Kars - Erzurum Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Kars - Erzurum Turu
 1. 1. Gün ERZURUM – SARIKAMIŞ / KARS
  çak ile Erzurum’a ulaşım.
  Havalimanına iniş sonrası rehber ve kaptan ile buluşma ve tanışma ardından aracımıza binerek turumuza başlıyoruz.
  Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
  Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
  Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
  Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
  Öğlen yemeği sonrası Kars’a hareket edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız unutulmaz yolculuk Pasinler – Sarıkamış rotasından devam edecek.
  Yol üzerinde göreceğimiz tarihi eserler ve doğal oluşumlar (Kapadokya benzeri bazalt kayalıklar ve peri bacası oluşumları) ilginizi çekecektir.
  Çobandede Köprüsü: İlhanlılar tarafından yapılan 700 yıllık köprü Kargapazarı ve Aras nehirlerinin birleşim noktasında inşa edilmiş olup İpek Yolu’nun en önemli geçişlerinden birisidir. Köprü sonrası yol ise bizi Kars’a ulaştıracak ve hemen Kars’ın tarihi yönleri ile tanımaya başlayacağız.
  Sarıkamış Kayak Merkezi: Kayak merkezinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz telesiyejleri kullanabilirler.
  KARS, konaklamamızı da yapacağımız hep özlenen bir şehir.

  Konaklama: Program sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta Kars Kale Otel / Kars Park Otel
 2. 2. Gün ÇILDIR GÖLÜ/ KARS KALESİ ve ÇEVRESİ
  ıldır Gölü: Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan ve kış mevsiminde tamamıyla buz tutan Çıldır Gölü’nde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.(Buz kalınlığının yeterli olması durumunda.)
  Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız ve ardından Kars merkeze dönüş için yola koyulacağız. Kars Merkez’de gerçekleştireceğimiz turumuzda ise;
  Kars Sokakları Yürüyüşü:

  Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
  Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
  Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
  Konaklama: Program sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta Kars Kale Otel / Kars Park Otel
 3. 3. Gün ANİ ANTİK KENTİ – KARS HAVALİMANI
  Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
  Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
  Surlar ve Aslanlı Kapı
  Manucehr Camii
  Aziz Gregor Kilisesi
  Surp Kirkor Kilisesi
  Keçel Kilise
  Büyük Katedral
  Programın bitimini takiben Kars Havalimanı’na hareket ederek gerekli check-in işlemleri sonrası uçak ile dönüyoruz

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • 2 gece yarım pansiyon konaklama olarak fiyata dahildir.
 • Profesyonel rehberlik

  • Lisanslı ve tecrübeli rehberler ile tur programı uygulanır.
 • Sigorta

 • Ulaşım

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Müze Kart

 • Uçuşlar

  • Gidiş - Dönüş uçak biletleri fiyata dahil değildir. Erzurum havalimaninda başlar Kars Havalimanından dönüş
 • Yemekler

  • Öğlen yemekleri fiyata dahil değildir, hariçtir.

İptal Koşulları

Tur başlangıcına 1 haftaya kadar olan iptallerde ücretler tamamen iade edilir. Tur başlangıcına 6 gün - 3 gün arası kalan durumda ödemenin %50 si iade edilir. Tur başlangıcına 2 gün kala olan iptal taleplerinde ise ücret iadesi uygulanmaz.

Müsaitlik

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​02.11.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota