Eskişehir Kalkışlı Gap Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  4 Gece 5 Gün GAP Turu
 1. 1. Gün Kahramanmaraş'a Yolculuk- Kahramanmaraş
  Akşam Saat 19.00’da Atatürk Bulvarı Migros Önünden Hareket.
  Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varıyoruz.

  Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varıyoruz sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Yapacağımız kahvaltıdan sonra; Kahramanmaraş’ta panoramik şehir gezisi yapıyor ve şehrin ünlü dondurmasını yeme imkanı veriyoruz. Ardından Adıyaman’daki otelimize giriş yapıyoruz. Yerleşme ve dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi almak üzere Adıyaman çarşıda restaurantımızda yöresel tatlara balıyoruz. ( EKSTRA ) Sonrasında o muhteşem gün batımı için minibüslerle Kahta’ya hareket ediyoruz. Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Kommagene Krallığı’nın yazlık başkenti olan Arsemia’nın gezilmesinin ardından Nemrut’a çıkıyoruz. Kommagene Krallığının genç ve güçlü kralı Antiochus‘un güneşin ayaklarının altından doğup, yine ayaklarının altından batısını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı Heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada günesin en güzel battığı bu büyülü yerdeki gün batımını hiç unutamayacaksınız. Daha sonra Adıyaman’da olan otelimize dönerek, akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından geceleme.
 2. 2. Gün Atatürk Barajı, Diyarbakır, Dicle Nehri, Hasankeyf, Midyat
  Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe aldıktan sonra; Atatürk Barajına doğru hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye’mizin gururu, Güneydoğu Anadolu Projesi’nin kalbi sayılan Atatürk Barajı’na gidiyoruz. Seyir alanındaki fotoğraf molası ve bilgilenmenin ardından baraj alanından ayrılıyoruz. Daha sonra Siverek güzergahı üzerinden Diyarbakır’a hareket… Öğle yemeği için Diyarbakır’da serbest zamanın ardından (EKSTRA); panoramik Diyarbakır turumuzun ardından; gezimize iki yakasını Dicle Nehri’nin ayırdığı, GAP’ın son halkası olan Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesi yaşayan, tarihi köprüsü, evleri, camisi ve mağaraları ile dikkat çeken Batman’ın şirin ilçesi Hasankeyf’e giderek devam ediyoruz. Oradaki gezimizin ardından oya gibi işlenmiş sokakları ve mistik havasıyla bizleri konuk edecek olan Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat’ta ilk olarak gününüzde birçok diziye ev sahipliği yapan konuk evini ziyaret ediyoruz ve sonrasında Gümüş cenneti olan Midyat’ta alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Midyat’taki otelimize geçiş, dinlenme, akşam yemeği ve geceleme…

 3. 3. Gün Mardin, Deyrul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Şanlıurfa, Balıklıgöl
  Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe aldıktan sonra uçsuz bucaksız Mezopotamya Ovası ile başınızı döndürecek olan Mardin’e hareket. Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" Gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını, Deyrul Zaferan Manastırını, görerek ardından Kasımiye Medresesini ziyaret ediyor ve Mardin Çarşılarını geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz (EKSTRA). Bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir lezzet resmigeçidi olan Mardin gezimizi tamamlayarak Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan tarihin akışını değiştiren keşif Göbeklitepe’ye varıyor ve burada gezimizi yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyor ve Şanlıurfa’da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha Gölü, Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Balıklıgöl’e has dilek duamızı okuyup, dileğimizi yürekten tekrarlayıp, balıklara yem attığımızda dileğimizin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Ardından akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra; grupça meşhur Urfa Sıra Gecelerinin yapılacağı Konukevi’ ne giderek Urfa’ya özgü yerel eğlencenin tadına varıyoruz (EKSTRA). Ardından otelimize dönerek geceleme yapıyoruz…
 4. 4. Gün Şanlıurfa,Harran, Gaziantep,
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra; Şanlıurfa’nın güneyinde bulunan Harran’a hareket…. Efsaneye göre Hazreti İbrahim küçük ve hoş bir kasaba olan Harran'da birkaç yıl geçirmiştir. Astrolojide yüzyıllar önce gelinen nokta, o dönemde yaşayan insanların inanılmaz bilgi dağarcığı, dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi'nin kalıntıları, Harran Kalesi, yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken Konik Kubbeli Harran Evleri ile Harran bölgesi sizi büyüleyecek. Ardından Birecik’te nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Devlet Üretme Çiftliği'ne uğruyoruz. Daha sonra sular altında kalan HALFETİ’ ye geçiyoruz. Burada tekne turumuzuda yapıp; öğle yemeği için toplanarak restoranımıza gidiyoruz (EKSTRA). Öğle yemeğinin ardından Gaziantep‘e doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra Kurtuluş Savaşı yıllarının Fransızlara ve Ermenilere karşı yaptığı direnişle destanlaşan kenti Gaziantep’te Panoramik şehir gezisinin ardından; Bakırcılar Çarşısı, Sedefkarların Atölyeleri, ceviz ağacına sedeflerin tek tek oyularak yerleştirildiği hazine sandıkları, puro kutuları, satranç takımları aklınızı başınızdan alacak. Bugünkü gezimizi tamamlayarak Gaziantep’te bulunan otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği, dinlenme ve geceleme..
 5. 5. Gün Hatay, Haibibi Neccar Camii, Uzun Çarşı, Kunduracılar Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Asi Nehri,
  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hatay’a hareket ediyoruz. HABİBİ NECCAR CAMİ, UZUN ÇARŞI, KUNDURACILAR ÇARŞISI, BAKIRCILAR ÇARŞISI, ASİ NEHRİ ve Harbiye Şelalesinin gezilmesinin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz (EKSTRA). Serbest zamanımızın ardından Eskişehir’e dönmek üzere yola çıkıyoruz. Adana – Aksaray – Ankara yol güzergahı üzerinden Eskişehir’e dönüyoruz. Bir dahaki gezimizde buluşma dilek ve temennisi ile vedalaşıyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

  • 4 ve 5* Otellerde konaklama
 • Profesyonel rehberlik

 • Tekne Turu

  • Halfeti'de Fırat Nehri Üzerinde Muhteşem manzara eşliğinde tekne turu
 • Yemekler

  • 5 Sabah Kahvaltısı( Bir sabah kahvaltısı Kahramanmaraş Mado'da Yöresel Kahvaltı, Diğerleri Otellerde açık büfe )
   3 Akşam Yemeği (otellerde açıkbüfe)

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Yemekler

  • Öğle Yemekleri,
   Şanlıurfa’da ki Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği
   Gaziantep te ki Meşk Gecesi

İptal Koşulları

72 Saat Kalaya Kadar İptal Hakkı Mevcut Olup , 72 Saatten Az Süre Kala İptal Durumunda No Show Kesintisi Gerçekleştirilir.

Müsaitlik


 • Cuma Eki 29, 2021 (A) Gap turu 4 ve 5* Oteller 4 gece konaklama 5 Gün Salı Kas 02, 2021 Varış : Eskişehir
   
  10+ kişi kaldı! 1529,52 TL Yetişkin (13-80): Çocuk (7-12): Kucakta Çocuk (3-6): Hareket Şehri: 19:00 - Atatürk Bulvarı Migros Önü 25 Ekim 2021 Pazartesi 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %100 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​25.02.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Ekip Kaya Turizm
KÜÇÜKBAKKALKÖY MAHALLESİ GEDİKPAŞA SOK GEDİK İŞ MERKEZİ NO 10/15 ATAŞEHİR İSTANBUL Ataşehir / İstanbul
Türsab Belge No : 13015
Türsab Rota