Büyük Kapadokya Turu ( Nevşehir-Niğde - Aksaray - Kayseri)

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  BÜYÜK KAPADOKYA TURU
  Niğde - Aksaray - Nevşehir - Kayseri - Niğde
  Niğde - Bahçeli - Kemerhisar - Gümüşler- Andaval - Çamardı - Aladağlar - Ihlara - Güzelyurt -Kapadokya - Uçhisar - Ürgüp - Göreme - Kayseri - Erciyes - Develi - Kapuzbaşı Şelalesi - Sultan Sazlığı - Niğde
 1. 1. Gün BÜYÜK KAPADOKYA TURU Niğde - Bahçeli - Kemerhisar - Gümüşler- Andaval - Çamardı - Aladağlar
  Adana'ya İstanbul ve İzmir'den uçakla gelecek misafirlerimiz için 10:30 Adana Havalimanı Buluşma ve Hareket. Geliş uçuşlarınızı sabah ilk uçuşlar alınız.
  Hotel Şahiner Niğde 12:30 Buluşma ile Büyük Kapadokya turumuza başlıyoruz.
  İlk durağımız Bahçeli Roma Havuzu gezisi. Roma Havuzu Roma döneminde Trayan ve Hadriyan Döneminde M.S. 2. yy. ‘da inşa edilmiştir. Havuz düzgün kesme taş bloklarla inşa edilmiş, dikdörtgen planlı olup, 65x22,5m. Ölçülerindedir. Havuzun altından kaynayan su, oluşturulan kemerler vasıtasıyla Antik Tyana (Kemerhisar) kentine ulaştırılıyordu. Roma havuzunda fotoğraflarımızı çektikten sonra Tyana su kemerlerine gidiyoruz.
  Tyana Güney Kapadokya Krallığı’nın başkentliğini yapmıştır. Su kemerleri M.S. II-III. yy.’lara aittir. Burada göreceğimiz devasa su kemerleri sizleri büyüleyecek. Bor gezimizi tamamlayarak “Geçti Bor’un pazarı, sür eşeğini Niğde’ye” atasözüne istinaden Niğde’ye geçip Yeşilburç'a gidiyoruz.
  Eşsiz manzarası, muhteşem doğası ve tarihi ile bir mübadele köyü olan Yeşilburç’u ve Yeşilburç kilisesini geziyoruz. Yeşilburç kilisesinden Kayardı Paşabağına kadar olan 2 km lik elma bahçeleri içinden kısa bir yürüyüş parkurunu tamamlıyoruz. Öğle yemeği için Gümüşler Manastırının karşısındaki Gümüş restoranda yöresel yemeklerimizi tadıyoruz.
  Gümüşler Kasabasında bulunan Gümüşler Manastırı M.S. 8-12 yüzyıllar arasında yapıldığı sanılmaktadır. Büyük bir kaya kütlesinin içi oyularak oluşturulan avlu ve avlu çevresinde şekillendirilen kilise, şaper, yemekhane, yatakhane gibi değişik mekanların yanında yer altı şehri de görülür. Kapadokya Bölgesi’ndeki fresklerden günümüze iyi korunarak gelmiş büyük manastır silsilelerinden birisidir.
  Gümüşler Kasabasından sonra Andaval Kilisesi; Doğu Roma İmparatoru Konstantin 'in Annesi Helena Adına 6.Yüzyilda yaptırıldığı ve Hıristiyanların Kutsal Hac Yolunun üzerinde olduğu bilinmektedir. Andaval kilisesi gezimizden bitirip Aladağlara doğru hareket ediyoruz. Muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflayarak ve vadi gezisinden sonra Çamardı’nın Meşhur halka tatlı ve dondurmasını tadarak Niğde merkez otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
 2. 2. Gün BÜYÜK KAPADOKYA TURU Niğde - Ihlara - Güzelyurt -Kapadokya
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Niğde merkezde bulunan tarihi alanları geziyoruz. Niğde Kale ve çevresinde bulunan taşa işlenen aşkın hikayesi Alaattin Camii, Niğde Saat Kulesi, Akmedrese, Sungurbey Camii, Bedesten, Rum Kilisesi, Ermeni Kilisesi, tarihi Niğde evlerinin bulunduğu Cullaz sokak gezilerimizi tamamlayıp arkeolojik değeri yüksek eserlerin bulunduğu Niğde Müzesini geziyoruz.
  Niğde Müzesinde tarih öncesi dönemlerden tarihi dönemlere kadar bölge de bilimsel arkeolojik kazılarla çıkartılan farklı dönem ve kültürleri içine alan zengin eserleri Niğde Müzesinde görebiliyoruz.
  Öğle yemeği molamızdan sonra Ihlara'ya doğru yola çıkıyoruz. Ihlara vadisinde isteyen misafirlerimizle yapacağımız yürüyüş sonrası Güzelyurt da fotoğraf molası verip konaklama için Kapadokya'da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
 3. 3. Gün BÜYÜK KAPADOKYA TURU Kapadokya Uçhisar - Ürgüp - Göreme - Kayseri
  Sabah aldığımız kahvaltı sonrası Kapadokyanın eşsiz doğasında peribacaları eşkliğinde gezimize başlıyoruz. Uçhisar Kalesi , Ürgüp ve Göreme yi gezerek panoramik kapadokya manzaralarında fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği sonrası Kayseri ye hareket ediyoruz. Kayseri şehir merkezi tarihi alanları gezi sonrası otelimize yerleşiyoruz.
  Konaklama Kayseri. Akşam yemeği otelimizde.
 4. 4. Gün BÜYÜK KAPADOKYA TURU Kayseri - Erciyes - Develi - Kapuzbaşı Şelalesi - Sultan Sazlığı - Niğde
  Sabah aldığımız kahvaltı sonrası Erciyes'e hareket. Erciyes'te verdiğimiz mola sonrası Develi üzeri Kapuzbaşı'na hareket.
  Kapuzbaşı Şelaleri, 500 metrekarelik bir alan içerisinde beş tanesi büyük ve ikisi daha küçük olmak üzere yan yana dizili 7 adet şelaleden ibaret olup, doğa çatlağından, kayalar arasından fışkıran, 30-76 m. yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen, ayrıca yaz ve kış aylarında devamlı surette akan kaynak şelaleleridir. Aladağ-Aksu suları ile birleşerek Zamantı Irmağı'na, oradan da Seyhan Nehri'ne karışırlar. Nefis manzaranın ve temiz havanın tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Sultan Sazlığı'na hareket ediyoruz. Sultan sazlığı barındırdığı kuş varlığı ile Avrupa ve Ortadoğu'nun en önemli sulak alanlarından biridir. Yoğun saz ve bitki örtüsüyle kaplı, besin maddesi bakımından oldukça zengin tatlı su ekosistemi; tatlı su ekosistemi ile ekolojik olarak ilişkili tuzlu su ekosistemi farklı ekolojik istekleri olan değişik türde, çok sayıda kuşun beslenmesi, barınması, konaklanması ve kuluçkaya yatması yönünden olağanüstü değerlere sahip ideal ortamlar oluşturmuştur. Niğde'ye hareket turumuzun Sonu.
  Niğde'de katılan misafirlerimizi Niğde'ye bırakıyoruz.
  İstanbul ve İzmir'e uçakla dönecek misafirlerimizi Adana Şakirpaşa Havalimanına Bırakıyoruz.
  Dönüş uçuşlarınızı 20:30 dan sonra alınız.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Konaklama

  • 3 Gece Yarım Pansiyon.
 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Ulaşım

  • Tur güzergahı dahilinde.
 • Yemekler

  • Otelde alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri.

Ücrete Neler Dahil Değil ?

 • Kişisel Harcamalar

 • Müze Ören Yeri Girişleri

Müsaitlik

 • Perşembe Haz 24, 2021 (A) 4 Gün Pazar Haz 27, 2021 Varış : Niğde
   
  10+ kişi kaldı! 1252,68 TL Yetişkin (12-80): Çocuk (6-12): Kucakta Çocuk (0-2): Hareket Şehri: 10:30 - Adana Havalimanı, 12:30 - Niğde Hotel Şahiner İptallerde %50 kesinti uygulanır.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​18.03.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar -Diyarbakır Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota