Maçahel Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Maçahel turumuzda rengarenk doğayı tanıma fırsatı buluyoruz.

  Her Mevsim Başka Rota
 1. 1. Gün Trabzon - Mençuna - Maçahel
  Trabzon havalanında aracımız ile buluşup Artvin'e doğru yol alıyoruz. Arhavi içinden geçerek Kamilet vadisindeki Mençuna şelalesine uğruyoruz. Şelale için yaklaşık 30 dakikalık çıkışı göze almalısınız. Göreceğiniz manzaranın yorgunluğunuzu alacağına eminiz. Hava güzel ise şelalenin havuzuna girme şansımız oluyor. Yine aynı patikadan dönüşe geçiyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra 1830 metrelik Maçahel geçidine çıkıyoruz. Eğer hava açık ise neden ‘çukur bölge’ dendiğini kendi gözlerimizle görüyoruz. Fotoğraf molasından sonra pansiyonumuza doğru harekete geçiyoruz. Bugün birçok noktayı görmüş olarak Trabzon'dan Maçahel’e geçmiş oluyoruz.
 2. 2. Gün Camili Köyü - Maral Şelalesi
  Güne yöresel kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesi olan 63 metrelik Maral Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Hava ve grup şartlarına göre rehberiniz bu günün yürüyüş süresini uzatıp kısaltabilecektir. Yarım saat yürüyüş mesafesi kalana kadar şelaleye araçla gidilebiliyor. Uzun yürüyüş isteyenleri çıkarken değil de geri dönüşte yürütüyoruz. Şelaleyi gördüğümüz ilk yerde bir seyir terası var ve burada daha aşağı inmek istemeyen misafirlerimiz oturabiliyorlar. Aşağı iniş oldukça dik ve dikkatli bir şekilde inmek gerekiyor. Çoğunlukla korkuluklu merdivenler olan inişte grup olmanın verdiği faydalardan yararlanıyoruz. Herkes birbirine yardım ediyor. Cesaretli olanları, aslında soğuk olmayan ama çok yukarıdan döküldüğü için rüzgarın etkisiyle soğuyan suya davet ediyoruz. Başka bir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bu güzelliği kaçırmamanızı öneriyoruz. Yaşadığımız bu deneyim ile soğuyan bedenlerimiz, indiğimiz o dik patikayı çıkarken ısınıyor. O yürüdüğümüz patika ve merdivenleri yapan amcanın akrabalarının işlettiği seyir terasında dinlenme ve çay molasından sonra araca doğru geri yürüyoruz. Dönüşte öğle yemeğimizi başka bir güzel mekanda alıyoruz. Yemek sonrası araçla devam ederek Camili Köyü‘nü, sınır kapısını ve tarihi ahşap camisini görme fırsatı buluyoruz.
 3. 3. Gün Kayalar - Camili
  Kahvaltı sonrası 45 dakikalık bir araç yolculuğunun ardından Kayalar köyüne varıyoruz. Orman içi stabilize yoldan 12 km (4 saat) kadar yürüyerek Camili köyüne gidiyoruz. Yürüyüş sırasında tarihi su değirmeni görüyoruz. Bol ağaç ve orman manzarası dışında vadiye farklı bir açıdan bakma fırsatımız da oluyor. Öğle yemeğinin ardından pansiyonumuza geri dönüyoruz.
 4. 4. Gün Borçka Karagöl - Dönüş
  Eşyalarımızı araca yükledikten sonra Maçahel'e veda ederek dönüş yolu üzerindeki başka güzelliğe Borçka Karagöl’e doğru harekete geçiyoruz. Heyelan gölü olan Karagöl’ün etrafını yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüş ile dönüyoruz. Gölü her açıdan görme fırsatını bulacağımız bu yürüyüş sonrası aracımızla buluşarak Trabzon'a doğru yol alıyoruz. Süper geçen 4 günlük gezi sonrası artık şehre nasıl döneceksek dönüyoruz

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • Maçahel - Ev pansiyon
 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Tur içi ulaşımlar dahildir
 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • İçecekler

 • Kişisel Harcamalar

 • Uçuşlar

 • Ulaşım

  • Gidiş: Trabzon havaalanında en geç 09.30 da olacak şekilde uçak biletinizi almanız gerekmektedir. Havaalanından hareket saatimiz 10.00 dır. Otobüs ile gelecek misafirlerimizi otogardan alabiliyoruz. Ama erken gelenleri havaalanına bekliyoruz. Çok seçenek olduğu için erken gelen misafirlerimiz beklemeyi göze almalıdırlar.

   Dönüş: Trabzon havaalanından 18.30 ve sonrası biletler uygundur.

İptal Koşulları

Başka Rota, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.
Tüketici, turun başlamasından 30 gün önce iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, turun başlamasından 15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 7 gün ve öncesinde iptal etmek istenildiği tüketiciye herhangi bir iade yapılmaz. 7 gün önce iptal etmek zorunda kalanlar için, masraflar çıktıktan sonra kalan miktar farklı bir tura kredi olarak aktarılabilir, böyle bir kredi aktarımı olması halinde tüketici krediyi 365 gün içerisinde kullanmak zorundadır.
Başka Rota gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

Müsaitlik

 • Perşembe Nis 22, 2021 (A) 4 Gün
  Kesin Hareket
  Pazar Nis 25, 2021 Varış : Trabzon
   
  8 kişi kaldı! 1975,84 TL Yetişkin (15-60): 23 Mart 2021 Salı 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %50 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​04.12.2020​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Ekip Kaya Turizm
KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ GEDİKPAŞA SOK GEDİK İŞ MERKEZİ NO 10/15 ATAŞEHİR İSTANBUL Ataşehir / İstanbul
Türsab Belge No : 13015
Türsab Rota