Herşey Dahil GAP turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Güney doğu Anadolu Turumuzda Herşey dahil olarak Sunmaktayız
 1. 1. Gün Fethiye – Kahramanmaraş – Adıyaman
  *16:00 Ortaca
  *16:15 Dalaman Otogar
  *16:30 Göcek BP
  *17:45 Salı Pazarı
  Yukarıdaki biniş noktalarından ( Ortaca, Dalaman, Göcek için yeterli sayı olduğu taktirde servis koyulacaktır.) hareket ile Kahramanmaraş'a gitmek üzere rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları ve çeşitli İlara Turizm araç içi ikramları eşliğinde yola çıkıyoruz.
 2. 2. Gün Kahramanmaraş – Adıyaman – Nemrut Dağı – Cendere Köprüsü – Karakuş Anıtı
  Sabah saatlerinde kahraman maraş’ta alacağımız kahvaltımız ardından (dahil) vereceğimiz serbest zamanda bakırcılar çarşısında alışveriş imkanın bulacaksınız, meşhur maraş dondurmacısı yaşar usta’ da geleneksel maraş dondurmasını tadıyoruz. ardından adıyaman’a hareket ediyoruz ve otelimize yerleşip biraz dinlendikten sonra, iskender 85’te öğle yemeğimiz alıyoruz ve günbatımını izlemek için yolumuza devam ediyoruz, tanrıların ve kralların insanlara tepeden baktığı adıyaman nemrut dağı milli parkı’ na gidiyoruz. Antıochos tümülüsü ve buradaki dev heykeller, karakuş anıtı ve cendere köprüsü’ nü milli park içinde kalan kültürel değerlerimizi görüp günümüzü sonlandırıyoruz. konaklama Adıyaman
  *Sabah Kahvaltısı: Kahramanmaraş’ta Alınacak Tur ücretine dahil
  *Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85’te Alınacak Tur ücretine dahil

  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Güzergâh: Fethiye – Burdur – Konya – Kahramanmaraş 1150 Km
 3. 3. Gün Diyarbakır Ulu Cami – Suriçi – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – 10 Gözlü köprü – Hevsel Bahçeleri – Dağ Kapı – Urfa Kapı - Mardin Kapı - Bakırcılar Çarşısı
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimiden ayrılıp Diyarbakır’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Diyarbakır’da ilk olarak 10 Gözlü köprüyü görüp Keçi burcundan hevsel bahçelerini seyredip yolculuğumuza sur içine devam ediyoruz. Burada Ulu cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini gezip, Bakırcılar çarşısındaki serbest zaman içinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Artuklu Sarayı ve iç kale surlarından Diyarbakır’ı seyrettikten sonra Dağ kapı ve Urfa kapıyı görüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği Otelimizde.

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Öğle Yemeği: Diyarbakırda Serbest zamanda alınacak olup tur ücretine dâhil değildir
  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Güzergâh: Adıyaman – Diyarbakır 206 Km
 4. 4. Gün Hasankeyf – Midyat Konuk evi – Dery-ul Zafaran – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Mardin Ulu Cami
  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası,07:30 aracımızın tekeri dönüyor ve yola çıkıyoruz ilk durağımız antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Ardından yolculuğumuza devam edip Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben, Yolculuğumuza devam ediyor ve Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen Eski mardini gezmeye başlıyoruz. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Ve Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaştıktan sonra şehir merkezine geçiyor araçtan inip Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak bilinen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten serbest zaman. Verilen serbest zamanda alış veriş ve yemek faslı halledip, Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içip tekrar otobüsten indiğimiz noktada buluşup bu güzel yerden ayrılarak otelimize yerleşiyoruz.

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  * Öğle Yemeği: Mardin’de veya Midyat’ta menü olarak alınacaktır. tur ücretine dâhil değildir
  *Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Güzergâh: Diyarbakır -Midyat- Mardin 246 Km
 5. 5. Gün Urfa Balıklı Göl - Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Harran evleri -Göbekli tepe
  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Urfa’ya hareket ediyoruz ve ilk durağımız, yeryüzünün bilinen en eski tapınağı olan Göbekli tepe. Milattan önce 10.000 yılında yapılan insanların yüzlerce kilometrelerden geldiği İngilterede bulunan Stonage ten 7000 yıl önce yapılan göbekli tepe gezimizden sonra Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, İsotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Öğle yemeğimizin ardından, dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ziyaretimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama oda kahvaltıdır, Akşam yemeği Sıra gecesinde alınacak olup tur ücretine dahildir. Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, mırramızı içip, şıllık tatlısının ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz.

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Öğle Yemeği: Urfa’da alınacaktır Tur ücretine dahildir.
  *Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Güzergâh: Mardin- Şanlıurfa / 190 Km
 6. 6. Gün Halfeti – Gaziantep – Zeugma Müzesi – Bakırcılar çarşısı – Tahmis Kahvesi
  Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Halfetiye hareket ediyoruz. Yolumuzun sonunda bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış eski Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Ve Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Gezimiz sonrasında yolculuğumuza devam edip, Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yaptıktan sonra Verilen saat ve yerde buluşup Ardından yolumuza devam ediyoruz. Gezimizden sonra Otelimize yerleşiyoruz.

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Öğle Yemeği: Gaziantep’te alıcak olup tur ücretine dahildir.
  * Güzergâh: Halfeti – Birecik - Gaziantep / 220 KM
 7. 7. Gün Antakya - Asi Nehri - Uzun Çarşı - Harbiye - Mozaik Müzesi - St. Pierre Kilisesi
  Hristiyanlığın Kudüs’ten sonra Dünya’ya yayıldığı Antik dönemde 18 dilin bir arada barış içinde yaşadığı günümüzde farklı dinlerin ve kültürlerin iç içe yaşadığı Roma İmparatorluğunun 3. Dünya’nın 4. Büyük kenti Antiacos Soterin kurduğu Antakya’ya; Kırıkhan’dan geçerek, Amanos ve Habib i Neccar Dağları arasına kurulu kentimize varıyoruz varıyoruz, İlk durağımız Antakya da bulunan dünyanın en büyük Mozaik Müzesi.
  Müzemizi dolaşmayı bitirdikten sonra Hristiyanlığın en eski kiliselerinden Kabul edilen St Pierre Mağara Kilisesine hareket ediyoruz. Öğlen yemeğimizi almak ve birazda dolaşmak için Harbiyeye hareket ediyoruz.
  Mitolojide yer alan defnenin öyküsünü dinleyip şehre hayat veren şelalede dolaştıktan sonra öğlen yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizin ardından Ortodoks , Katolik kiliselerinin Camilerin ve Sinagogun bulunduğu Antakya’nın eski evlerinin bulunduğu dar sokaklardan yürüyerek çarşı merkezine iniyor ve uzun çarşıda serbest zaman ve saat 17:00 da çarşı meydanında buluşup Belen, İskenderun üzerinden Adana’da kalacağımız otele hareket ediyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Öğle Yemeği: Hatayda alınacak olup Tur ücretine dahildir.
  * Güzergâh: Kırıkhan - Hatay - Adana / 400 KM
 8. 8. Gün Adana – Merkez sabancı camii - Eshab’keyf - Nusret Mayın gemisi
  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Adana Merkez Sabancı camii, Eshab’keyf, Nusret Mayın gemisini gördükten sonra fethiye dönüş yolculuğumuz başlayacaktır. Fethiye'ye ulaştığımızda Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka İlara Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

  *Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  *Öğle Yemeği: Adana veya Yol güzergahında alınacak olup Tur ücretine dahil değildir.
  * Güzergâh: Adana – Mersin - Fethiye / 870 KM

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

  • Araç içi sıcak ve soğuk içecek ikramımız vardır.
 • Konaklama

  • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama
 • Müze Ören Yeri Girişleri

  • Tüm müze girişleri dahildir. Rezervasyon sırasında müze kartı temin edilmektedir.
 • Müze Kart

  • Fiyata dahil olup rezervasyon sırasında temin edilir.
 • Profesyonel rehberlik

  • Turizm Bakanlığından belgeli Rehber eşliğinde tur
 • Sigorta

  • 1618 Yasa ile belirlenmiş zorunlu seyahat sigortası
 • Tekne Turu

  • Halfeti Tekne turu dahildir
 • Ulaşım

  • Lüks araçlar ile Ulaşım
 • Yemekler

  • 1 Kahvaltı ve 5 Öğle yemeği dahildir

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • İçecekler

  • Otellerde ve öğle yemeklerindeki bazı içecekler fiyatlara dahil değildir.
 • Kişisel Harcamalar

  • Gidiş ve dönüş yolculuk sırasındaki tüme yemekler ve içecekler ile birlikte kişisel harcamalar dahil değildir.

İptal Koşulları

Tur gününden 1 gün öncesine kadar iptal edebilirsiniz.

Müsaitlik
 • Çarşamba May 19, 2021 (A) 3 veya 4 Yıldızlı otellerde standart konaklama 8 Gün
  Kesin Hareket
  Çarşamba May 26, 2021 Varış : Fethiye
   
  10+ kişi kaldı! 2381,10 TL Yetişkin (13-99): Çocuk (3-12): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 16:00 - Ortaca, 16:15 - Dalaman, 16:30 - Göcek, 17:00 - Fethiye 11 Mayıs 2021 Salı 23:59 tarihine kadar ücretsiz iptal edilebilir. Bu tarihten sonraki iptallerde %35 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​09.11.2020​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar -Diyarbakır Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota