Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turu 2022 (Şanlıurfa Sıra Gecesi)
 1. 1. Gün İstanbul, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi, Almacı Pazarı, Baklava İmalathanesi
  30.12.2021 günü; Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turumuzun 1. gününde, siz değerli misafirlerimiz ile Sabah 04:00 Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Kontuarında buluşmamızın ardından Nüfus Cüzdanı veya Ehliyet ile 06:00’da gerçekleşecek Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen - Gaziantep uçuşu için Check-In işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından, Gaziantep Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak kahvaltımızı alacağımız mekanımıza gidiyoruz. Ekstra kahvaltı molamızın ardından Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’te, ilk durak noktamız Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi ve Hamam Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Gaziantep’in meşhur lezzetlerinin tadına bakabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği molası sonrasında, ülkemizin en güzel müzelerinden olan Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’te, yörenin en meşhur baklavacılarından birinin imalathanesini geziyor ve sizlere muhteşem baklavalardan alma şansı veriyoruz. alışverişlerimizin sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte Gaziantep’in meşhur Meşk Geceleri Eğlencesine konuk oluyoruz. (Ekstra Kişi Başı 70 TL)

  Sabah Kahvaltısı: Gaziantep'te Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

  Öğle Yemeği: Gaziantep'te Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

  Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

  Konaklama: Gaziantep - Met Gold Otel
 2. 2. Gün Halfeti Tekne Turu, Birecik Kelaynak Kuşları, Şanlıurfa Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Yılbaşı Gala Gecesi (Şanlıurfa Sıra Gecesi)
  31.12.2021 günü; Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turumuzun 2. gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yolumuz bizi çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye çıkaracak. Burada ilk olarak Halfeti limanına ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra Kişi Başı 35 TL) Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek, Birecik'e hareket ediyor ve burada, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Kelaynak Kuşları'nı ziyaret edeceğiz. Sevimli dostlarımızla çektireceğimiz hatıra fotoğraflarımızın ardından ise, Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa’ya geri dönerek, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Şanlıurfa gezilerimizin ardından, otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.

  Akşam Şanlıurfa'nın Sıra Gecesi Eğlencesi eşliğinde muhteşem bir Yılbaşı Galası Organizasyonu bizleri bekliyor.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

  Öğle Yemeği: Halfeti'de Restoranımızda Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

  Akşam Yemeği: Otelimizin Sıra Gecesi Salonunda Yılbaşı Galası Eşliğinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Konaklama: Şanlıurfa - Alahan Butik Otel
 3. 3. Gün Şanlıurfa Harran, İlk Üniversite, Göbeklitepe, Mardin, Deyrul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Abbaralar, Zinciriye Medresesi, Mardin Geceleri
  01.01.2022 günü; Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turumuzun 3. gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yönümüzü kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a çeviriyoruz. Burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip fotoğraf çekilebilirsiniz. (Ekstra). Harran evi ziyaretimiz sonrasında, ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşacağız. Burada 12000 yıl öncesine ait Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp, Şanlıurfa’dan ayrılacağız. Ve yolumuz bizi “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin’e çıkaracak. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Mardin'i gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız ise Kasımiye Medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Diyarbakır Kapı’da otobüsümüzden inip dolmuşlara (ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacağız. Buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamandan sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup, 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan Deyrul Zaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Manastır gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam Mardin gecelerinin keyfine varıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Sofrası Restoran'da Mardin Tabağı Menüsü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.
  Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Mardin - Mesopotamia Otel
 4. 4. Gün Midyat, Hasankeyf, Batman, Diyarbakır
  02.01.2022 günü; Yılbaşı Özel Uçaklı Gap Gaziantep Şanlıurfa Mardin Turumuzun 4. gününde, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Hercai dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni gezerek başlıyoruz. Burada sosyal medya hesaplarımızda kullanmak üzere bolca fotoğraf çektikten sonra Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek hoş vakitler geçiriyoruz. Yürüyüş sonunda ulaşacağımız şehir merkezinde, Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden ve Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında aracımızla buluşarak, Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Baraj yapımı sonrasında Yeni Hasankeyf ve Eski Hasankeyf olarak ikiye ayrılan bu eşsiz kentin her iki kısmını da gezme fırsatımız olacak. İlk olarak Eski Hasankeyf’ten taşınarak Yeni Hasankeyf’te konumlandırılan El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi ve Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından tarifsiz bir deneyim bizleri bekliyor olacak. Arzu eden konuklarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Ekstra Hasankeyf Tekne Turumuzla (Ekstra Kişi Başı 40 TL), Eski Hasankeyf’in derinliklerine dalıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek gezimizde eski Hasankeyf’in hatıralarını yad edeceğiz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak görüp bu modern kentte çok ama çok lezzetli bir öğle yemeği yiyoruz. (Ekstra) Yemek sonrasında, Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Güneydoğu’nun en eski kenti olarak bilinen Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan ve 35 yaş şiiri ile tanınan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden biridir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı ve Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra, Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus Havayolları'nın 21.00 Diyarbakır - Sabiha Gökçen uçağı ile dönüşümüzü gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Royaltur organizasyonunda tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahildir.

  Öğle Yemeği: Batman - Ali Usta Restoran / Usta Tabağı Menüsü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dahil Değildir.

  Akşam Yemeği: Diyarbakır - Serbest Zaman / Serbest Menü

  Konaklama: Yapılmayacaktır

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

 • Profesyonel rehberlik

 • Ulaşım

  • - İstanbul / Gaziantep - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Gidiş Bileti
   - Diyarbakır / İstanbul - Pegasus Hy ile Eko Sınıf Dönüş Bileti
 • Yemekler

  • Otellerde Alınacak 3 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

  • • Halfeti Tekne Turu (35 TL)
   • Yılbaşı ve Sıra Gecesi (300 TL)

Müsaitlik

 • Perşembe Ara 30, 2021 (A) 4 Gün Pazar Oca 02, 2022 Varış : İstanbul
   
  10 kişi kaldı! 1825,19 TL Yetişkin (0-80): Hareket Şehri: 04:00 - Sabiha Gökçen Havaalanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​25.11.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota