Karadeniz & Batum Turu 21 - 23 Temmuz 2023 ( 3 Gün 2 Gece ) - Van Çıkışlı

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Karadeniz’in Eşsiz doğasını ve manzarasını doyasıya yaşamak, aynı zamanda Batum’u gezip tadı damağınızda kalacak ve unutamayacağınız farklı bir an sizleri bekliyor.

 1. 1. Gün Van – Ağrı – Erzurum – Artvin – Hopa
  Van’da Saat 20.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareketle gece yolculuğu yaparak Ağrı – Erzurum – Tortum – Artvin ve Hopa güzergâhında Batum’a hareket.
  Mola Tesisleri : Öz efendiler tesisleri ( Erzurum ) Yol Üstü Tesis Molası
  Rota : Van – Ağrı ( 210 ) Ağrı - Erzurum ( 170 ) Erzurum – Hopa ( 245 )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 625 km
 2. 2. Gün Hopa – Batum
  Değerli misafirlerimiz Sabah Hopa’ya Varis saat : 07.00. Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi'ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü gördükten sonra. Öğlen Yemeği . Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batu mide Türk Mahlesi, Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’a dönüp çıkış işlemlerimizi hallediyoruz. Akşam Hopa’da otelimize geçiyoruz.

  Hopa TERZİOĞLU 4*Otel’de Akşam Yemeği ve Konaklama.
  Kahvaltı : Tur ücretine dahil olan Sabah Kahvaltısı ( Hopa'da)
  Öğlen yemeği : Batum ’da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  Konaklama : Terzioğlu 4* Otel / Hopa
  Rota : Hopa – Batum – Hopa ( 50 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

  NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdan ve pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. 0 - 6 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. Bebek ve Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Yeni Kimlik zorunludur. Eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. ( Eski Kimlikle Geçiş yoktur )

  DİKKAT : TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150TL OLAN ÇIKIŞ HARÇ PULU ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.
 3. 3. Gün Hopa – Fırtına Deresi – Ayder – Rize – Uzun Göl – Trabzon
  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı ardından Çıkış İşlemlerimizi Tamamlıyoruz. Aydere Hareket ediyoruz. Fırtına vadisinin muhteşem manzarası ve Laz kültürünün hakim olduğu o güzel Manzara eşliğinde resimleri yakalayıp çekmek. Ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e doğru geçiyoruz. Tarihi köprülerde molalar verip ve Fırtına deresinin başladığı noktalarda durup fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylasında Gelin tülü şelalesi Horon Düzü ve ayderin doğal kendisine hayran bırakan doğasıyla sizleri baş başa bırakıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ayder Kaplıcalarında faydalanabilirler. Serbest zamanın ardından Ayder’in muhteşem manzarasında açıp manzaranın tadını çıkarttıktan sonra. Dileyen misafirlerimiz son dönemin gözde aktivitelerinden Zipline Fırtına Deresinde yapabilirler. 7’den 70’e herkesin rahatlıkla katılacağı bir parkurdur. Rize’ye Hareket Ediyoruz. Rize bezi dokuma atölyesine uğrayıp birbirinden farklı ürünü inceleyip almak için Alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Sürmene`ye geliyoruz. Dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapmak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çayın nasıl demlenmesi gerektiğini, kalite çayın ayrımını nasıl yapacağımızı uzmanlarından dinleyip çaylarımızı içtikten sonra dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Doğa harikası olan. Yeşilliği ve manzarasıyla kartpostallardan aşina olduğumuz Uzun göle hareket ediyoruz .Sahil yolunu üzerinden Karadeniz Bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden 1090 m. yüksekteki Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Uzun Göl’de Bisiklet Turu ve vereceğimiz serbest zamanda muhteşem fotoğraflar çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Trabzon’a Hareket. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 tarihinde camiye çevrilen, ardından 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş ve 2013 yılında tekrar camii olarak hizmet vermeye devam eden Ayasofya’yı geziyoruz. Trabzon merkezde serbest zaman veriyoruz. Şehir ( Meydan ) Gezisi.

  Otel’de akşam yemeği ve konaklama.

  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Öğlen yemeği : Rize’de serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
  Konaklama : ... Otel / Trabzon
  Rota : Hopa – Ayder ( 40 km ) Ayder – Rize ( 90 km) Rize – Uzun gol ( 50 km ) Uzun gol - Trabzon ( 90 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 270 km
 4. 4. Gün Sümela Manastırı – Hamsi Köy – Zigana Dağı – Gümüşhane – Bayburt – Erzurum – Ağrı – Van
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sümela Manastırı’na doğru Maçka istikametine doğru gidiyoruz. Coşan dere Vadisi'ni izleyerek SÜMELA MANASTIRI’na çıkıyoruz.1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırı Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Sümela Manastırı gerek yapılış öyküsü, gerekse de mimarisi ve konum olarak hayran kalacağınız manastırı geziyoruz. Sümela Manastırını Seyir Teraslarında daha yakından görme imkânı ve Aya Varvara Kilisesi Gezisini yapıyoruz. Zigana dağı üzerinde bulunan Hamsi köy de, köyün meşhur sütlacının tadına bakabilirsiniz. ( Ekstra ) Keyifli geçen günümüzün ardından. Yıllarca uzaklara geçit imkânı vermeyen ve adı türkülere konu olan Zigana Dağı’na çıkıyoruz. Zigana Dağı Seyri. Zigana Geçidinden Gümüşhane sınırına geçtiğimizde Karadeniz ve Doğu Anadolu Bitki Örtüsü ve iklimi arasındaki keskin ayrıma da canlı şahitlik edeceksiniz. Gümüşhane Şehir Seyri ve Pestil – Köme Alışveriş. Bayburt’a hareket. Bayburt Şehir Seyri. Erzurum’da ilk durağımız meşhur cağ kebabı olacak. Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması. (ekstra). Öğle yemeğimizden sonra. Dadaşlar diyarı Erzurum’da Panoramik Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre, Milli Mücadele Müzesi ve Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a ( Rüstem Paşa Kervansarayı ) Gezimizle ile sonlandırıyoruz. Bu gezimizin ardından Gece yolculuğu yaparak Van’a hareket ediyoruz. Akşam Van’da Seyahatimizi Sonlandırıyoruz.
  Van’a Dönüş İçin Hareket. Gece yolculuğu yaparak.( Ağrı – Patnos – Erciş Güzergahında )
  Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 24.00’da. ( Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, vedalaşıyoruz ) Hoşçakalın..

  Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
  Öğlen yemeği : Erzurum’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra ( Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması )
  Akşam yemeği : Tur ücretine dahil Değildir. ( ekstra.)
  Mola Tesisleri : Hamsi Köy'de Kardak Sütlaç Tesisleri – Gümüşhane Kral Tesisleri
  Rota : Trabzon – Sümella Manastır ( 45 km ) Trabzon – Gümüşhane ( 100 km) Gümüşhane – Bayburt ( 85 km ) Bayburt - Erzurum ( 120 km ) Erzurum – Ağrı ( 170 km ) Ağrı – Van ( 210 km )
  Toplam Kat Edilecek Mesafe : 730 km
  Konaklama : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • *Konaklama 2 GECE (H.B) - ( Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Yemekler

  • Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği ( Öğle Yemekleri ve Dönüş son gece akşam yemeği dahil değildir )

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Ekstra Turlar

 • Müze Kart

Müsaitlik

 • Perşembe Tem 20, 2023 (A) 4 Gün Pazar Tem 23, 2023 Varış : Van
   
  10+ kişi kaldı! 2039,30 TL Yetişkin (13-99): Çocuk (6-12): Hareket Şehri: 20:00 - Van’da Saat 20.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan hareket Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​04.01.2023​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota