Kapadokya Turu Nevşehir Niğde Kayseri

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  KAPADOKYA TURU NEVŞEHİR - NİĞDE- KAYSERİ
 1. 1. Gün Uçhisar – Göreme Panorama – Güvercinlik Vadisi – Göreme Açık Hava Müzesi – Çömlek Atölyesi – Üç Güzeller Peri Bacaları – Ürgüp – Şarap Mahzenleri – Dervent Vadisi – Paşabağ – Avanos – Onyx Atölyesi Uçhisar – Göreme Panorama – Güvercinlik Vadisi – Göreme Açık Hava Müzesi – Çömlek Atölyesi – Üç Güzeller Peri Bacaları – Ürgüp – Şarap Mahzenleri – Dervent Vadisi – Paşabağ – Avanos – Onyx Atölyesi
  Kapadokya’da ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesinde olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğrafların ardından, Göreme Kasabası ve Güvercinlik Vadisi'ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz. Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından durağımız bölgenin en meşhur peribacası örneklerinden olan ve 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Sonrasında kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben hayaller vadisi olarak son dönemde anılan, Develi Vadi olarak daha çok bilinen asıl ismiyle Dervent Vadisi’ne geçiyoruz. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, üzüm bağları ve şapkalı peri bacaları ile ünlü bir dönem Keşişler Vadisi olarak anılan Paşabağ mevkiine gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Avanos’ta Kızılırmak’ı aracımızdan görüp, yapacağımız panoramik tur sonrası mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Akşam Yemeği Konaklama otelimizde.
 2. 2. Gün Aladağlar - Çamardı- Gümüşler Manastırı - Andaval Kilisesi - Roma Havuzu - Kemerhisar
  Sabah aldığımız kahvaltı sonrası Bahçeli Roma Havuzunu görmeye gidiyoruz. Roma döneminde Trojan ve Hadrian Döneminde M.S. 2. yy. ‘da inşa edilmiştir. Havuz düzgün kesme taş bloklarla inşa edilmiş, dikdörtgen planlı olup, 65x22,5m. Ölçülerindedir. Havuzun altından kaynayan su, oluşturulan kemerler vasıtasıyla Antik Tyana (Kemerhisar) kentine ulaştırılıyordu. Roma havuzunda fotoğraflarımızı çektikten sonra Tyana su kemerlerine gidiyoruz.
  Tyana Güney Kapadokya Krallığı’nın başkentliğini yapmıştır. Su kemerleri M.S. II-III. yy.’lara aittir.Burada göreceğimiz devasa su kemerleri sizleri büyüleyecek. Bor gezimizi tamamlayarak “Geçti Bor’un pazarı, sür eşeğini Niğde’ye” atasözüne istinaden Niğde Gümüşler Manastırını görmek için Gümüşler Kasabasına gidiyoruz. Gümüşler Manastırı 8-12 yüzyıllar arasında yapıldığı sanılmaktadır. Büyük bir kaya kilisenin içine oyulan manastır Kapadok­ya Bölgesi’ndeki günümüze iyi korunarak gelmiş ve en büyük manastırlardan birisidir. 2 kat derinliğindeki açık avlusu, haç şeklindeki kilisesi ve freskleri, yer altı şehri , 1,5 km lik güney ve doğu yönündeki kaya oyma yerleşim yerleri ile birlikte muhteşem manzarası sizi büyüleyecek.
  Çamardı Aladağlar'a hareket ediyoruz. Ecemiş suyu üzerine kurulan buz gibi Aladağlar suyunda üretim yapılan alabalık tesislerinde öğle yemeği molası.
  Türkiye de dağcılığın en önemli zirvelerindne biri olan Demir kazık zirvesinin bulunduğu ve Emli vadisi, Çımbar Vadisi, Kazıklı Ali Kanyonu gibi onlarca yürüyüş rotası bulunan Aladağlar panoromik fotoğraf çekimini yapıyoruz. Çamardı Petek Pastanesinde tatlı molası verdikten sonra Niğde dönüş yoluna geçerek Andaval Kilisesine hareket ediyoruz. Andaval Kilisesi Roma İmparatoru Konstantin 'in 6.Yüzyilda Annesi Helena Adına yaptırıldığı ve Hristiyanların Kutsal Hac Yolu üzerinde oldugu bilinmektedir. Akşam yemeğive konaklama otelimizde.
 3. 3. Gün Niğde Kalesi - Niğde Müzesi - Sultan Sazlığı - Soğanlı - Nevşehir
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Niğde nin tarihi eserlerinin yoğun olduğu Niğde kalesi ve çevresini geziyoruz. Niğde Saat Kulesi, Alaaddin Cami, Sungurbey Cami, Bedesten, Rum Kilisesi- Ermeni Kilisesi- Tarihi Rum evlerinin olduğu Cullaz Sokak ve Akmedreseye tarihi soluyarak kısa bir yürüyüş ve fotoğraf güzergahı çiziyoruz. Alladdin Cami Kapısında bulunan taş işçiliği “Taşa İşlenen Aşk” hikayesi sizleri büyüleyecek. Niğde müzesinde birbirinden güzel eserleri gördükten sonra Sultan Sazlığına hareket ediyoruz. Sultan sazlığında verdiğimiz fotoğraf molasından sonra Soğanlıya hareket ediyoruz. Kapadokya Soğanlı Vadisi, Ihlara Vadisi ile büyük benzerlik gösterdiği öne sürülen, Kayseri sınırında yer alan Yeşilhisar ilçesine bağlı bir mahallede yer alıyor. Yeşilhisar merkeze 15 km uzaklıkta bulunan vadi, küçük bir alana değil 25 km’lik geniş bir kanyona serilmiştir. Az önce bahsedildiği gibi kubbeli kaya kiliselerinin yanı sıra hepimizin çocukluğunda birer anı olan bez bebeklerin de ortaya çıktığı yer olmasıyla ilgi çekiyor.
  Bölgenin tarihinde yine 6. Ve 7. Yüzyıllarda yaşayan Bizanslıların hayatlarına tanıklık etmiş geziye açık olan 15 kilise ve hala kayıp olduğu düşünülen 50’ye yakın kilise bulunuyor. MS 1200-1300 yılları arasında Bizanslılardan alınıp bir Türk köyü haline gelen Soğanlı, Türkmen kökenli ve eskiden kale mahallesine bağlı olan bir yerleşim bölgesidir. Soğanlı'da alacağımız öğle yemeği sonrası gezimizi tamalayarak Nevşehire hareket ediyoruz.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • 2 Gece Otel Konaklaması
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Tur güzergahı boyunca dahildir.
 • Yemekler

  • Oelde alınan 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam yemeği dahildir.

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Yemekler

  • Öğle Yemekleri Dahil değildir.

Müsaitlik • Cuma Nis 23, 2021 (A) 3 Gün Pazar Nis 25, 2021 Varış : Nevşehir
   
  10+ kişi kaldı! 848,64 TL Yetişkin (12-65): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 09:00 - Nevşehir Merkez, 09:30 - Göreme
 • Cuma Nis 30, 2021 (A) 3 Gün Pazar May 02, 2021 Varış : Nevşehir
   
  10+ kişi kaldı! 848,64 TL Yetişkin (12-65): Çocuk (6-11): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 09:00 - Nevşehir Merkez, 09:30 - Göreme

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​22.02.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar -Diyarbakır Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota