Torosların Saklı Hazineleri

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Göller bölgesinden toroslara sedir kokulu bir hikaye..
 1. 1. Gün Antalya Buluşma, Salda Gölü, Gül Fabrikası, Burdur
  Siz değerli misafirlerimizle Antalya’ Havalimanı'ında buluşup keyifli turumuza başlıyoruz. Öncelikle Türkiye’nin Maldivler’i olarak nitelendirilen Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Salda Gölüne varışımızla birlikte rehberimizin bilgilendirmesi sonrasında serbest zaman veriyoruz. Belirlenen serbest zamanın ardından Gül fabrikasına gidiyoruz. Gül fabrikasında bilgilendirme ve alışveriş imkanından sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Burdur’daki otelimizde olacak.
 2. 2. Gün Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası, Eğirdir
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Burdur müzesi ziyaretimizi yapıyorıuz.
  Sagalassos antik kentinden getirilen eserlerin de bulunduğu müzeyi rehberimizden dinledikten sonra Burdur’un Ağlasun adlı beldesinde yer alan antik kent Sagalassos’a doğru yola çıkıyoruz. Her yer yeşil ve çiçeklerle bezenmiş müthiş bir atmosfere sahip bu antik kentte Antoninler Çeşmesi’nden su içmenin keyfine varıyor, antik tiyatroda dinlediğimiz gladyatör müsabakaları ve şehrin tam karşısında İskender’in Sagalassos’u ele geçirdiği İskender Tepesi karşısında küçük bir tarihi yolculuğa çıkıyoruz.Burada yaklaşık 2 saatlik bir ziyaretimiz olacak.

  Öğle yemeği için restoramınıza geçeceğiz. Yemekten sonra insuyu mağarası ziyaretimiz olacak. Daha snra Isparta’nın incisi Eğirdir’e geliyoruz. Konaklama bu şirin ilçemizdeki otelimizde olacak. Eğirdir citta slow ünvanı alan nadir ilçelerimizdendir.
 3. 3. Gün Eğirdir, Kovada Gölü, Yazılı Kanyon
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sakin şehir Eğirdir’i gezmeye başlıyoruz. Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli Minare, Kale ve civarlarını geziyoruz. Alış veriş için serbest zaman veriyoruz.

  Eğirdir Gölü üzerinde bulunan Yeşil Ada’ya varıyoruz. Yeşil Ada etrafında yürüyüş turu atıyoruz. Yürüyüş esnasında Eski Eğirdir Evleri, Ayastafenos Kilisesi, panaromik olarak görecek ve Yeşil Ada'nın olağanüstü güzelliğine şahit olacaksınız. Gölde küçük balıkçı kayıkları ile gezinti yapabilirsiniz.

  Eğirdir Gölünü kuşbakışı olarak görebileceğimiz Akpınar Tepesi’ne varıyoruz. bu mekânı fotoğrafladıktan sonra, dinginliği ile mest olacağınız Kovada Gölüne varıyruz.

  Daha sonra Kovada Gölü Milli Parkı gezimizi yapıyoruz. Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuaz mavisi sularıyla bilinir. Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır.

  Daha sonra yazılı kanyona gidiyoruz. Yazılı Kanyon’a geçiyoruz. Yazılı ismini kanyon içindeki kayaların üzerinde bulunan, Epiktetosa ait HÜR İNSAN şiirinden almaktadır. Kanyonda bulunan tesisimizde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Alabalık var. Yemekten sonra yemyeşil çam ağaçların gölgesinde fazla zorlu olmayan bir patikadan gürül gürül akan muhteşem su sesi eşliğinde Yazılı Kanyon'da yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra eğirdire otelimize dönüyoruz.
 4. 4. Gün Beyşehir, Eynif Ovası, Ormana
  Otelimizde alacağımız kahvaltının akabinde Beyşehir’e doğru yola çıkıoyuz. Yol üzerinde bulunan Bazı sanatçıların ev satın aldığı Çavuş Mahallesi'ndeki Sonsuz Şükran Köyü'ne varıyor ve burayı gezioyoruz.
  Beyşehir'deTarihi Eşrefoğlu camiini ziyaretmiizi yapıyor ve Beyşehir gölünde tekne turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi beyşhirgölünde tutulan balıklardan alıyor ve Toroslara doğru ilerliyoruz.
  Yılkı atlarının bulunduğu eynif ovasına giyoruz. Eynif ovasında sipahilerden kalan yılkı atlarını görüyoruz. Yine bu ovada bulunan Selçuklu eserlerinden kalan tolhan katıltılarını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ormanadaki sedir ağacı kokusunu burnunuzda hissedebileceğiniz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme dotelimizde.
 5. 5. Gün Ormana, İbradı, Aldtınbeşik Mağarası
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından düğmeli evleri ile tanınan Roma imparatorluğu dönemindeki adı “Erymna” olan Ormana Köyü. Ormana, Düğmeli Evleriyle meşhurdur. Düğmeli Evler, sedir ağacından ahşap bir iskele ve taş duvarlar kullanılarak yapılan yöreye özgü evlerdir. Halen köylüler bu evlerde oturmaktadırlar. Ormana’da Düğmeli Evlerin yoğun olduğu sokaklarda rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz.

  Daha sonra Dünyanın en sıra dışı göllerinden biri olan Türkiye’nin tek yer altı göl mağarası olan Altınbeşik Mağarası ile başlıyoruz. Keyif alacağınız bu görkemli gezide mağaranın derinliklerini bot turu ile keşfedebilirsiniz.

  Sonrasında Ürünlü köyüne gdiyoruz. Düğmeli evler arasında yürüyüş yapıyoruz yine. Adeta büyüleneceksiniz.

  İbradı’ya hareket ediyoruz. Evliya Çelebi, ünlü Seyahatname’sinde İbradı’nın 17. Asırda oldukça mamur ve mühim bir belde olduğunu yazar. Osmanlı döneminde kadılar diyarı olarak ta bilinir. Kadı Konaklarının panaromik görülmesinin ardından arapastık kestane ağacını görüyoruz. Bu güzel günün sonunda otelimize dönüyoruz.

 6. 6. Gün Üzümdere, Sarıhacılar, Akseki, Antalya
  Otelimzide alacağımız kahvaltının akabinde doğal güzelliği ile öne çıkan üzümdere bölgesine gidiyoruz. Burada dere kenarında çaylarımızı yudumladıktan sonra Akseki’ye gidiyoruz. Akseki'de müze haline getirilen bir konak geziyoruz. Akseki gezimizin ardından öğle yemeğine geçiyoruz.

  Akseki gezisinin ardından terk edilmiş köy olarak bilinen Akseki'nin şirin köyü Sarıhacılar Köyü'ne geçiyoruz. gördükten sonra Türkiye’nin ilk etnoğrafik Türk halk kültür projesi kapsamında Türk halk kültürü bu müzede sergilenmektedir. Ayşenaz Hanım Konağı & Türk Folklor Müzesi ziyaret ediyoruz.

  Burada güzel vakitler çeçirdikten sonra sizi misafirlerimizi Antalya'ya bırakıyor ve durumuzu tamamlıyotuz. Dileyen misafirlerimizi hava alanı/otogar veya şehir merkezi’ne bırakıyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Antalya Havalimanı'ndan itibaren bölge içi tüm transferler
 • Yemekler

  • Otelde alacağımız kahvaltı ve akşam yemekleri

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • İçecekler

  • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel Harcamalar

  • Otelde alınacak ekstralar veya kişisel harcamalar
 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Tekne Turu

  • Beyşehir Gölü'nde tekne turu
   Altınbeşik Mağarasında Bot Turu
 • Yemekler

  • Birinci gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

Müsaitlik

 • Pazartesi May 17, 2021 (A) 6 Gün Cumartesi May 22, 2021 Varış : Antalya
   
  10+ kişi kaldı! 2685,06 TL Yetişkin (13-99): Çocuk (7-12): Hareket Şehri: 09:00 - Antalya Havalimanı 1 Mayıs 2021 Cumartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %100 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​09.02.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Ekip Kaya Turizm
KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ GEDİKPAŞA SOK GEDİK İŞ MERKEZİ NO 10/15 ATAŞEHİR İSTANBUL Ataşehir / İstanbul
Türsab Belge No : 13015
Türsab Rota