecek olan her tur öncesinde kullanılacak olan araçlarımız dezenfekte edilecektir
Program süresince kullanılacak olan oteller Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan çoğunluğu zincir grubuna bağlı oteller olacaktır ( Hilton, Dedeman, Ramada,Leman vb.)
Araçlarımızın ön ve arka kapı bölümlerinde araca biniş ve inişlerde kullanılmak üzere dezenfektan bulunacaktır.
Tur esnasında kullanılacak olan restoran ve alışveriş mekanları Covid- 19 kapsamında önlemlere uyan işletmeler olacaktır.
Araç içerisinde görevli personel ve tüm misafirlerimizin maske kullanımı zorunludur
Tur başlangıcı itibari ile belirli aralıkla daha sık molalar verilecek olup araç havalandırması ve misafirlerimizin rahatlaması sağlanacaktır.
Rezervasyon esnasında Seyahat Uzmanımız ile birlikte HES uygulaması üzerinden kod ile sorgulama yapıldıktan sonra rezervasyonunuz onaylanacaktır.
Araç içerisinde daha sağlıklı seyahat sağlayabilmek adına sadece bardak su ikramı yapılacaktır.

Müsaitlik

 • Cuma Ara 03, 2021 (A) 3 Gün Pazar Ara 05, 2021 Varış : Kapadokya
   
  10+ kişi kaldı! 366,18 TL Yetişkin (18-99): Çocuk (0-6): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 19:30 - BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM ÖNÜ, 21:00 - İNCİRLİ ÖMÜR DOĞTAŞ MOBİLYA ÖNÜ, 21:30 - MECİDİYEKÖY SİMİT SARAYI ÖNÜ, 22:00 - KADIKÖY YENİ SALI PAZARI KARŞISI, 22:15 - ÇAYIROVA MC DONADLS ÖNÜ, 22:30 - KARTAL KÖRÜSÜ, 23:00 - İZMİT HALK EVİ ÖNÜ ANKARA İSTİKAMETİ
 • Cuma Ara 10, 2021 (A) 3 Gün Pazar Ara 12, 2021 Varış : Kapadokya
   
  10+ kişi kaldı! 366,18 TL Yetişkin (18-99): Çocuk (0-6): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 19:30 - BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM ÖNÜ, 21:00 - İNCİRLİ ÖMÜR DOĞTAŞ MOBİLYA ÖNÜ, 21:30 - MECİDİYEKÖY SİMİT SARAYI ÖNÜ, 22:00 - KADIKÖY YENİ SALI PAZARI KARŞISI, 22:15 - ÇAYIROVA MC DONADLS ÖNÜ, 22:30 - KARTAL KÖRÜSÜ, 23:00 - İZMİT HALK EVİ ÖNÜ ANKARA İSTİKAMETİ 6 Aralık 2021 Pazartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ara 17, 2021 (A) 3 Gün Pazar Ara 19, 2021 Varış : Kapadokya
   
  10+ kişi kaldı! 366,18 TL Yetişkin (18-99): Çocuk (0-6): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 19:30 - BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM ÖNÜ, 21:00 - İNCİRLİ ÖMÜR DOĞTAŞ MOBİLYA ÖNÜ, 21:30 - MECİDİYEKÖY SİMİT SARAYI ÖNÜ, 22:00 - KADIKÖY YENİ SALI PAZARI KARŞISI, 22:15 - ÇAYIROVA MC DONADLS ÖNÜ, 22:30 - KARTAL KÖRÜSÜ, 23:00 - İZMİT HALK EVİ ÖNÜ ANKARA İSTİKAMETİ 13 Aralık 2021 Pazartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir.
 • Cuma Ara 24, 2021 (A) 3 Gün Pazar Ara 26, 2021 Varış : Kapadokya
   
  10+ kişi kaldı! 366,18 TL Yetişkin (18-99): Çocuk (0-6): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 19:30 - BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM ÖNÜ, 21:00 - İNCİRLİ ÖMÜR DOĞTAŞ MOBİLYA ÖNÜ, 21:30 - MECİDİYEKÖY SİMİT SARAYI ÖNÜ, 22:00 - KADIKÖY YENİ SALI PAZARI KARŞISI, 22:15 - ÇAYIROVA MC DONADLS ÖNÜ, 22:30 - KARTAL KÖRÜSÜ, 23:00 - İZMİT HALK EVİ ÖNÜ ANKARA İSTİKAMETİ 20 Aralık 2021 Pazartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​16.06.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Gezenbilir Tours & Travel Services
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cd. No:40/1 Seyhan / Adana
Türsab Belge No : 13347
Türsab Rota