18 Günlük Karadeniz & Dogu Anadolu Turu

Tur Programı

Tümünü gizle
 1. Özet Bilgi
  Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Ağrı, Tatvan, Midyat , Mardin, Diyarbakır, Urfa ,Gaziantep yeniden keşfet
 1. 1. Gün Trabzon
  Trabzon'a 1.Gün Varış
  Trabzon'a gelin ve sizi otele götürecek şoförünüzle tanışın. Yerleştikten sonra tur rehberinizle tanışacak ve gezinin ayrıntılarını duyacaksınız.
 2. 2. Gün Trabzon
  2.Gün Trabzon
  Karadeniz'e bakan 14. yüzyıl Bizans kilisesi Ayasofya'yı ziyaret edin ve Sümela Manastırı'nı görün. Ardından şehir merkezindeki Tarihi Çarşıları ziyaret edin.
 3. 3. Gün Rize
  3. Gün Rize
  Rize'ye hareket. Zil Kalesi, Ayder Yaylası Köyü ve Kaçkar Dağları Milli Parkı'nı keşfedin.
 4. 4. Gün Artvin

  4.Gün Artvin
  Artvin'de Borçka Karagöl Milli Parkı ve Cehennem Kanyonu'na bakın. Oradan Şavşat Gölü'nü ve bölgedeki bin yıllık güzel manastırları ziyaret edin.
 5. 5. Gün Erzurum
  5. Gün Erzurum
  Erzurum'a giderken İşhan Kilisesi, Osvank Kilisesi ve Tortum Şelalesi'ni ziyaret edin. Narman Peribacilari'deki jeolojik oluşumları durdurun ve keşfedin.
 6. 6. Gün Erzurum
  6.Gün Erzurum
  İkiz Minareli Medrese ve 5. Yüzyıl Kalesi dahil Erzurum'un Eski Şehir Merkezini görün. Aras Nehri Vadisi üzerinden Kars'a hareket edin ve Sarakamis'in Birinci Dünya Savaşı muharebe alanını görün.
 7. 7. Gün Kars
  7. Gün Kars
  UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki 1001 Kilise Şehri olan Ani'ye gidin. Bu büyüleyici yeri keşfetmeyi bitirdikten sonra Eski Şehir Merkezini ve Kars Kalesi'ni ziyaret edin. Doğubeyazıt'a giderken Çikolata Tepeleri'nde yürüyün ve bir Tuz Madenine girin.
 8. 8. Gün Ağrı
  8. Gün Ağrı Dağı
  İncil'de Nuh'un Gemisinin dinlenmeye geldiğini söylediği İncil'deki Ağrı Dağı'nda yürüyüş. İran Sınırını ve İshak Paşa Sarayı'nı ziyaret edin. Lezzetli bir yerel öğle yemeğinin tadını çıkarın ve bir halı fabrikasında halı dokuma hakkında bilgi edinin. Muradiye Şelalesi'ndeki yerleri gezin ve ünlü Van Kedi Müzesi'ni ziyaret edin.
 9. 9. Gün Tatvan
  9. Gün
  Van Müzesi'ni ve yerel bir gümüş fabrikasını ziyaret edin. Van Kalesi'ne yürüyün. Urartu medeniyetinin dünyadaki en büyük müzesini görün. Akdamar Adası'ndaki 10. Yüzyıl Kutsal Haç Kilisesi'ne tekne turu yapın. Bu şirin adanın hiçbir aracı yoktur ve keşfedilmesi güzeldir. Tatvan'a hareket.
 10. 10. Gün Tatvan
  10.Gün Tatvan
  Nemrut'un büyük Volkan Krateri ve Nemrut Krater Gölü'nü görün. Ahlat Mezarlığı'nın Selçuklu anıtlarını görün. Burada 2000 yıl öncesine ait mezarlar bulacaksınız. Tarih boyunca önemli kişiler Ahlat'ta gömülüdür ve burada da bulunan birçok ilginç Osmanlı mezar taşı vardır.
 11. 11. Gün Midyat
  11. Gün Midyat
  İpek Yolu Ticaret Yollarında kullanılan devasa bir taş köprü olan Malabadi Köprüsü'nü ziyaret edin. Dicle üzerinden batık şehir Hasankeyf'e doğru bir tekne turu yapın ve Midyat kentindeki tarihi kireçtaşı konakları keşfederek günü tamamlayın.
 12. 12. Gün Mardin

  12.Gün Mardin
  Deir-Al-Zafaran'ı (Safran Manastırı) görün. Bu manastır bir zamanlar eski Süryani Hristiyan Patrikliğinin merkeziydi. Bu site, yüzyıllardır dini ibadetlerin merkezi olmuştur. Manastır, MÖ 1000 yılında inşa edilmiş olan eski bir tapınağın üzerine inşa edilmiştir. Başlangıçta güneşe ibadet etmek için kullanılıyordu. Halk, birinci yüzyılda Hıristiyan oldu ve tapınağın tepesine bir manastır inşa etti. Manastırda işiniz bittikten sonra, Mardin Eski Kenti'nin kireçtaşı sokaklarını ve müzelerini keşfetmeden önce pitoresk Kasımiye Medresesi'ni ziyaret edin.
 13. 13. Gün Diyarbakır
  13.Gün Diyarbakır
  Sabah Diyarbakır'a hareket edin ve sadece Çin Seddi'nden sonra ikinci olan ünlü Eski Şehir Surlarını görün! Karavan Saray, Ulu Camii, Şarkı Evi ve İslam Müzesi'ni ziyaret edin. Oradan, Fırat Nehri'ne bakan 10 Göz Köprüsü'nde gün batımını izleyin.
 14. 14. Gün Diyarbakır
  14.Gün Diyarbakır ve Nemrut Dağı
  Diyarbakır'da Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret edin ve ardından Fırat Nehri boyunca Nemrut'a doğru yola çıkın. Roma İmparatoru Septimus Severus onuruna XVI Lejyonu tarafından dikilen bir mezarlık alanı olan Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü'nü görün. Nemrut Milli Parkı'ndaki Narlice Köyü'ne varış. Nemrut Dağı'nın tepesine gidin ve Kommagene Krallığı Mezarları ile Devasa Tanrı Heykellerini görün. Kommagene'nin başkenti Antiochos Tümülüsü'ne tırmanırken Nemrut Dağı'nın zirvesinden gün batımını seyredin. Dağın zirvesindeki bu antik mezar anıtı neredeyse 2000 yıldır unutulmuş ve kaybolmuştur! Eski Kahta'yı görerek Adıyaman'a hareket.
 15. 15. Gün Urfa
  15.Gün Şanlıurfa
  Kahvaltıdan sonra Şanlıurfa'ya hareket. Atatürk Barajı'nı ziyaret edin ve ardından Göbekli Tepe'de devam eden arkeolojik kazıları ziyaret edin. Bu, şu anda dünyanın herhangi bir yerinde yapılmakta olan en önemli arkeolojik kazıdır. Bu site, insanın erken dönem tarihini anlamamızda büyük bir değişimi temsil ediyor. Burada, henüz keşfedilmemiş insan tarafından inşa edilmiş en eski dini yapıların kalıntıları yatıyor. Uzmanlar, çömlekçilik, yazı, Stonehenge ve Piramitlerden önce yaklaşık 10.000 yaşında olduklarına inanıyorlar! Urfa Şehri'ne vardığınızda, İbrahim'in Kutsal Havuzlarını ve geleneğin bize anlattığı İbrahim'in doğduğu mağarayı ziyaret edin.
 16. 16. Gün Urfa
  16.Gün Şanlıurfa
  Haran Şehri ve Jacob'ın kuyusunu ziyaret edin. Haran'da yüzlerce yıldır bakımı yapılan çamur evleri görün! Şanlıurfa'nın muhteşem Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi'ni görün.
 17. 17. Gün Gaziantep
  17.Gün Gaziantep
  Gaziantep'e gidin ve Batık şehir Halfeti'yi görmek için Fırat Nehri üzerinde bir tekne turuna çıkın. Şimdi batık şehir Zeugma'dan paha biçilmez bir mozaik koleksiyonuna ev sahipliği yapan çarpıcı Mozaik Müzesi'ni görün. Arkeoloji Müzesi'ni, kaleyi ve Gaziantep Eski Kenti ve Çarşısı'nı ziyaret edin.
 18. 18. Gün Eve Dönüş
  18.Gün Eve Dönüş
  Dinlenin, düşünün ve eve dönüş yolculuğunuz için hazırlanın. Arkadaş olacağı kesin olan tur rehberinize veda edin. Şoförünüz sizi havaalanına götürecektir.

Ücrete Neler Dahil ?

Tümünü göster
 • Araç İçi İkramlar

 • Konaklama

 • Müze Kart

 • Profesyonel rehberlik

 • Sigorta

 • Tekne Turu

 • Ulaşım

 • Yemekler

Ücrete Neler Dahil Değil ?

İptal Koşulları

Tur İptal Şartları
Bu durum yeterli katılımın sağlanmaması, olağanüstü durumlar ,deprem ,sel vb. afet durumlarında en geç turun hareketinden 3 Gün öncesine kadar iptal durumu tarafınıza bildirilir.herhangi bir ücret kesintisi olmaksızın ücretiniz iade edilir.

Müsaitlik


 • Pazartesi Eki 10, 2022 (A) 18 Gün
  Kesin Hareket
  Perşembe Eki 27, 2022 Varış : Gaziantep
   
  10+ kişi kaldı! 38744,04 TL Yetişkin (12-77): Çocuk (6-12): Hareket Şehri: 09:00 - Trabzon Ücretsiz iptal edilebilir.

Genel Şartlar

 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.Tur sirküsü yayımlandığı  ​27.12.2021​  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rezervasyona düşülen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.
 • 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 • Turlarda kademeli fiyat artışı sistemi kullanılabilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar üretici acentada saklıdır. Böyle bir iptal durumunda üretici acenta misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 • Uçaklı Turlarda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. 
  İptal sigortaları uçak ulaşımını kapsamaz. Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.
 • Programda aksi belirtilmedikçe, Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri ve tüm Özel Müze girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.
 • Tur Programında yer alan ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.)  tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Üretici Acenta kesinlikle sorumlu değildir.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanmak zorunda oldukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Turda belirtilen otel isimleri turda konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir.
 • Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.
 • Turlarda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır.
  Otobüsler: 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
  Midibüsler: 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
  Minibüsler: 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, ÜRETİCİ ACENTA TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, 6502 NO'LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

Anatolia 21 Turizm Seyahat Acentası
Kaynartepe Mah. Sunay Cad. 61/A 21090 Bağlar / Diyarbakır
Türsab Belge No : 10348
Türsab Rota