Kemaliye Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Doğa ile iç içe; Karanlık Kanyonu ve Taşlı Yolu Tarihi Evleri ile enfes bir tur.
 1. 1. Gün Kemaliye Turu
  Otelimizden Kahvaltı yaptıktan sonra Ocak Köyü, Kemaliye gezilecek yerler arasındadır. İlçe merkezine 40 km uzaklıktadır. Eski adı “Şeyhler” olan köyün günümüzde adı değişmiş olsa dahi kendine has özellikler değişmemiştir.

  Köy kurucusuna ithafen köyün yöre halkı Hıdır Sultan Abdal Ocağı adıyla anmaktadır. Köyün içerisinde bulunan sosyal tesis, helikopter pisti, kültür merkezi, düzenli yol ve çeşmeler gezilecek yerler listesindeki turistik bölgeler arasındadır.
  Kadıgölü, çeşitli efsanelerle anılan bir doğal güzelliktir. Yeşilin birçok tonunu bünyesinde barındıran göl çevresi baharın gelmesiyle eşsiz çiçeklerle donanmaktadır. Kayalıklı ve yüksek eğimli dağlar göle kaynaklık etmektedir. Hızır Abdal Türbesi

  Hıdır Abdal Türbesi, Kemaliye İlçe merkezinde bulunan mistik bir atmosfere sahip yapılardan biridir. Hacı Bektaş Veli’den oldukça etkilenen Hıdır Abdal Sultan’ın vefatı sonrasında orada naaşı olduğu tahmin edilmektedir. Yaklaşık yedi yüz yıl önce bölgede tekkesinin kurulmuş olduğu bilinmektedir.
  öğle yemeği molasıKemaliye Çarşısı, Erzincan Kemaliye ilçe merkezinde yörenin sahip olduğu otantik ve yöresel ürünlerinin pazarlandığı bir çarşıdır. Yörenin halkının yaşayışını merak edenler veya yöreye özgü eşyalar almak isteyen misafirlerin ziyaret ettikleri bir yerdir.

  Dört mevsim açık olan çarşının her yanı bölgenin tarihini yansıtmaktadır. Aynı zamanda çarşıda bulunan esnaf son derece güler yüzlü ve sohbeti hoş kişilerdir.TUBİTAK tarafından desteklenen “Doğa Müzesinde Bilimsel Bir Gezinti” projesi kapsamında Kemaliye ilçesinde hizmet vermektedir. Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, biyolojik ve jeolojik örnekleri bünyesinde barındırmaktadırErzincan Kemaliye ilçesinde yer alan Apçağa Köyü, dokusu, kültürel özellikleri ve muhteşem doğası ile gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca köy, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen önemli bir güzergahtır.Kemaliye ilçesinde yer alan Kemaliye Cami, Kadı Gölü yakınlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre 17. ile 18. yüzyılları arasında inşa edildiği düşünülmektedir. Fakat kim tarafından yapıldığına dair kesin bilgilere ulaşılamamıştı
  Enver Gökçe Müzesi, Kemaliye ilçesine bağlı Çit köyü üzerinde yer alıyor. Türk şiirine önemli bir katkıda bulunan Enver Gökçe, bu evde doğmuştur.Millet Han, Malatya ilinde yer almaktadır. Kemaliye ilçe merkezine 52 kilometre uzaklıktadır. İki kata ve avluya sahip han, 1850 yılında yaptırılmıştır. Günümüzde han içerisinde alışveriş yerleri ve restoranlar yer almaktadır.Erzincan’ın İliç ilçesinde yer alan Kuruçay Hükümet Konağı, Kemaliye ilçe merkezine 62 kilometre uzaklıktadır. Yapım tarihi kesin olarak bilinmese de, yapılan araştırmalar sonrası Osmanlı Dönemi’nde yaptırıldığı tahmin edilmektedir. Ev tarzında inşa edilen iki katlı hükümet konağıdır.
  akşam yemeği ve oteldeyiz.
 2. 2. Gün Kemaliye Turu
  Ertesi gün Karanlık Kanyon, adından da anlaşılacağı üzere geçişinde karanlık bir yola sahiptir. Taş Yolu üzerinden de ulaşım sağlanabilmektedir. Dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Karanlık Kanyon, tanınırlığı yüksek bir doğa harikasıdır ve 9 km uzunluğa sahiptir. Fırat Nehri, kanyon içerisinde geçmektedir. Her sene rafting, kano, jet ski ve bot safari gibi su sporları kanyon bünyesinde var doga ile iç içe bir gün geçirecek.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Müze Kart

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Tekne Turu

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 3 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik


 • Salı Kas 30, 2021 (A) 10 15 20 kişilik guruplar 2 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba Ara 01, 2021 Varış : Kemaliye
   
  10 kişi kaldı! 1222,62 TL Yetişkin (12-77): Hareket Şehri: 13:00 - Erzurum pelit meydanı Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​08.07.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota